دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/22
34 بازدید

نژاد سنت برنارد

نژاد سنت برنارد

سگ سنت برنارد را برای محافظت استفاده می کردند و در سوئیس برای کمک به پیدا کردن و نجات مسافران از دست رفته و زخمی شده به کار میرفته است. امروزه سنت برنارد از زندگی خانوادگی در بسیاری از خانه ها در سراسر جهان برخوردار است. سنت برنارد سگ همه کاره است و دارای برتری نسبت به سگ های دیگر است.

 

آمار حیاتی نژاد سینت برنارد | Saint Bernard

دسته بندی نژاد: سگ کاری
قد: ۶۶ تا ۷۶ سانتی متر
وزن: ۶۰ تا ۹۰ کیلوگرم
طول عمر: ۸ تا ۱۰ سال

عکس سنت برنارد

نکات برجسته نژاد سنت برنارد | Saint Bernard

 • سنت برنارد در ایران یک نژاد غول پیکر است و اگر چه داخل خانه به طور کلی ساکت و آرام و مناسب آپارتمان است، نیاز به فضای کافی برای حرکت و فعالیت نیز دارد.
 • اگر شما دنبال سگی شسته و رفته هستید، سنت برنارد نژاد مناسب شما نیست. موی او دو بار در سال سنگین می ریزد.
 • اگر چه سنت برنارد حیوان خانگی خانواده فوق العاده ای است اما برای خانه با فرزندان جوان توصیه نمی شود، چرا که آنها ناخواسته می توانند دست کودکان کوچک را بیش از حد بکشند و به او صدمه بزنند.
 • نژاد اصلی به مقاومت در برابر هوای سرد تربیت شده و با گرما سازگار نیست.
 • سنت برنارد برای پارس بدون علت شناخته شده نیست.
 • سنت برنارد یک نژاد کوتاه عمر است و معمولا تنها ۸ تا ۱۰ سال عمر می کند.
 • سنت برنارد نباید خارج از منزل دور از خانواده خود زندگی کند. همه سگ ها زمانی که در خانه با خانواده هستند، بهتر عمل می کنند و سنت برنارد از این قاعده مستثنی نیست.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که او را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایش آزمایش کرده باشند. این موضوع روی قیمت سنت برنارد هم اثر می گذارد.
 • فروشگاه های حیوان خانگی از سنت برنارد فروش خوبی به دست میاورند. برای فروش سنت برنارد باید قیمت سگ سن برنارد را از مراکز مختلف فروش حیوان خانگی جویا شوید.

 

وزن و اندازه نژاد سنت برنارد | Saint Bernard

وزن در نرها: (۷۰-۹۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۶۰-۷۰) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۷۰-۷۵) سانتی متر، در ماده ها: (۶۵-۷۰) سانتی متر.

