دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/01
52 بازدید

نژاد اوترهوند

نژاد اوترهوند

اوترهوند بزرگ و خشن در اصل برای شکار سمور در انگلستان تربیت شده است. این نژاد سگ ساخته شده برای کار، شامه قوی دارد و در استقامت مشهور است. او همچنین یک سگ شوخ، دوستانه و مهربان با خانواده اش است. او یک نژاد غیر معمول در ایالات متحده و کانادا است.

اوترهوند

آمار حیاتی نژاد اوترهوند | Otterhound

دسته بندی نژاد: سگ تازی
قد: ۶۱ تا ۶۹ سانتی متر
طول عمر: ۱۰ تا ۱۲ سال

 

نکات برجسته نژاد اوترهوند | Otterhound

  •  اوتر هوند ها نیاز به مقدار زیادی از ورزش دارند و فقط دنبال کردن یک توپ در حیاط برایشان کافی نیست. تمرین روزانه شدید از آهسته دویدن تا سریع دویدن برای چندین مایل، برای سالم نگه داشتن او از لحاظ جسمی و ذهنی مورد نیاز است. با این حال، به دلیل عوارض جانبی ورزش شدید در رشد مفاصل و استخوان ها، شما باید بر ورزش او نظارت داشته باشید. ) شنا بهترین ورزش برای سگ جوان است، چرا که خطر صدمه به مفاصل در آن حداقل است.)
  •  اوتر هوند با صدای بلند پارس می کند.
  • اوتر هوند ها از بودن در خارج از منزل لذت می برند اما به بهترین وجه در داخل خانه با خانواده های خود زندگی می کنند.
  • حیاط حصاردار برای او الزامی است. اوتر هوند به پرش از نرده تا ارتفاع پنج پا، شناخته شده است. بنابراین مطمئن شوید که حصار شما حداقل ۱۸۰ سانتی متر قد داشته باشد.
  • اوتر هوند غذا خوردن را دوست دارد و اگر بر رژیم غذایی او نظارت نکنید می تواند چاق شود. همچنین، حس شامه باور نکردنی او را قادر می سازد تا مواد غذایی در کابینت پنهان شده را پیدا کند.
  • سگ بزرگ، هزینه بیشتری هم دارد. همه چیز برای یک سگ بزرگ هزینه های بیشتری دارد، از مواد غذایی گرفته تا نظافت و مراقبت های دامپزشکی.
  • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند.

اوترهوند

وزن و اندازه نژاد اوترهوند | Otterhound

وزن در نرها: (۵۷) کیلوگرم، در ماده ها: (۴۰) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۶۷) سانتی متر، در ماده ها: (۶۰) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد اوترهوند | Otterhound

 اوتر هوند به طور کلی سالم است اما  مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما  اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

  • اتساع معده و ولولوس (GDV) : همچنین به نام نفخ و یا چرخش معده است. این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند سگ پس از خوردن، به ویژه اگر به آنها یک وعده غذایی بزرگ در روز تغذیه داده شود، یا به سرعت غذا خوردنشان، نوشیدن حجم زیادی آب بعد از غذا خوردن و ورزش با شور و نشاط رخ بدهد. برخی فکر می کنند که تغذیه غذاهای مطرح شده و نوع مواد غذایی همچنین ممکن است عامل نفخ باشد. GDV در میان سگ مسن تر شایع تر است اما می تواند در هر سنی رخ دهد. GDV اتساع معده با گاز یا هوا است و سپسیک اسپین (چرخش) رخ می دهد. سگ به خودی خود قادر به آروغ زدن یا استفراغ ناشی از تجمع هوا بیش از حد در معده نیست، و بازگشت متوسط ​​خون به قلب صورت نمی گیرد. فشار خون پایین می آید و سگ به شوک می رود. بدون توجه فوری پزشکی، سگ می میرد. اگر شما به نفخ سگ خود یا اتساع شکم مظنون هستید، نشانه آن سرازیر شدن آب دهان بیش از حد و اغ زدن بدون تهوع است. ممکن است او بی قرار، افسرده، بی حال، و ضعیف یا دچارسریع شدن ضربان قلب شود. این مهم است که سگ خود را به دامپزشک در اسرع وقت برسانید. برخی GDV ها نشانه ای ارثی دارد، بنابراین توصیه می شود که سگ دچار این وضعیت عقیم باشد.
  • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی است. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد اما  شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، برای اثبات این که پدر و مادر برای دیسپلازی مفصل ران تست شده و عاری از مشکلات هستند تحقیق کنید. دیسپلازی مفصل ران ارثی است اما  رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی در حال حاضر از جمله از یک رژیم غذایی دانست.
  • ایدیوپاتیک ترومبوسیتوپنی سگ (CIT): همچنین به نام ایمنی ترومبوسیتوپنی یا ITP ، این نتایج یک اختلال سیستم در بدن است که در آن پلاکت کافی وجود ندارد که در سگ ماده نسبت به نر شایع تر است. علائم این بیماری شامل خونریزی غیر طبیعی در زیر پوست و یا لثه است.

اوترهوند

تغذیه نژاد اوترهوند | Otterhound

توصیه می شود روزانه ۳ تا ۴.۵ فنجان غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اوترهوند

آراستن نژاد اوترهوند | Otterhound

در نگاه اول شما ممکن است بگویید اوتر هوند کثیف است. این نژاد شخصیتی ژولیده دارد. موی بیرونی با ۵ تا ۱۵ سانتی متر طول، خشن و بسیار ضخیم است. زیر لایه آن پشمالو و کمی چرب است. با استفاده از این ترکیب، اوتر هوند نسبت به آب و هوا مقاوم است، و او می تواند در داخل و خارج از رودخانه ها و دریاچه ها راحت شنا کند.

رنگ موی اوتر هوند مانند رنگ سگ ها تازی است به جز جگری و سفید، سفید یکدست، یا سفید با تکه های سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد است. سیاه و قهوه ای مایل به زرد و خاکستری رایج تر است.

موی کرک اوتر هوند باید حداقل  یک بار در هفته برای جلوگیری از بوریا بافی شانه شود. برخی اوتر هوند ها موی نرم تری دارندکه نیاز به برس زدن حداقل دو تا سه بار در هفته برای جلوگیری از تجمع موی مرده دارند.

اگر موی اوتر هوند به هر دلیلی کوتاه شود، حدود دو سال طول می کشد تا به طول اولیه برسد. شما ممکن است نیاز به شستن روزانه ریش او داشته باشید، زیرا تمایل به کشیدن صورت در مواد غذایی خود یا بر روی زمین دارد و اگر ریش او تمیز نگه داشته نشود، می تواند بوی نامطبوع ایجاد کند.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

اوترهوند

میزان سازگاری نژاد اوترهوند | Otterhound با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

اوتر هوند ها خشن و بی ادب اما  دوست سرگرم کننده ای هستند. شما باید زمانی که آنها با بچه های کوچک هستند بر عمللکرد آنها نظارت کنید. آنها کودکان را دوست دارند اما ممکن است به دلیل اندازه و سرزندگی خود باعث شوند که دست یک بچه کوچک بیش از حد کشیده شود. اوتر برای خانواده ای با کودکان سنین سال۱۰ و بالاتر مناسب است.

اگر در یک محیط سرباز به خصوص جایی که سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

اوترهوند

محل نگهداری نژاد اوترهوند | Otterhound

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.