دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/08
69 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 9 دقيقه

نژاد بوستون تریر

نژاد بوستون تریر

بوستون تریر دارای جثه ی کوچک و عضلانی، چشمهایی تیره و گرد و بزرگ، گوشهای کوچک و بر افراشته, بینی به شکل سیب, گردن کوتاه و سینه فراخ و فک صاف و عضلانی میباشد. موهای تریرها کوتاه بوده و به رنگهای سیاه و سفید، قهوه ای و سفید، پلنگی و سفید دیده میشود. این سگها را برای جنگیدن با سگهای دیگر پرورش میدهند. باستن تریر سگی آرام، زیرک، باهوش و اجتماعی بوده و سگ نگهبان خوبی است زیرا فقط در مواقع ضروری پارس میکند. این سگها رابطه ی خوبی با کودکان بزرگسالان و حتی با غریبه ها دارند. بازیگوش و مهربان است و دوست دارد که همیشه در کنار اعضای خانواده باشد. بوستون تریر دارای شخصیت جذابی است به همین دلیل طرفداران زیادی دارد، او با سایر حیوانات خانگی سازگاری خوبی دارد اما گاهی در مقابل سایر سگهای نر پرخاشگر رفتار میکند.

بوستون تریر

آمار حیاتی نژاد بوستون تریر | Boston Terrier

دسته بندی نژاد: سگ همدم

قد: ۳۸ سانتی متر

وزن: بین ۱۱ تا ۱۳ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۳ تا ۱۵ سال

بوستون تریر

نکات برجسته نژاد بوستون تریر | Boston Terrier

 • جسم تریر قادر نیست که هوایی که وارد ریه هایش میشود را سرد نگه دارد به همین دلیل آنها خیلی زود گرمشان میشوند و چون دارای موهای کوتاهی هستند میتوانند در آب و هوای سرد هم  مقاومت کنند اما بهتر است حتی هنگام آب و هوای متعادل نیز آنها را در خانه نگهداری کنید.
 • باستن تریرها ممکن است به زخم قرنیه دچار شوند، چشم های آنها بسیار بزرگ و برجسته است به همین دلیل شما باید در حین بازی یا هنگام بردن او برای پیاده روی مراقب چشمهایش باشید.
 • این سگها با توجه به رژیم غذایشان ممکن است دچار نفخ شکم شوند، اگر شما نمیتوانید یک سگ گازدار را تحمل کنید باستن تریر انتخاب مناسبی برای شما نمی باشد.
 • باستن تریر به دلیل داشتن بینی کوتاه اغلب خرو پف ( گاهی با صدای بلند) میکند.
 • این سگها دارای سر بزرگ و لگن کوچک هستند به همین دلیل برای مادران آنها زایمان کردن کار آسانی نیست، اگر شما مایل به پرورش دادن سگهای نژاد باستن تریر هستید باید در نظر داشته باشید که علاوه بر مشکلات احتمالی توله سگ که بیشتر اوقات برای به دنیا آوردن او به سزارین نیاز است، باید تخت خواب او معمولا بزرگ بوده و گاهی هم ممکن است شما مجبور باشید برای چند ماه به اندازه ی یک مادر خوب از توله سگ باستن تریر مراقبت کنید.
 • باستن تریر معمولا سگی ملایم، ساکت و آرام است اما هنگامی که با سگهای دیگر همراه است اگر احساس کند که آنها در حال تجاوز به حریم او هستند با آنها پرخاشگر رفتار میکند.
 • این سگها میتوانند در هنگام غذا خوردن پرخوری کنند به همین دلیل باید به اندازه و نوع غذای او نظارت داشته باشید و مطمئن شوید که اضافه وزن ندارد.
 • باستن تریرها ممکن است در هنگام تربیت خانگی کمی سرسخت برخورد کنند و ممکن است تربیت آنها یک سال کامل طول بکشد. برای برخی باستن تریر ها آموزش جعبه توصیه میشود.
 • اگر شما قصد خرید سگ بوستون تریر را دارید هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی و یا فروشگاههای فروش باستن تریر خریداری نکنید و توله سگی را دریافت کنید که از نظر عاری بودن از هر نوع بیماری آزمایش شده باشد.
 • قیمت باستن تریر متفاوت است. برای اطلاع از قیمت سگ بوستون تریر می توانید به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

