دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/27
46 بازدید

نژاد انگلیش فاکس هاند

نژاد انگلیش فاکس هاند

انگلیش فاکس هاند اصالتا از نژاد سگهای شکاری است که برای شکار روباه در حومه کشور انگلستان مورد استفاده بوده است. امروزه او نیز از اینکه به عنوان همدم و همراه خانواده باشد و در عرصه های مساوی رقابت کند، لذت میبرد. همچنین بسیاری از سگهای این نژاد بسته به مهارتشان در شکار و در رقابتهای مهارتی نیز شرکت میکنند.

 انگلیش فاکس هاند

آمار حیاتی نژاد انگلیش فاکس هوند | English Foxhound

دسته بندی نژاد: سگهای شکاری

قد: ۵۸ تا ۶۳ سانتی متر

وزن: ۲۵ تا ۳۴ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ تا ۱۳ سال

 انگلیش فاکس هاند

نکات برجسته نژاد انگلیش فاکس هاند | English Foxhound

 • فوکس هوندها به یک حیاط محصور بزرگ برای انجام فعالیتهای روزانه شان به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در روز نیاز دارند.
 • این نژاد برای زندگی آپارتمانی توصیه نمی شوند. آنها نژادی هستند که بلحاظ فعالیت زیادی که دارند زندگی داخل فضای بسته و منازل کوچک برایشان مناسب نیست.
 • قبل از اقدام به خرید فوکس هوند راجع به این نژاد تحقیق کنید و با پرورش دهوندگان آن صحبت کنید. فوکس هوند نژادی نیست که مناسب همه باشد، زیرا اطلاعات در موردش خیلی کم است به همین دلیل آسان خریداری میشود در حالیکه ممکن است محدودیت از درک خصیصه های این نژاد منجر به شکست برایتان شود.
 • فوکس هوند به یک صاحب قوی احتیاج دارد کسی که شجاع و قاطع باشد. تعلیمات اطاعتی یک ضرورت است و باید از سنین پایین و خیلی زود شروع شود.
 • این نژاد با بچه ها میانه خوبی دارد، اما فوکس هوندها زمانی که جوان هستند واقعا فعال و دارای جست و خیزند. به همین دلیل آنها برای خانه هایی که بچه های کوچک دارند توصیه نمی شوند.
 • سگ فاکس هاند با سگهای دیگر خیلی خوب هستند و قطعا عملکرد بهتری در خانه هایی که سگهای دیگری آنجا باشند، دارند. آنها اگر در خانه تنها بمانند ممکن است خسته شوند و خرابکاری کنند.
 • فوکس هوندها نژاد نادری هستند و ممکن است پیدا کردن پرورش دهونده مسئول برایشان کار سختی باشد. پرورش دهوندگان با توله سگهای موجود ممکن است یک لیست انتظار طولانی داشته باشند.
 • سگ فاکس هوند هنوز هم دارای قابلیت تعقیب شکار هستند. به همین دلیل، آنها باید در یک حیاط محصور بزرگ باشند و با قلاده را بروند زیرا زمانی که به تعقیب چیزهای سرگرم کننده میروند ممکن است که دیگر بر نگردند.
 • فوکس هوندها معمولا با دیگر حیوانات خانگی نیز سازگاری دارند، اما این مسئله مهمی است که شما بدانید آنها در تعقیب شکار هستند و ممکن است حیوانات کوچکتر را شکار کنند.
 • فاکس هوندها با صدای بلند پارس می کنند. این باعث میشود که سگهای نگهبان خوبی باشند، اما به همین دلیل ممکن است همسایگان اذیت شوند.
 • برای داشتن یک سگ سالم هرگز یک توله سگ را از پرورش دهونده غیر مسئول یا فروشگاههای حیوانات خانگی نخرید. پرورش دهوندگان معتبری را پیدا کنید که آزمونهای پرورش سگ را داده باشند و مطمئن شوید که توله سگ فاقد بیماریهای ژنتیکی قابل انتقال است و مزاج سالمی داشته باشد.

 

وزن و اندازه نژاد انگلیش فاکس هاند | English Foxhund

وزن در نرها: (۲۵-۳۴) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۲۵-۳۴) کیلوگرم.

قد در نرها: (۵۸-۶۹) سانتی متر، قد در ماده ها: (۵۸-۶۹) سانتی متر.

