دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/26
61 بازدید

نژاد انگلیش کوکر اسپانیل

نژاد انگلیش کوکر اسپانیل

انگلیش کوکر اسپانیل یک نژاد از نوع سگهای شاد با گوشهای دراز است. اسم کوکر از استفاده ای که برای شکار خروس جنگی در انگلستان داشته است می آید. اگرچه انگلیش کوکر برای انواع دیگر پرند ها نیز استفاده می شده است. این نژاد از سگ، همدم بسیار خوبی برای افرادی است که برای انجام کارهای ورزشی به سگها نیاز دارند.

انگلیش کوکر اسپانیل

آمار حیاتی نژاد انگلیش کوکر اسپانیل | English Cocker Spaniel

دسته بندی نژاد: سگهای ورزشی

قد: ۳۸ تا ۴۳ سانتی متر

وزن: ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۴ سال

 

نکات برجسته نژاد انگلیش کوکر اسپانیل | English Cocker Spaniel

 • سگ انگلیش کوکر اسپانیل برای تربیت خانگی ممکن است مشکل داشته باشد. جعبه آموزشی توصیه میشود.
 • بعضی از سگهای این نژاد زیاد پارس میکنند.
 • انگلیش کوکرها بسیار بازی گوش هستند و با خانواده ها رابطه دوستی خوبی دارند، اما ممکن است زمانی که بیرون هستند بدنبال سگهای دیگر یا شکار پرندگان و حیوانات کوچک بروند. برای مطمئن شدن از یکجا نگه داشتن انگلیش کوکر هرزمانی که در یک محدوده محصور شده نبودید باید او را با طناب ببندید. به او یاد دهید زمانی که صدایش میکنید بیاید.
 • کوکر انگلیشها شخصیت لطیفی دارند. اگر از روشهای خشونت آمیز برای تربیت استفاده کنید ممکن است به کلی گوشه گیر یا ترسو شوند. مطمئن باشید استفاده از روشهای منطقی و سازگار و ملایم بهترین نتیجه را به شما خواهد داد.
 • اگر انگلیش کوکر شما به اندازه کافی ورزش و تمرین نکند ممکن است چاق و فربه بشود.
 • گوشهای دراز یک انگلیش کوکر به عفونتهای گوش حساس است.
 • برای داشتن یک سگ سالم هرگز از پرورش دهندگان یا فروشگاههای حیوانات خانگی غیر مسئول خرید نکنید.
 • بدنبال پرورش دهندگان معتبری باشید که آزمایشهای بیماری ژنتیکی که ممکن است به توله سگها منتقل شده باشد را انجام داده باشند و سگهایی را بگیرید که مزاج سالمی داشته باشند.

انگلیش کوکر اسپانیل

وزن و اندازه نژاد انگلیش کوکر اسپانیل | English Cocker Spaniel

وزن در نرها: (۱۳-۱۹) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۱۱-۱۷) کیلوگرم.

قد در نرها: (۴۱-۴۲) سانتی متر، قد در ماده ها: (۴۰-۴۱) سانتی متر.

 

شخصیت نژاد انگلیش کوکر اسپانیل | English Cocker Spaniel

انگلیش کوکر به سرخوشی و مهربانی با یک حالت ثابت و ملایم توصیف میشود. او بازیگوش، تربیت پذیر است و نسبت به مردم و سگهای دیگر رفتاری دوستانه دارد. (اگرچه در بعضی از مواقع با غریبه ها گوشه گیری میکند)

زمانی که کسی نزدیک شود انگلیش کوکر با پارس کردن شما را خبردار میکند بنابراین آنها سگهای پاسبان خوبی هستند.

مثل همه سگها انگلیش کوکرها هم احتیاج دارند زمانی که جوان هستند، زود و به موقع در معرض برخورد با انسانها و مکانها، صداها و تجربیات گوناگون قرار بگیرند. اجتماعی شدن آنها کمکی است به اینکه یک توله انگلیش کوکر در جهت تبدیل شدن به یک سگ گشت زن خوب رشد کند.

انگلیش کوکر اسپانیل

مشکلات و سلامتی نژاد انگلیش کوکر اسپانیل |English Cocker Spaniel 

انگلیش کوکرها عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه انگلیش کوکرها همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

در مورد انگلیش کوکرها شما باید انتظار دیدن گواهی عدم سوء پیشینه سلامت از بنیاد ارتوپدی حیوانات OFA برای دیسپلازی ران (با امتیاز بهتر) دیسپلازی آرنج، کم کاری تیروئید و بیماری فون ویلبراند و از دانشگاهAubruw  برای تروموبوپاتیا و از بنیاد رجیستری چشم برای طبیعی بودن چشم صدورگواهینامه را داشته باشید.

