دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/26
51 بازدید

نژاد اشنودل

نژاد اشنودل

اشنودل سگی باهوش، فعال و میتواند به یک نژاد دو رگه تبدیل شود. او در بسیاری از رنگها دیده میشود و وزنی بین ۳ الی ۳۸ کیلوگرم دارد. اکثریت آنها جثه ی کوچکی دارند. او سگی بازیگوش و دوست داشتنی است که دوست دارد همیشه مورد توجه قرار گیرد.

 

آمار حیاتی نژاد اشنودل | Schnoodle

دسته بندی نژاد: سگ کاری
قد: ۳۸ تا ۶۶ سانتی متر
وزن: ۱۰ تا ۳۸ کیلوگرم
طول عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال

اشنودل

 نکات برجسته  نژاد اشنودل | Schnoodle

 • این سگ از جفت گیری دو نژاد خاص به وجود می آید. اگر شما علاقه مند به نگهداری از سگهای این نژاد هستید، باید بدانید که اندازه و رفتار او مانند دیگر سگ ها قابل پیش بینی نیست زیرا از هر دو نژاد ویژگی هایی را به ارث میبرد.

 • نگهداری از توله سگ های اشنودل در آپارتمان آسان است اما اشنودل های بالغ باید در یک خانه با حیاط بزرگ حصار دار نگهداری شوند.

 • ۱ یا ۲ بار در هفته باید موهایش را برس بزنید و مرتب به ناخن ها و گوش هایش رسیدگی کنید.
 • اشنودل ها ریزش موی کمی دارند به همین دلیل برای افرادی که آلرژی دارند انتخاب مناسبی است.
 • این سگ ها حدودا به روزی ۳۰ الی ۶۰ دقیقه ورزش کردن، نیاز دارند.
 • سگ نگهبان بسیار عالی می باشد و میتوان از آن برای محافظت از خانه استفاده کرد زیرا با جان و دل از اعضای خانواده دفاع می کنند.
 • بسیار باهوش هستند و به تحریک ذهنی و جسمی نیاز دارند.
 • برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید، و توله سگی را پیدا کنید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.

اشنودل

وزن و اندازه نژاد اشنودل | Schnoodle

اندازه سگ اشنودل به پدر و مادر این نژاد بستگی دارد. یک پودل استاندارد با یک اشناوزر درشت اندام، سگ هایی با سایز بزرگ به دنیا می آورند. اگر یک پودل استاندارد با یک اشناوزر استاندارد آمیزش کنند، توله های آنها اشنودل مینیاتوری و یا اشنودل استاندارد خواهد بود. این عدم قطعیت برای اندازه واقعی نژاد میتواند برای افرادی که منتظر به دنیا آمدن توله هستند، بسیار جذاب باشد.

لازم به ذکر است هیچ اندازه مشخصی برای نژاد اشنودل وجود ندارد و بنابر این اندازه های ذکر شده به صورت علمی اثبات نشده و فقط بر اساس شواهد در این مطلب درج شده است و هر گونه تغییرات فیزیکی و محیطی میتواند، تضمین دقیق اندازه نژاد را از بین ببرد.

آنچه در ذیل ذکر میشود کاملا اکتسابی بوده و دلیل علمی ندارد و معیار اندازه توله های سگتان را بر اساس موارد ذکر شده نگذارید.

سه نوع متفاوت از نژاد اشناوزر و پودل در جهان وجود دارد. برای نژاد اشناوزر: مینیاتوری، استاندارد و غول پیکر و همچنین برای نژاد پودل نیز کوچک، مینیاتوری و استاندارد وجود دارد. میکس کردن این نژاد ها با هم سگ های جالب را به دنیا می آورد و میتواند بسیار جذاب باشد. این در حالی است که وزن نژاد اشنودل از ۱۰ کیلوگرم تجاوز نخواهد کرد.

این سگ ها در سه وزن و اندازه مختلف وجود دارند:

 • اشنودل کوچک: وزن: (۳-۵) کیلوگرم، ارتفاع: (۳۰-۳۷.۵) سانتی متر.
 • اشنودل مینیاتوری: وزن: (۶.۵-۱۰) کیلوگرم، ارتفاع: (۳۰-۳۷.۵) سانتی متر.
 • اشنودل استاندارد: وزن: (۱۰-۳۸) کیلوگرم، ارتفاع: (۳۷.۵-۶۵) سانتی متر.

اشنودل

مشکلات و سلامتی نژاد اشنودل | Schnoodle

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.