 انگلیش فاکس هاند

شخصیت نژاد انگلیش فاکس هاند | English Foxhund

فکس هوندها نمونه مستقلی از نوع سرسخت و نافرمان سگهای شکاری هستند. آنها با افرادی که آموزشهای سخت، مداوم و پابرجا ارائه دهوند بسیار خوب عمل می کنند. آموزش باید از سنین پائین توله سگها شروع شود و تا سطوح پیشرفته در سنین بالاتر ادامه پیدا کند. دوره های اجتماعی شدن سگ برای تمام نژادها بسیار خوب است و فوکس هوند ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

آموزشهای فرمانبرداری ممکن است که صبر و زمان زیادی را بطلبد اما در نهایت شما یک سگ همراه خیلی خوب خواهید داشت. فوکس هوند هر زمانی که در مناطق بدون حصار و امنیت قرار بگیرد باید با قلاده بسته شود و تحت نظارت و رهبری باشد. زیرا آنها بدون دستور صاحب خود بدنبال شکار میروند.

فوکس هوند برای نشان دادن خوشحالیشان و همچنین زمانی که غریبه ای به خانه شان نزدیک میشود شروع به پارس کردن میکنند. این خصیصه از آنها سگهای نگهبان خوبی میسازد. اما با وجود اینکه به طور غریزی نسبت به غریبه ها بی اعتمادند، سگهای بی قیدی هستند و این در واقع ماهیت سگهای شکاری است.

خوی و خصلت آنها تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماع است. توله سگهایی که خوی و خصلت خوبی دارند، کنجکاو و بازیگوش اند و در برخورد با مردم کمک حال آنها هستند.

همیشه از اینکه یکی از والدین (معمولا هم مادر که قابل دسترس است) خصلت و مزاج خوبی داشته باشد اطمینان حاصل کنید تا بتوانید با آن توله سگ احساس راحتی کنید.

مانند هرسگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، با افراد مختلف، مناظر، صداها و تجربیات گوناگون زمانی که خیلی جوان هستند مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند.

ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهوند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

 

مشکلات و سلامتی نژاد انگلیش فاکس هاند | English Foxhund

انگلیش فاکس هاندها عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه انگلیش فاکس هاندها همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهونده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

در مورد فوکس هوندها شما باید انتظار دیدن گواهی عدم سوء پیشینه سلامت از بنیاد ارتوپدی حیوانات OFA برای دیسپلازی ران (با امتیاز بهتر)، دیسپلازی آرنج، کم کاری تیروئید و بیماری فون ویلبراند و از دانشگاهAubruw  برای تروموبوپاتیا و از بنیاد رجیستری چشم برای طبیعی بودن چشم صدورگواهینامه را داشته باشید. شما میتوانید گواهی عدم سوء پیشینه سلامت را با چک کردن وب سایت OFA تایید کنید.

دیسپلازی ران: یک بیماری دژنراتیو است که در آن مفصل ران با توجه به رشد و توسعه غیر طبیعی ضعیف شده است. این بیماری در بسیاری سگها پیدا شده است. اگرچه این بیماری یک بیماری وراثتی است اما ممکن است در سگهایی هم که پدر و مادر سالم دارند دیده شوند. این زمانی رخ میدهد که شرایط محیطی مانند تغذیه نامناسب یا اضافه وزن در سنین اولیه وجود داشته باشد.

بیماری کلیوی: این بیماری زمانی رخ میدهد که کلیه ها قادر به تصفیه خون از سموم خاصی مانند کراتنین و اوره نباشند.

صرع: توله سگهای این نژاد ممکن است از بیماری صرع رنج ببرند. این اختلالی است که باعث تشنج در سگها میگردد. صرع را میتوان با دارو تحت کنترل قرار داد، اما نمی توان بطور کامل درمان کرد. یک سگ با این اختلال وراثتی می تواند با یک مدیریت خوب و مناسب زندگی سالم و کاملی را داشته باشد.

 انگلیش فاکس هاند

مراقبت از نژاد انگلیش فاکس هاند | English Foxhund

برای پرورش این نژاد بعنوان یک سگ شکاری خوب با استقامت عالی، سگ نیاز به میزان قابل توجهی تمرین و ورزش و فعالیت دارد. اگر او نتواند در میدان شکار عملکرد خوبی داشته باشد؛ دویدنهای روزانه و ورزشهای دیگری از او بخواهید که این کار به سوزاندن انرژی طبیعی سگ هم کمک میکند زیرا او برای این کار پرورش پیدا کرده است.