بوستون تریر

وزن و ارتفاع نژاد بوستون تریر | Boston Terrier

وزن در نرها: (۷-۱۱) کیلوگرم، در ماده ها: (۷-۱۱) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۳۰-۴۳) سانتی متر، در ماده ها: (۳۰-۴۳) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد بوستون تریر | Boston Terrier

بوستون تریرها معمولا سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند، همه ی آنها دچار بیماری نمیشوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

 • گیلاس چشم: در این بیماری یک غده در زیر پلک چشم بیرون میزند که مانند یک گیلاس در گوشه ی چشم به نظر میرسد، گاهی لازم است که دامپزشک این غده را از بین ببرد.
 • آب مروارید: آب مروارید یک بیماری ارثی است که گاهی در سگهای نسبتا جوان (کمتراز ۶ سال) رخ میدهد، هنگام خرید بوستون تریر حتما مطمن شوید که مادر او تاییدیه چشم پزشکی دارد و از پرورش دهنده ی او بخواهید که گواهی سلامت او را به شما نشان دهد.
 • در رفتگی کشکک: در رفتگی کشکک یا تضعیف خفه هنگامی رخ میدهد کشکک (که دارای سه بخش استخوان ران، پاتلا و درشت نی است) به درستی شکل نگرفته باشد. این بیماری باعث لنگیدن و غیر طبیعی راه رفتن سگ میشود. در بیماری هنگام تولد رخ میدهد اگر چه علائم آن تا مدت ها بعد نمایان نمیشود. در رفتگی کشکک ناشی از مالش میتواند باعث ورم مفاصل شود. این بیماری در ۴ درجه رخ میدهد در رجه ی اول باعث لنگیدن موقت و در رفتگی گاه به گاه مفاصل شود، در درجه lV, ساق پا به خوبی به کشکک متصل نمیشود، در درجه ی پیشرفته تر ممکن است سگ به جراحی ترمیمی نیاز داشته باشد. سوفل قلبی: باعث ایجاد یک صدای تکراری نرم و یا یک صدای بلند و خشن در قلب میشود به خصوص در منطقه ای که دریچه میترال در آن قرار دارد. این بیماری باعث نقص در هنگام برگشت خون به دهلیز چپ میشود به همین دلیل قلب آنگونه که باید نمیتواند خون را برای تمام بدن فراهم کند. میتوان با رژیم غذایی کم سدیم، محدودیت از ورزش، دیورتیک ها و داروها این بیماری را درمان کرد.
 • ناشنوایی: ناشنوایی یک گوش یا هر دو  گوش در بین بوستون تریر ها شایع است به همین دلیل لازم است هنگام خرید باستن تریر  پرورش دهنده ی او گوشهایش را تست کند. بوستون تریر هایی که بیش از یک سوم سر یا بدنشان به رنگ سفید است بیشتر توله سگ های  ناشنوا به دنیا می آورند.
 • آلرژی: آلرژی یک بیماری شایع در بین سگها است. اگر این آلرژی از مصرف مواد غذایی به وجود آید که بدن سگ هنگام مصرف آنها واکنش نشان میدهد میتوان با حذف آن مواد از رژیم غذایی سگ بیماری را درمان کرد. آلرژی های تماسی توسط چیزهایی که بدن سگ هنگام لمس آنها واکنش نشان میدهد به وجود می آید مانند: تماس با رخت خواب، پودر کک، شامپو سگ یا دیگر مواد شیمیایی. شما میتوانید این عوامل آلرژی زا را شناسایی کرده و با حذف آنها بیماری سگ خود را درمان کنید.
 • مگاازوفاگوس: این بیماری باعث نقص در ساختا مری میشود که سگ مبتلا به آن مواد غذایی هضم نشده را استفراغ میکند. این نوع استفراغ از قبل هیچ هشداری نمیدهد و با استفراغ معمولی متفاوت است.
 • عطسه معکوس: این بیماری واقعا یک مشکل بهداشتی است که زمانی رخ میدهد که مایعات درون بینی در نرم کام سگ چکه کند. هم چنین میتواند زمانی رخ دهد که سگ چیزی را در بینی خود فرو میکند. سعی کنید زمانی که سگ شما به این مشکل دچار میشود گلویش را نوازش کنید تا آرامش خود را حفظ کند وبیماری سرعت برطرف شود.

