دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/21
43 بازدید

نژاد رت تریر

نژاد رت تریر

رات تریرها چابک، خنده دار، پر انرژی، پر جنب و جوش وتعقیب کننده حشرات موذی هستند. تئودور روزولت رئیس جمهور گفت: این نژاد نام خود را پس از ریشه کن کردن موش هایی که به کاخ سفید هجوم آورده بودند، گرفته است. به وضوح، رت تریر به عنوان خادم مردم در شکار موش بوده است.

 

آمار حیاتی نژاد رت تریر | Rat Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر
قد: ۳۳ تا ۴۰ سانتی متر
طول عمر: ۱۳ تا ۱۸ سال

عکس رت تریر

نکات برجسته نژاد رت تریر | Rat Terrier

  • سگ رت تریر دارای مقدار زیادی انرژی است؛ شما باید قادر به صرف حداقل ۴۰ دقیقه در روز برای ورزش سگ خود  باشید. اگر این کار را نکنید، رت تریر می تواند برای تخلیه کردن انرژی خود تبدیل به سگی مخرب شود.
  • آنها نیاز به مقدار زیادی تحریک ذهنی دارند.

برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ را از یک صاحب غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند. برای خرید و فروش سگ رت تریر به فروشگاه های حیوانات خانگی مراجعه کنید.
 

وزن و اندازه نژاد رت تریر | Rat Terrier

وزن در نرها: (۵-۹) کیلوگرم،  در ماده ها: (۵-۹) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۴۰-۴۷) سانتی متر،  در ماده ها: (۴۰-۴۲) سانتی متر.

عکس رت تریر

مشکلات و سلامتی نژاد رات تریر | Rat Terrier

رت تریر به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

  • آلرژی: آلرژی یک بیماری شایع در سگ است. آلرژی به غذاهای خاصی شناسایی شده و با حذف مواد غذایی خاص از رژیم غذایی سگ تا زمان پیدا کردن عامل محرک،راه درمانی خوبی است. آلرژی های تماسی نوعی است که توسط چیزی که سگ لمس می کند واکنش به وجود می آورد: مانند رختخواب، پودر کک، شامپو سگ، یا دیگر مواد شیمیایی. آنها می تواند با شناسایی و از بین بردن علت آلرژی درمان شود. آلرژی استنشاقی توسط آلرژن های هوا مانند گرده، گرد و غبار و کپک ایجاد می شود. دارو مناسب برای آلرژی استنشاقی بستگی به شدت از آلرژیدارد. عفونت گوش یک عارضه جانبی شایع آلرژی استنشاقی است
  • دندان نیش مشکل دار: اصلاح نامرتبی دندان ها، یا دندان نیش مشکل دار، یک ساختار فک کمی تغییر شکل یافته است که روی فک تطبیق ندارد. سه نوع مختلف از دندان مشکل دار وجود دارد، که همه آنها در رات تریر دیده می شوند. با وجود آن که استاندارد در برخی از نژادها است، می تواند باعث بروز مشکلاتی در رات تریر شود و ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد. آخرین نوع دهان معوج است، که یک بزرگ شدن دهان از یک طرف سریع تر از طرف دیگر است. این باعث مشکلاتی در غذا خوردن می شود. اگر عمل جراحی مورد نیاز است، صبر کنید تا توله سگ به پایان سن رشد برسد. جراحی اصلاحی می تواند شامل کشیدن دندان، کاهش ارتفاع تاج و یا استفاده از جداکننده باشد.
  • در رفتگی کشکک: این بیماری یک مشکل شایع در سگ های کوچک است. این بیماری هنگامی ایجاد میشود که کشکک، که دارای سه بخش است – استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی – به درستی شکل نگرفته باشد که باعث لنگش در پا و یا راه رفتن غیر طبیعی می شود، نوعی که مانند جست و خیز و یا هاپ بنظر برسد. این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ بدهد، اگر چه بی نظمی فعلی و یا در رفتگی تا خیلی بعد نمایان نمی شود. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر شود. در رفتگی شدید کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.

عکس رت تریر

تغذیه نژاد رات تریر | Rat Terrier

مقدار توصیه شده روزانه مواد غذایی خشک با کیفیت بالا در روز برای توله رات به این شرح است:

  • کمتر از ۵ کیلوگرم: ۱/۴ تا ۱/۲ پیمانه در روز
  • بین ۵ تا ۸ کیلوگرم: ۱/۲ تا ۱ پیمانه در روز
  • بین ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم: ۳/۴ تا ۱.۵ پیمانه در روز
  • بین ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم: ۱.۵ تا ۲ پیمانه در روز

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

عکس رت تریر

آراستن نژاد رت تریر | Rat Terrier

موی رات تریر کوتاه، صاف، متراکم و براق است. شما آن را در چندین رنگ و ترکیبی از رنگ ها، از جمله سفید، سیاه و سفید با قهوه ای مایل به زرد،  قرمز، لیمویی، آبی، شکلاتی و نارنجی می توانید بینید. تمام رات تریر ها باید خال های سفید داشته باشند.

رت تریر یک سگ زیبا و کم هزینه در نگهداری است و تنها نیاز به برس زدن هفتگی با یک برس نرم برای حذف موی سست شده دارد. ریزش موی او در بهار و پاییز سنگین تر است و همچنین استحمام او تنها در موارد ضروری نیاز است.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان او را نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

عکس رت تریر

میزان سازگاری نژاد رات تریر | Rat Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

بنابراین رت تریر تعقیب کننده هر حیوان کوچک و در حال حرکت سریع،  از جمله یک همستر، موش، چین چیلا، به عنوان طعمه دیده می شود.
عکس رت تریر

محل نگهداری نژاد رت تریر | Rat Terrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.