دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/24
101 بازدید

نژاد سیلی هم تریر

نژاد سیلی هم تریر

سگ نژاد سیلی هم تریر برای شکار سمور، روباه و گورکن پرورش داده شده بوده است. امروزه این سگ های لوده و بامزه خانواده تریر در درجه اول بعنوان سگ های همراه و بعد هم برای کسانی که در زمینه نگهداری تریرها مبتدی و کم تجربه هستند انتخاب میشوند.

 

آمار حیاتی نژاد سیلی هم تریر |Sealyham Terrier 

دسته بندی نژاد: سگ های تریر

قد: ۲۵ سانتی متر

وزن: ۱۰ تا ۱۱ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۴ سال

عکس سیلی هم تریر

نکات برجسته نژاد سیلی هم تریر |Sealyham Terrier 

 • اگر سیلی هم تریر دچار اضافه وزن شود، می تواند مشکلات دیگری را هم به وجود آورد. شما باید بر میزان غذای او نظارت کافی داشته باشید و بطور منظم به او فعالیت و ورزش دهید تا او را در شکل و وضعیتی مناسب نگه دارید .
 • سیلی ها سگ های مستقلی هستند و ممکن است زمانی که آموزش های خانگی را برایشان شروع می کنید کمی لجباز و خیره شوند.استفاده از جعبه آموزشی توصیه می شود.
 • آنها نسبت به غریبه محتاط اند و سگ های دیده بان خوبی هستند. آنها بطرز شگفت انگیزی با صدای بلند پارس می کنند، اما بوسیله آموزش می توانند یاد بگیرند که با فرمان شما ساکت شوند.
 • سیلی ها به تعقیب خرگوش ها، پرندگان و گربه ها و سگ های دیگر علاقه دارند. زمانی که در مناطق نا امن هستید، مطمئن شوید که او را حتما با قلاده بسته اید.
 • بدلیل ظاهر غیر معمول و اندازه کوچکشان، آنها هدفهایی برای سگ دزدها هستند. اگرچه سیلی هم تریرها در بیرون از خانه زمانی که هوا خنک است (آنها هوای گرم را دوست ندارند) خوب هستند، اما اگر نمی توانید برروی آنها نظارت داشته و مراقبشان باشید باید در داخل خانه بمانند.
 • سیلی هم تریر یک نژاد نادر است. ممکن است برای داشتن سگی از این نژاد به سختی موفق به پیدا کردن یک پرورش دهنده معتبر شوید و حتی اگر هم پیدا کنید ممکن است ماهها در انتظار زایمان سگ و گرفتن یک توله سگ بمانید.
 • سیلی هم تریر نسبت به سگ هایی که نمی شناسد حالت تهاجمی دارد، حتی سگ هایی که از آنها بزرگتر هستند. شما باید سیلی هم تریر را تحت کنترل خود داشته باشید تا زمانی که بفهمید سگتان با یک سگ دیگر رفتاری دوستانه دارد.
 • اگرچه که سیلی هم تریر برای خانواده اش وفادار و مهربان است، اما ممکن است نسبت به غریبه ها گوشه گیر شود.
 • سیلی هم تریر ها سگ های کوچک خوشحالی هستند، اما می توانند یک شخصیت سلطه جو داشته باشند، اگر آنها را استادانه و با ثبات کنترل نکنید.
 • سیلی هم تریرها استقلال و کمی هم خیره سری دارند. آموزش آنها زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که همراه با ثبات و مقتدرانه باشد. آنها به استفاده از تکنیک های تقویت مثبت مثل غذاهای تشویقی، ستایش و بازی پاسخ خوبی می دهند.
 • برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا مغازه هایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگ ها را در زمینه بیماری های ژنتیکی انجام داده باشد و سگ هایی که مزاج سالم داشته باشند.

عکس سیلی هم تریر

تاریخچه نژاد سیلی هام تریر |Sealyham Terrier 

نام سگ سیلی هم تریر از سیلیهم که از املاک کاپیتان جان تاکر ادواردز در هاورفوردوست در ولز است گرفته شده است. کاپیتان ادواردز این نژاد را در اواسط دهه ۱۸۰۰ میلادی برای شکار جانواران کوچکی مثل گورکن، سمور دریائی و روباه پرورش داد. او از طریق لقاح چند نژاد، نژادهای مختلفی را بوجود آورد و فرزندان آنها را برای میزان طاقت و توانایی شان در زمینه شکار مورد آزمایش قرار داد.