بوستون تریر

تغذیه نژاد بوستون تریر | Boston Terrier

توصیه می شود روزانه ۲ تا ۳ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به اندازه سن، ساختار، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگها هم مانند انسانها رفتارهای واقعی دارند و نیازهای غذایی همه آنها مانند هم نیست و هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. شما بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پرکنید غذای مغذی تری به سگ خود بدهید.

بوستون تریر ها میتوانند هنگام غذا خوردن پرخوری کنند به همین دلیل باید بر وضعیت او نظارت کنید و مطمن شوید که اضافه وزن ندارند. آنها هم چنین میتوانند به نفخ شکم دچار شود که ممکن است به رژیم غذایشان مرتبط باشد برای کاهش این مشکل بهتر است به او غذای با کیفیت بدهید.

بوستون تریر

آراستن نژاد بوستون تریر | Boston Terrier

بوستون تریر ها همیشه در لیست سگ هایی که بهترین پوشش را دارند قرار میگیرد و در سه رنگ سیاه و سفید، مهر و موم (یعنی سیاه و سفید است اما زمانی که در معرض نور خورشید قرار میگیرد قرمز به نظر میرسد)، و یا راه راه دیده میشود. بوستون تریر ها در رنگهای یکدست مانند سیاه، سفید، خاکستری و  جگری هم دیده میشوند احتیاط که پرورش دهندگان آنها را به عنوان یک سگ کم یاب به شما نفروشند زیرا سگهایی که به این رنگ هستند از یک مادر سالم زاده نشده اند. نظافت بوستون تریر بسیار آسان است. آنها به هفته ای یک بار مسواک زدن و حمام کردن با پودر خشک و یک پارچه  مرطوب نیاز دارند. این سگها به دلیل اینکه چشمهای بزرگ و برجسته دارند باید هر روز صورت آنها را بشویید و چشم هایش را از نظر قرمزی و یا سوزش بررسی کنید.

برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان باید هفته ای حداقل ۲ یا ۳ بار دندانهایش را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگتان دچار بیماری های لثه و بوی بد دهان نشود لازم است هر روز این کار را انجام دهید.

باید ماهی یک یا دو بار ناخن هایش را کوتاه کنید. اگر هنگام راه رفتن سگ شما صدای کشیدن ناخن هایش روی زمین را میشنوید یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند و باید کوتاه کنید. کوتاه کردن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که باستن تریر با شور و شوق به سمت شما میپرد به شما آسیبی وارد نشود.

داخل دهان او را نگاه کنید و زمانی که در حال نظافت کردن باستن تریر هستید علائمی مانند زخم، خارش، عفونت، قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب بر روی پوست را در بینی، دهان و چشم را بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. برای جلوگیری از مشکلات جدی بهتر است هفته ای یک بار او را از همه نظر بررسی کنید.

بوستون تریر

میزان سازگاری نژاد بوستون تریر | Boston Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

نژاد سگ باستن تریر کودکان را دوست دارند و میتوانند هم بازی خوبی برای آنها باشند. بوستون تریر با دیگر سگ ها و گربه ها به خصوص اگر در سنین پایین باشد سازگاری خوبی دارد و میتواند با آنها هم بازی شود.

بوستون تریر

محل نگهداری بوستون تریر | Boston Terrier

بوستون تریر در داخل خانه آرام است و نیازی به حیاط ندارزندگی در آپارتمان مناسب است. پیاده روی های کوتاه و دویدن در فضای سبز برای او مناسب است. سگهای این نژاد به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد اما علاقه مند است تا در همه جا همراه صاحبش باشد، بوستون تریر سگ سبکی است و به راحتی میتوان آنرا حمل کرد.