دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/22
50 بازدید

نژاد آمریکن واتر اسپانیل

نژاد آمریکن واتر اسپانیل

آمریکن واتر اسپانیل مانند سایر سگ های شکار نیازبه مقدار زیادی ورزش و تحریک ذهنی دارد او یک همراه و همدم خانواده، خوش رفتار است. آمریکن واتر اسپانیل یک شکارچی فوق العاده است او متخصص در شکار پرندگان و یک شناگر طبیعی است. او در فعالیت هایی از قبیل چابکی، آزمایش اطاعت، آزمایش شکار، ردیابی و جستجو و نجات بخوبی عمل می کند .

اگر آمریکن واتر اسپانیل بخوبی اجتماعی شود رفتار دوستانه ای با سایر افراد دارد. او یک دیدبان بسیار خوبی است. این نژاد نادر است و فقط تعداد کمی توله سگ هر سال متولد می شوند.

 

آمار حیاتی نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

دسته بندی نژاد: سگ ورزشی
قد: ۳۸ تا ۴۵ سانتی متر
وزن: ۱۱ تا ۲۰ کیلو گرم
طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

 

نکات برجسته نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

 • واتراسپانیل بسیارفعال هستند و نیاز به ورزش روزانه دارند. اوبه یک تا دو ساعت ورزش و فعالیت بدنی در روز نیاز دارد.
 • آمریکن واتر اسپانیل علاقه زیادی به همدم دارد. اگر او را به مدت طولانی تنها بگذارید خسته شده و تبدیل به سگ مخرب می شود .
 • آمریکن واتر اسپانیل سرکش و مستقل است. باید برای او قوانین تعیین کنید تا او اطاعت کند .
 • آمریکن واتر اسپانیل باید در یک حیاط محصور شده فعالیت کند در غیر اینصورت طبق غریزه، برای شکار کردن از حیاط خارج میشود.
 • آمریکن واتر اسپانیل رفتار دوستانه با اعضا خانواده دارد.
 • رفتار خشن می توانید آمریکن واتراسپانیل شما را ترسو و سرکش کند. باید آموزش این نژاد همراه با تشویق باشد .
 • برخی آمریکن واتراسپانیل ها حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر دارند. ولی با حیوانات خانگی معمولا سازگار هستند .
 • آنها تمایل طبیعی برای جویدن، کندن گودال و پریدن دارند شما می توانید این رفتارها با آموزش اصلاح کنید.
 • برای داشتن یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ را از فروشگاه حیوان خانگی نخرید.توله ای را بخرید که مادر آن آموزش های لازم را دیده باشد و مشکل ژنتیکی نداشته باشد.

 

تاریخچه نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

سوابق پرورش آمریکن واتر اسپانیل به سال ۱۸۶۵ برمیگردد. موهای فرفری او کمک می کند تا براحتی در آب سرد شنا کند و همچنین اندازه کوچک او اجازه می دهد تا شکارچیان پرندگان او را در یک قایق کوچک پنهان کنند و او براحتی می تواند بلدرچین، قرقاول و اردک را برای صاحب خود بیاورد .در سال ۱۹۲۰ این نژاد به رسمیت شناخته شد .

 

وزن و اندازه نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

وزن در نرها: (۱۵-۲۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۱-۱۸) کیلوگرم.

قد در نرها: (۳۸-۴۵) سانتی متر، در ماده ها: (۳۸-۴۵) سانتی متر.

 

شخصیت نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

آمریکن واتر اسپانیل یک سگ پر جنب و جوش، هوشیار، دوستانه و مطیع است. اگر بخوبی آموزش نبیند او می تواند خیره و سرکش شود . آموزش او باید همراه با تشویق باشد، مجازت زیاد او را ترسو میکند .او دوست و همدم انسان است. اگر او در خانه تنها بماند بی حوصله میشود. آمریکن واتر اسپانیل باید از تولگی آموزش ببیند و اجتماعی شود تا تبدیل به سگ خوبی شود.