عکس سنت برنارد

مشکلات و سلامتی نژاد سنت برنارد | Saint Bernard

به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند، امااگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
 • دیسپلازی آرنج: این یک بیماری ارثی شایع در سگ بزرگ نژاد است. با توجه به رشد متفاوت از سه استخوان که آرنج سگ را تشکیل می دهند، سستی مفاصل ایجاد می شود. این می تواند به لنگش دردناک منجر شود. دامپزشک شما ممکن است جراحی برای تصحیح مشکل یا دارو برای کنترل درد توصیه کند. درمان شامل جراحی، کنترل وزن، مدیریت پزشکی و داروهای ضد تورم می شود.
 • آنتروپیون: این یک بیماری است که در مژه در اثر مالش چشم داخل آن فرو می رود که باعث سوزش است و گاهی ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد. این امر باعث از دست دادن بینایی و سوزش می شود. جراحی اصلاحی زمانی که سگ بزرگسال می شود یک درمان موثر است.
 • صرع: این یک بیماری عصبی است که اغلب اما نه همیشه به ارث برده می شود. صرع می تواند تشنج خفیف یا شدید داشته باشد یا ممکن است خود را با رفتار غیر معمول نشان دهد(مانند تعقیب دیوانه وار به صورت متناوب، یا پنهانی) و از دست دادن هوشیاری. تشنج ها ترسناک هستند اما پیش آگاهی دراز مدت برای سگ مبتلا به صرع ایدیوپاتیک به طور کلی بسیار خوب است. این مهم است که سگ خود را به دامپزشک برای تشخیص و درمان مناسب ببرید.(به خصوص که تشنج می تواند علل دیگری داشته باشد)
 • کاردیومیوپاتی متسع: این بیماری قلبی زمانی رخ می دهد که عضله قلب بسیار نازک می شود و قادر به انجام عملکرد خود به طور معمول نیست. از آنجا که قلب باید سخت تر کار کند، بزرگ میشود. سگ با این بیماری یک ریتم قلب غیر طبیعی را نشان دهد و علایم نارسایی قلبی، از جمله ضعف، از دست دادن اشتها، کاهش وزن، افسردگی، اشکال در تنفس، سرفه نرم و شکم بزرگ علائم آن است. هیچ درمانی وجود ندارد اما رژیم غذایی و دارو می تواند برای مدتی کمک کند.
 • آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات درسگ های نسبتا جوان (کمتر از شش سال) رخ می دهد. معمولا ارثی است.
 • آلرژی: آلرژی یک بیماری شایع در سگ است. آلرژی به غذاهای خاصی شناسایی شده و حذف مواد غذایی خاص از رژیم غذایی سگ تا زمان پیدا کردن عامل محرک، راه درمانی خوبی است. آلرژی های تماسی نوعی است که توسط چیزی که سگ لمس می کند واکنش به وجود می آورد: مانند رختخواب، پودر کک، شامپو سگ، یا دیگر مواد شیمیایی. آنها می توانند با شناسایی و از بین بردن علت آلرژی درمان شوند. آلرژی استنشاقی توسط آلرژن های هوا مانند گرده، گرد و غبار و کپک ایجاد می شود. داروی مناسب برای آلرژی استنشاقی بستگی به شدت آلرژی دارد. عفونت گوش یک عارضه جانبی شایع آلرژی استنشاقی است.
 • اتساع معده و ولولوس (GDV): همچنین به نام نفخ یا چرخش معده است. این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند سگ پس از خوردن، به ویژه اگر به آنها یک وعده غذایی بزرگ در روز غذا داده شود، یا به سرعت غذا خوردنشان، نوشیدن حجم زیادی آب خوردن بعد از غذا و ورزش با شور و نشاط رخ بدهد. برخی فکر می کنند که همچنین برخی غذاها و نوع مواد غذایی ممکن است عامل نفخ باشد. GDV در میان سگ های مسن تر شایع تر است اما می تواند در هر سنی رخ دهد. GDV اتساع معده با گاز یا هوا است و سپسیک اسپین (چرخش) رخ می دهد. سگ به خودی خود قادر به آروغ زدن یا استفراغ ناشی از تجمع هوا بیش از حد در معده نیست و بازگشت متوسط ​​خون به قلب صورت نمی گیرد. فشار خون پایین می آید و سگ به شوک می رود. بدون توجه فوری پزشکی، سگ می میرد. اگر شما به نفخ سگ خود یا اتساع شکم مظنون هستید، نشانه آن سرازیر شدن آب دهان بیش از حد و اغ زدن بدون تهوع است. ممکن است او بی قرار، افسرده، بی حال و ضعیف یا دچارسریع شدن ضربان قلب شود. این مهم است که در اسرع وقت سگ خود را به دامپزشک برسانید. برخی GDV ها نشانه های ارثی دارد، بنابراین توصیه می شود که سگ دچار این وضعیت عقیم باشد.

عکس سنت برنارد

تغذیه نژاد سنت برنارد | Saint Bernard

توصیه می شود روزانه ۵ تا ۶ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست از اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او به اندازه یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن باشید دنده های او را بدون نیاز به فشار سخت احساس می کنید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ مواد غذایی کمتری نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

 

آراستن نژاد سنت برنارد | Saint Bernard

سنت برنارد می تواند در دو نوع مو بیاید: گری هوندس و زبر. موی گری هوندس صاف اما متراکم است. او دارای موی کم بر روی پشت ران و دمی با موهای بلند و متراکم است که به سمت نوک کوتاه تر می شود. موی زبر کمی مواج است اما هرگز در اشکال مختلف یا کرکی نمی آید.

سنت برنارد سایه های مختلفی از رنگ های قرمز با رنگ سفید یا سفید با رنگ های قرمز است. قرمز در سایه های مختلف می آید، یا راه راه با خال های سفید و قهوه ای و زرد. رنگ سفید بر روی قفسه سینه، در اطراف گردن (شناخته شده به عنوان یال)، در اطراف بینی، در پا و نوک دم دیده می شود.

یک نقطه سفید در پشت گردن و شعله سفید بر روی صورت او را جذاب و مطلوب می کند و خال های تیره بر روی سر و گوش به عنوان یک ماسک دیده می شود.
برس زدن سنت خود را سه بار در هفته انجام دهید. در طول فصل ریزش، استفاده از یک تیغه برای حذف موی سست شده مناسب است.

استفاده از یک شامپوی سگ موی او را خشک نمی کند. شما ممکن است بخواهید از یک شامپو سفید کننده برای حفظ موی سفید و درخشان استفاده کنید. اغلب لکه اطراف چشم سنت برنارد توسعه می یابد. تمیز نگه داشتن چشم با پاک کردن روزانه با یک پارچه مرطوب یا با استفاده از یک محصول فرموله برای حذف لکه چشم انجام می شود. نیازهای دیگر نظافت عبارتند از بهداشت دهان و دندان.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

عکس سنت برنارد

میزان سازگاری نژاد سنت برنارد | Saint Bernard با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

آنها با بچه ها خوب و آرام رفتار می کنند. مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

عکس سنت برنارد

محل نگهداری نژاد سنت برنارد | Saint Bernard

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.