 • مشکل چشم: انگلیش کوکرها در معرض مبتلا شدن به انواع مشکلات چشمی از جمله پیشرو آتروفی شبکیه PRA که یک بیماری دژنراتیو از سلولهای بصری شبکیه است که درنوع پیشرفته باعث کوری می شود؛ آب مروارید یک پوسته ابری بروی چشم میسازد؛ آب سیاه وضعیتی است که در آن فشار داخل کره چشم بالا میرود و اختلال ایجاد میکند. اگر شما متوجه قرمزی در چشم انگلیش کوکر خود شدید و یا اگر او به زیاد صورت خود را میمالد، اورا برای انجام معاینه نزد دامپزشک ببرید.
 • دیسپلازی ران: عوامل زیادی از جمله ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی به این تغییر شکل مفصل ران کمک میکند. انگلیش کوکر مبتلا به این بیماری هر چند ممکن است قادر به زندگی سالم و طبیعی باشد، اما شما باید بر فعالیتهای او نظارت داشته باشید. در موارد شدید انگلیش کوکر شما ممکن است نیاز به جراحی تعویض مفصل ران داشته باشد تا بتواند به راحتی به اطراف حرکت کند.
 • نارسایی کلیه: نارسایی کلیه گاهی در سنین جوانی (بین ۹ تا ۲۴ ماهگی) رخ میدهد که تصور میشود این بیماری ارثی باشد.
 • ناشنوایی مادر زادی حسی عصبی: این بیماری است که در حال حاضر تنها در انگلیش کوکرها ی رنگی پیدا شده است. این وضعیت در هنگام تولد توله سگ آسیب دیده تا نزدیک به سن ۴ هفتگی با انحطاط شنوایی منجر به ناشنوایی ظاهر میشود. برخی از پرورش دهندگان انگلیش کوکرها شروع به آزمایش سگها قبل از پرورش آنها برای تشخیص ناشنوایی کرده اند.
 • اتساع کاردیویوپاتی (گشادی قلب): این یک بیماری است که در آن عضله قلب بیش از حد متسع میشود. به نظر میرسد که عمدتا بر روی سگهایی تاثیر می گذارد که رنگ یکدست و یکنواختی دارند. علائم آن شامل کاهش وزن، ضعف، اتساع شکم، سرفه، غش و طپش قلب است. تشخیص آن از طریق اشعه ایکس و اکوکاردیوگرافی ممکن میباشد.

 

مراقبت از نژاد انگلیش کوکر اسپانیل | English Cocker Spaniel

انگلیش کوکرها سازگار هستند و حتی در آپارتمان هم میتوانند زندگی کنند به شرطی که ورزشهای روزانه خود را داشته باشند تا در همان وضعیت جسمی باقی بمانند. این نژاد بسیار بنیه دار و مقاوم است؛ بنابراین او لذت زیادی از پیاده روی تند، بازی های واکشی (دویدن و آوردن شی ء مثل توپ) یا ورزشهای مثل چالاکی یا فلایبال می برد.

توله سگها نیاز به ورزشهای گوناگونی دارند. از سن ۹ هفتگی تا ۴ ماهگی رفتن به مهد کودک سگها یک یا دو بار در هفته برای ورزش کردن، آموزش دیدن و اجتماعی شدن بعلاوه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بازی در حیاط صبح و عصر، پرتاپ کردن توپ برایشان و آوردن آن راه خوبی برای آنها است.

از سن ۴ تا۶ ماهگی بصورت هفتگی کلاسهای فرمانبرداری و اطاعت و روزانه نیم مایل پیاده روی بعلاوه بازی در حیاط از نیازهای آنهاست. از ۶ ماهگی تا یک سالگی بازی واکشی با یک توپ در طول صبح و عصرهای خنک نه در گرمای روز لازم است. پیاده روی را تا یک ومایل ونیم ادامه دهید. سپس او در سن یک سالگی است؛ توله کوکر شما می تواند شروع به دویدن آهسته همراه با شما کند؛ اما با حفظ فاصله کمتراز یک مایل و به او استراحتهای مکرر در طول راه بدهید.

همانطور که او بالغتر می شود شما می توانید مسافت و زمان خود را با او افزایش دهید. این ورزش پله پله هدفمند از استخوانها و مفاصل در حال رشد محافظت میکند. به انگلیش کوکر خود با مهربانی آموزش دهید. او یک خلق و خوی حساس دارد و واکنش خوبی نسبت به خشونت ندارد. از تکنیکهای تقویت مثبت مانند پاداش غذا، ستایش و بازی استفاده کنید. او سریع یاد میگیرد و اگر آموزشهای شما را مداوم و سرگرم کننده بیابد شما بیشتر از تواناییهای او راضی خواهید بود.

مانند تمام سگها انگلیش کوکرها هم یک روی شیطنت دارند. آنها همچنین chowhounds هستند. غذا و آشغال را دور از دسترس نگه میدارند وهمچنین هرچیز دیگری راکه شما نخواهید در آنجا باشد. به خصوص در زمان توله بودنشان زمانی که شما در اطراف مراقب نیستید یک جعبه آموزشی راه بسیار خوبی است برای ممانعت از ایجاد مشکل.