 

مشکلات و سلامتی نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

آمریکن واتر اسپانیل به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژاد ها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هستند. برای داشتن یک توله سگ سالم از سلامت مادرش مطمئن شوید.

 • دیسپلازی مفصل ران: یک بیماری دژنراتیواست که در آن مفصل ران با رشد و توسعه غیر طبیعی تضعیف شده است. این بیماری در بسیاری از نژادهای سگ دیده می شود.
 • هورمون رشد پاسخگو درماتیت: باعث تغییرات پوست به دلیل عدم ترشح هورمون رشد می شود (SOMATROPIN).این هورمون توسط غده هیپوفیز ترشح شده و برای رشد مو ضروری است. حیوانات مبتلا درجات مختلفی از ریزش مو دارند حالت ارث ناشناخته است. در سگ نر بین ۱ و ۵ سال شایع تر است. این بیماری بدون درمان، در نهایت بر روی بدن بجز سر و پا گسترش میابد می توان آن را با هورمون رشد درمان کرد، اما این درمان گران و دشوار است.
 • الگوی طاسی (زین آلوپس) :این بیماری باعث، نازک شدن و از دست دادن مو (آلوپسی) می شود که معمولا در ۶ تا ۹ ماه سن شروع میشود و تا زمانی که مناطق آسیب دیده به طور کامل طاس شود، ادامه میابد. آلوپسی باعث از دست دادن مو زیر گردن، در پشت ران ها و در دم میشود. روش وراثت شناخته شده نیست. هیچ درمانی برای آن مشخص نیست .
 • آب مروارید: این بیماری باعث کدر شدن عدسی چشم و مشکل در دید میشود. آب مروارید معمولا درهر سنی رخ می دهد و می تواند توسط جراحی و برداشتن آب مروارید درمان می شود.
 • دیسپلازی شبکیه: شبکیه دیسپلازی رشد غیر طبیعی شبکیه است. این می تواند به انواع مشکلات بینایی برای سگ اعم از نقطه کور کوچک به کوری کل منجر شود. آن را اغلب به عنوان یک بیماری ارثی می نامند، اما تعدادی از عوامل محیطی از جمله تروما میتواند باعث ایجاد آن شود. هیچ درمان شناخته شده برای شبکیه دیسپلازی وجود ندارد اما بسیاری از سگ ها با آن زندگی می کنند حواس دیگر جبران این اختلال را میکند.
 • آلرژی: آلرژییک بیماری شایع در سگ است. شناسایی غذاهای آلرژی زا و درمان با حذف آن غذا ها. عدم تماس با مواد آلرژی زا که سگ ممکن است آن را لمس کند، مانند رختخواب، پودر کک، شامپو سگ یا دیگر مواد شیمیایی و تماس با .آلرژی استنشاقی توسط آلرژن های هوا مانند گرد و غبار و کپک ایجاد می شود. دارو مناسب برای آلرژی استنشاقی بستگی به شدت آلرژی دارد.عفونت گوش یک عارضه جانبی شایع آلرژی استنشاقی است .
 • پیشرو شبکیه آتروفی (PRA) : یک اختلال چشم دژنراتیواست که بسیاری از نژادها مبتلا می شوند. نابینایی ناشی از PRA یک فرایند آهسته ناشی از از دست دادن گیرنده های نوری در پشت چشم است.
 • صرع: یک اختلال است که باعث تشنج در سگ می شود . صرع می تواند با دارو درمان شوند سگ می تواند یک زندگی کامل و سالم با کنترل مناسب از این اختلال ارثی داشته باشد .
 • کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید کمبود هورمون تولید شده از غده تیروئید است که در گردن ایجاد می شود. علائم خفیف این بیماری ممکن است ناباروری باشد. نشانه بیشتر آشکار این بیماری چاقی، بی حالی، افتادگی پلک ها، انرژی کم و چرخه حرارت نامنظم است. پوست سگ درشت و شکننده می شود و شروع به شل شدن میکند. می توان آن را با جایگزینی روزانه قرص تیروئید در کل طول عمر سگ درمان کرد.