او باید بیرون از منزل در لانه زندگی کند و همچنین می تواند در پناهگاههای مناسب با سگهای دیگر زندگی خوبی داشته باشد. برنامه آموزشی برای توله سگ فوکس هوند بسیار مهم است. توله سگها چیزهایی را که نباید، پیدا و کشف میکنند و چیزهایی را که به آنها آسیب می رساند را می جوند. این میتنواند برای هر دو طرف گران تمام شود، مثل اینکه شما مجبور به پرداخت صورتحساب به دامپزشک خواهید شد.

 

تغذیه نژاد انگلیش فاکس هاند | English Foxhund

میزان توصیه شده روزانه: ۲.۵ تا ۳ پیمانه غذای خشک با کیفیت که در طول روز به ۲ وعده غذایی تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

برای اطلاع بیشتر در مورد تغذیه انگلیش فاکس هاند خود راهنماییهای مارا در زمینه خرید غذای درست، تغذیه توله سگ و تغذیه سگ بالغتان ببینید.

 انگلیش فاکس هاند

آراستن نژاد انگلیش فاکس هاند | English Foxhund

فوکس هوندها یک پوشش براق، کوتا با بافتی سخت دارند. آنها معمولا در یک طرح سه رنگی سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد هستند. آنها همچنین می توانند به سفیدی خرگوش باشند یا مخلوطی از رنگهای سفید، خاکستری زرد، سیاه یا لکه های قهوه ای مایل به زرد.

در هفته با یک پارچه یا یک دستکش شکاری برای حذف موهای سست، سگ را تمیز کنید. مثل تمام سگها، فوکس هوندها هم ریزش مو دارند. اما برس زدن منظم می تواند ریزش مو را به حداقل برساند. در زمان نظافت و آراستن سگ، او را از لحاظ زخم و عفونت گوشها، چشم، دهان و پوست بررسی کنید.

با برس زدن منظم سگ خود را تمیز نگه دارید. تا زمانی که کثیف نباشد و یا بو ندهد احتیاجی به حمام کردنش نیست. برای اجتناب از خشکی پوست و پوشش سگ از یک شامپو با کیفیت استفاده کنید. کانال خارجی گوش را با یک سواب پنبه ای پاک کنید ولی هرگز چیزی را در داخل گوش فرو نکنید.

نظافت و آراستن سگ را از زمانی که سن کمی دارد و به لمس شدن توسط شما درحال عادت کردن است، شروع کنید. بوسیله نظافت و آراستن برای او یک تجربه لذتبخش فراهم کنید این باعث میشود که تمایل بیشتری برای مواجه با مردم و معاینات دامپزشک داشته باشد. تصور میشود که نظافت نه صرفا بعنوان نگهداری بلکه بعنوان یک تجربه دلچسب و فوق العاده بین هر دو نفر باشد.

دندانهایش را حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید زیرا از تجمع باکتری و جرم در دهان و دندان جلوگیری می کند. مسواک زدن روزانه بهتر است البته اگر میخواهید از بیماریهای لثه و بوی بد دهان جلوگیری کند.

برای خرد نشدن و نشکستن ناخنها، آنها را کوتاه کنید. اگر پیرایش ناخنهای سگ برای شمار کار ناخوشایندی است می توانید سگ را به یک آرایشگر مخصوص سگها و یا یک کیلینک دامپزشکی ببرید.

 

میزان سازگاری نژاد انگلیش فاکس هاند | English Foxhund با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

فوکس هوندها با بچه های بزرگتری که پرانرژی هستند و طبیعت پرجوش و خروشی دارند سازگارهستند. این نژاد برای خانه هایی که بچه کوچک دارند توصیه نمی شوند.

فوکس هوند هم مانند تمام نژادها هرگز نباید بدون نظارت دیگران با بچه های کوچک تنها بماند.

سگها را ببندید، آنها بسیار علاقه مند هستند که همراه سگهای دیگر شوند بخصوص اگر آنها هم از نژاد خودشان باشند. اما آنها بدلیل داشتن حس قوی غریزی شکار خود ممکن است حیوانات کوچک را طعمه خود قرار دهند. بر تعامل بین آنها و گربه ها، سگهای کوچکتر یا حیوانات دیگر تا زمانی که مطمئن شوید که با آنها همراه خواهند بود نظارت داشته باشید.

 انگلیش فاکس هاند

محل نگهداری نژاد انگلیش فاکس هاند | English Foxhund

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.