انگلیش کوکر اسپانیل

تغذیه نژاد انگلیش کوکر اسپانیل | English Cocker Spaniel

توصیه روزانه: ۱ تا ۲ پیمانه مواد غذایی خشک با کیفیت بالا که به دو وعده تقسیم شده باشد در روز.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

انگلیش کوکرها غذا خوردن را دوست دارند. اگر شما دقت نداشته باشید چاق خواهند شد. انگلیش کوکر خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

برای اطلاع بیشتر در مورد تغذیه انگلیش کوکر خود راهنماییهای مارا در زمینه خرید غذای درست، تغذیه توله سگ و تغذیه سگ بالغتان ببینید.

 

آراستن نژاد انگلیش کوکر اسپانیل | English Cocker Spaniel

انگلیش کوکرها موهای نسبتا بلندی دارند که صاف یا کمی مواج با یک بافت ابریشمی است. پاها، سینه و شکم با موی بلندی که پوشش پری نامیده میشود پوشیده شده است؛ اما نه مثل نژاد پسر عموی آمریکایی خود که نوعی سگ پا کوتاه است.

پوشش مهمتراز آراستن سگ است زیرا به حفاظت بدن سگ در برابر آسیبها و خراشها کمک میکند. انگلیش کوکرها در رنگهای مختلفی هستند در میان آنها الوان رنگها (سیاه وسفید، جگری یا سایه ای از قرمز) قهوه ای مایل به زرد ویا ممکن است با نقاط قهوه ای مایل به زرد بر روی ابرو، پوزه، گلو، کفل و پا باشند. از میان تمام رنگها انگلیش کوکر قزل آبی محبوب تر است.

پوست انگلیش کوکر خود را هر یک روز در میان بورس بزنید. شما میتوانید او را با پر تمیز کنید و برای اینکه پاهای او تمیز به نظر برسد لازم نیست او را برروی زمین بکشید.

توصیه میشود که هفته ای یکبار گوش سگ را بایک پاک کننده توسط پرورش دهنده یا دامپزشک تمیز شود بدلیل اینکه آنها مستعد ابتلا به عفونت گوش هستند. هنگام تمیز کردن نشانه هایی از عفونت مانند بوی بد، قرمزی، حساسیت به لمس و یا خارش را چک کنید. اگر انگلیش کوکر شما سرش را اغلب به سمت گوشش تکان میدهد او را برای معاینه نزد دامپزشک ببرید. زمانی که عفونت گوش رخ میدهد بهتر است که در اسرع وقت برای شروع درمان اقدام کنید.

در زمینه نظافت، نیازهای دیگر عبارتند از بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن. برای جلوگیری از تجمع باکتریها و جرم حداقل دو یا سه بار در هفته دندانها را مسواک بزنید؛ البته اگر شما میخواهید انگلیش کوکری با دهان سالم داشته باشید بهتر است روزانه مسواک بزنید.

اصلاح ناخنها یکبار یا دوبار در هرماه نیاز است. اگر شما قادر به شنیدن صدای ناخنهایش برروی زمین هستید آنها دیگر بیش از حد بلند شده اند. ناخن کوتاه به آنها کمک میکند که پاهایشان رابه خوبی برروی زمین نگه دارند و از خاراندن خود زمانی به شوق آمده اند جلوگیری می کند.

زمانی که انگلیش کوکر یک توله سگ است شروع به بورس زدن و رسیدگی به آنها کنید. به پنجه ها مکررا رسیدگی کنید – سگها نسبت به پاهایشان حساسند – داخل گوش و دهان را نگاه کنید.

همانطور که نظافت می کنید مواردی مثل زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب برروی پوست و درون گوشها، بینی، دهان، چشمها و روی پاها را نیز بررسی کنید. چشمها باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحی تمیز باشند.

دقت داشته باشید که آزمایشات هفته ای به شما در مورد کشف مشکلات سلامتی کمک خواهد کرد.

انگلیش کوکر اسپانیل

میزان سازگاری نژاد انگلیش کوکر اسپانیل | English Cocker Spaniel با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

انگلیش کوکرها سگهای لطیف و دوست داشتنی هستند که سازگاری خوبی با کودکان دارند بخصوص اگر همراه آنها رشد کرده باشند.

سگهای بالغ با کودکان خیلی نزدیک نیستند و بهتر است که با بچه های بزرگتر باشند که چگونگی تعامل و رفتار با سگها را درک می کنند. همیشه به کودکان یاد دهید که چگونه سگها را لمس کنند و همیشه برروی اعمال بین سگها و کودکان خردسال نظارت داشته باشید تا از هردو طرف برای کشیدن دم یا گوش یا گاز گرفتن جلوگیری کنید . به کودکانتان آموزش دهید زمانی که سگها در حال خوردن غذا یا خوابیدن هستند به آنها نزدیک نشوند و همچنین دست به غذای کودک نزنند سگها نباید بوسیله بچه ها نظارت شوند.

انگلیش کوکرها از همراه بودن با سگهای دیگر و همینطور گربه ها لذت می برند بخصوص اگر در سنین اولیه باشند.

 

محل نگهداری نژاد انگلیش کوکر اسپانیل | English Cocker Spaniel

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.