 • پیشرو شبکیه آتروفی (PRA): این بیماری یک اختلال دژنراتیو چشم است که سگ مبتلا به آن با از دست دادن گیرنده های نوری که در پشت چشم قرار دارند دچار نابینایی میشود، قبل از اینکه نشانه های این بیماری بروز کند میتوان آن را تشخیص داد. خوشبختانه سگ ها میتوانند در صورت از دست دادن بینایی خود برای حل نیازهایشان حواس دیگر خود را به کار بگیرند و زندگی سالم و کاملی داشته باشند. پرورش دهنده ی قانونی باید هر سال تاییدیه سلامت چشم سگ را از متخصص چشم دامپزشک دریافت کند.
 • آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات در سگ های کمتر از شش سال سن، رخ می دهد و یک بیماری ارثی است. هنگام خرید توله سگ اشنودل حتما از پرورش دهنده ی او بخواهید که گواهی سلامت چشم پزشکی مادر توله سگ را به شما نشان دهد.
 • در رفتگی کشکک: در رفتگی کشکک یا تضعیف خفه هنگامی رخ میدهد کشکک (که دارای سه بخش استخوان ران، پاتلا و درشت نی است) به درستی شکل نگرفته باشد. این بیماری باعث لنگیدن و غیر طبیعی راه رفتن سگ میشود. در بیماری هنگام تولد رخ میدهد اگر چه علائم آن تا مدت ها بعد نمایان نمیشود. در رفتگی کشکک ناشی از مالش میتواند باعث ورم مفاصل شود. این بیماری در ۴ درجه رخ میدهد در رجه ی اول باعث لنگیدن موقت و در رفتگی گاه به گاه مفاصل شود، در درجه lV، ساق پا به خوبی به کشکک متصل نمیشود، در درجه ی پیشرفته تر ممکن است سگ به جراحی ترمیمی نیاز داشته باشد.
 • صرع: این بیماری گاهی اوقات ارثی میباشد. صرع میتواند باعث تشنج خفیف یا شدید، سقوط سگ، سفت و سخت شدن اندام، از دست دادن هوشیاری و یا باعث یک رفتار غیر طبیعی در سگ شود و لازم است که در صورت بروز این موارد سگ خود را برای درمان نزد دامپزشک ببرید. اگر شما مدیریت مناسبی روی سگ مبتلا به صرع داشته باشید می تواند زندگی سالم و کاملی داشته باشد. صرع قابل درمان نیست اما میتوان آن را با دارو کنترل کرد. اگر سگ شما دچار تشنج شد حتما او را برای تشخیص و درمان نزد دامپزشک ببرید.
 • بیماری آدیسون: این یکی از مشکلات ناشی از تولید هورمون های آدرنال توسط غده ی آدرنال است که علائم آن استفراغ، بی اشتهایی و بی حالی است و از آنجا که این علائم میتواند با بیماری های دیگر اشتباه گرفته شود ممکن است تا بیماری به مراحل پیشرفته نرسد نتوان آن را تشخیص داد. علائم مرحله ی پیشرفته ی این بیماری زمانی رخ می دهد که سطح پتاسیم بالا رود که این موضوع باعث تداخل در عملکرد قلب میشود و سگ دچار شوک شدید و نهایتا مرگ او می شود.
 • اتساع (گشایش) معده و ولولوس (GDV): این بیماری باعث نفخ یا پیچش معده میشود که میتواند بعد از خوردن یک وعده غذای پرحجم در روز یا به سرعت غذا خوردن و یا حتی نوشیدن حجم زیادی از آب بعد از خوردن غذا و ورزش کردن رخ بدهد. هم چنین ممکن است نوع مواد غذایی نیز باعث نفخ شود. این بیماری در بین سگ های مسن شایع است اما میتواند در هر سنی رخ دهد. اتساع معده با هوای داخل معده همراه است که باعث میشود در این حالت سگ به طور طبیعی قادر به آروغ زدن یا استفراغ که در اثر تجمع بیش از حد هوا داخل معده به وجود می آید نباشد در این صورت بازگشت خون به قلب به کندی صورت میگیرد و فشار خون پایین می آید که باعث میشود سگ دچار شوک شود و اگر در این حالت به موقع پزشک به او رسیدگی نکند سگ میمیرد. سگ مبتلا به نفخ ممکن است بی قرار، افسرده، بی حال، ضعیف و یا دچار تپش قلب شود، هنگامی که این علائم را در سگ خود مشاهده کردید در اسرع وقت او را نزد دامپزشک ببرید. یک بیماری ارثی است به همین دلیل توصیه میشود که سگ مبتلا به این بیماری عقیم باشد.

اشنودل

تغذیه نژاد اشنودل | Schnoodle

توصیه می شود روزانه ۳/۴ تا ۱ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

 

آراستن نژاد اشنودل | Schnoodle

این سگ ها مویی نرم و مواج دارند که ریزش کمی دارد  و باید مرتب آنها را کوتاه کنید. اشنودل ها معمولا در رنگ های سیاه و سفید، خاکستری، نقره ای، قهوه ای، سفید راه راه و سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد دیده می شوند.

نظافت کردن آنها به شما بستگی دارد. بهترین زمان برای برس کردن موها، بعد از حمام کردن است، بهتر است برای خشک کردن موها و جلوگیری از تجمع موهای مرده روی بدن سگ، او را سشوار کنید.  برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه ویا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوی  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است. و هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی میکنید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید و اگر امتداد لبه گوش خشک شد آن را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب کنید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو ببرید فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی است .

اشنودل

میزان سازگاری نژاد اشنودل | Schnoodle با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

اشنودل ها حیوانات خانگی بسیار عالی هستند. شما باید زمانی که سگ با کودکان همراه میشود بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باید زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

 

محل نگهداری نژاد اشنودل | Schnoodle

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید سگ اشنودل را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.