 

مراقبت از نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

 • اگر آمریکن واتر اسپانیل به اندازه کافی فعالیت بیرون انجام دهد می تواند در محیط کوچک زندگی کند.
 • باهوش و تربیت شدنی است. او به جلسات آموزشی انگیزشی پاسخ خوبی میدهد. از مجازات او اجتناب کنید زیرا او دلخور و ترسو می شود.
 • ممکن است زمانی که در خانه نیستید او اشیا داخل خانه را بجود برای همین اورا در لانه قرار دهید.

 

تغذیه نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

توصیه می شود روزانه ۱ تا ۱.۵ پیمانه از مواد غذایی خشک با کیفیت بالا در روز، بصورت دو وعده غذایی تقسیم شده به او داده شود .

توجه: میزان غذای سگ بالغ بستگی به اندازه، سن، جثه، سوخت و ساز بدن ومیزان فعالیت او دارد. اگر شما از اضافه وزن سگ خود مطمئن نیستید میتوانید با اندازه گیری مواد غذایی و تغذیه دو بار در روز، سگ خود را در شرایط ایده آل نگه دارید. اول به سگ خود نگاه کنید شما باید قادر به دیدن کمر او باشید. دست خود را درکمر او، در امتداد ستون فقرات قرار دهید و با انگشتان به سمت پایین بدون فشار زیاد، لمس کنید. شما باید قادر به احساس دنده های او باشید در این حالت سگ شما شرایط بدنی خوبی دارد. در صورت اضافه وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و ورزش بیشتر دارد.

 

آراستن نژاد امریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

آمریکن واتر اسپانیل پوشش مضاعف دارد. لایه زیرین متراکم که در برابر آب و هوا از سگ محافظت میکند، پوشش بیرونی یکنواخت و فر خورده است. آمریکن واتر اسپانیل به رنگ های قهوه ای و یا شکلاتی تیره و گاهی اوقات مقدار کمی از رنگ سفید بر روی انگشتان پا و یا قفسه سینه دیده می شود .

آمریکن واتر اسپانیل به هفته ای یک بار برس زدن نیاز دارد .حمام مکرر روغن روی پوستش را از بین میبرد، بنابراین فقط زمانی که او کثیف و یا بد بو بود استحمام کنید . گوش آمریکن واتر اسپانیل خود را هفته ای یک بار با یک پنبه مرطوب تمیز کنید تا مانع عفونت، قرمزی و خارش در گوششش شوید.

آمریکن واتر اسپانیل نیاز به مسواک زدن دو یا سه بار در هفته دارد. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان مناسب است.

ناخن او را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید اگر شما می توانید صدای ناخن را بر روی زمین بشنوید، آنها بیش از حد بلند است. ناخن پا سگ رگ های خونی دارد و اگر شما بیش از حد ناخن ها را کوتاه کنید باعث خونریزی می شوید.

آمریکن واتر اسپانیل نیاز به رسیدگی پنجه ها دارد و بطور منظم داخل دهان و گوش او را چک کنید و سعی کنید که انجام نظافت همراه با تشویق باشد .شما باید زخم، خارش یا علائم عفونت مثل قرمزی یا التهاب بر روی پوست را بررسی کنید، باید گوش، بینی، دهان و چشم هم چک شود که بدون هیچ قرمزی یا ترشحی باشند و دهان بوی بدی ندهد.

 

میزان سازگاری نژاد آمریکن واتر اسپانیل |American Water Spaniel  با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

آمریکن واتر اسپانیل با کودکان مهربان است. با این حال بهتر است که فعالیت های کودکان با سگ زیر نظر بزرگتر ها باشد .بعضی آمریکن واتر اسپانیل ها حالت تهاجمی با سگ های دیگر دارند ولی در کل با حیوانات خانگی کنار می آیند.

 

محل نگهداری نژاد آمریکن واتر اسپانیل | American Water Spaniel

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.