همانطور که قبلا هم گفته ایم تریرهای سفید کوچک در انگلستان مشهور هستند. این نژاد اولین بار در سال ۱۹۰۳ میلادی در شو حلقه ظاهر شد و اولین باشگاه سیلی هم تریر در سال ۱۹۰۸ میلادی تاسیس شد. در سال ۱۹۱۰ این نژاد بطور رسمی توسط باشگاه سگ انگلستان شناسایی شد. اولین قهرمان از این نژاد سگی بود به نام بردز دمون که در سال ۱۹۱۱ میلادی به قهرمانی رسید. سیلی ها بطور خاصی در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی به شهرت رسیدند. آنها در شو حلقه بسیار برجسته بودند.

سیلی هم تریر ها در سال ۱۹۱۱ توسط باشگاه سگ آمریکا نیز شناسایی شدند و تنها مدت کوتاهی پس از آن به ایالات متحده وارد شدند. باشگاه سیلی هم تریر آمریکا در سال ۱۹۱۳ تاسیس شد. از زمانیکه اولین نمایش خود را در سن متئو در کالیفرنیا انجام دادند تا به امروز بعنوان یک سگ نمایشی مشهور باقی ماندند.

با اینکه سگ های بسیار مشهوری بودند اما محبوبیت عموم را نداشته اند. علیرغم اینکه سگ همراه فوق العاده ای است، اما امروزه او یک نژاد نادر است. او از بین ۱۵۵ نژاد در رتبه ۱۴۹ قرار دارد و توسط AKC شناسایی شده است.

عکس سیلی هم تریر

وزن و اندازه نژاد سیلی هم تریر |Sealyham Terrier

وزن در نرها: (۱۰-۱۱) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۱۰-۱۱) کیلوگرم.

قد در نرها: (۲۷) سانتی متر، قد در ماده ها: (۲۷) سانتی متر.

عکس سیلی هم تریر

شخصیت نژاد سیلی هم تریر |Sealyham Terrier 

سیلی ها نوعی از تریر ها هستند، که به خودشان مطمئن و کنجکاوند. آنها نسبت به دیگر نژادهای تریر آرام ترند و کمتر داد و بیداد می کنند و این زندگی کردن با آنها را کمی آسان می کند.

سیلی هم تریر ها دوستانه اما هوشیار هستند. آنها علاقه دارند که افراد غریبه تعقیب کنند و با پارس کردن قابل توجهی که دارند سگ های نگهبان بسیار عالی هستند. آنها به خوبی به تکنیکهای تقویت مثبت پاسخ می دهند و به سرعت یاد می گیرند. آنها با هوشی که دارند به هر فرمانی که بدهید پاسخ می دهند بخصوص اگر مخاطب و تماشاگر هم داشته باشند.

اینها سگ های مغروری هستند که خودشان را کامل و بالغ و مساوی و هم تراز افراد خانواده می دانند.

مانند هر سگ دیگری آنها هم نیاز دارند تا ازسنین پایین در معرض برخورد با افراد مختلف، صداها، مناظر و تجارت گوناگون قرار بگیرند تا اینکه مطمئن شوید سیلی هم تریر در جهت تبدیل شدن به یک سگ خوب گردشی رشد خواهد کرد.

عکس سیلی هم تریر

مشکلات و سلامتی نژاد سیلی هم تریر |Sealyham Terrier 

سیلی هم تریرها هیچ مشکلی از لحاظ سلامتی ندارند. اما با این حال آنها هم ممکن است مانند هر سگ دیگری، مستعد ابتلا به بعضی بیماری ها مانند جابجایی لنز یا دیسپلازی شبکیه هستند.

جابجایی لنز: زمانی که رباطی که لنز را درجایش نگه میدارد دچار مشکل شود ممکن است لنز چشم از جایش جابجا شود. این بیماری در بعضی از موارد با دارو یا عمل جراحی قابل درمان است، اما در موارد شدید ممکن است نیاز به تخلیه شود باشد.

دیسپلازی شبکیه: یک ناهنجاری در رشد شبکیه چشم است که مادرزادی است. در بیشتر موارد خفیف است و ناتوانی در دید سگ ایجاد نمی کند. زمانی که توله سگ در سن ۷ تا ۱۲ هفتگی است چشم پزشکان دامپزشکی می توانند با انجام آزمایشاتی این بیماری را تشخیص دهند. این بیماری بر روی توانایی یک سگ به عنوان همدم و همراه تاثیری نمی گذارد، سیلیهم با این بیماری نباید پرورش داده شود.

اگرچه این بیماری ها در مورد سیلی هم تریر کمتر گزارش شده است، اما شما برای اینکه از سلامت سگتان اطمینان حاصل کنید باید حتما بدنبال یک پرورش دهنده ای باشید که تمام آزمایشات لازم را در مورد سگ انجام داده باشد. یک پرورش دهنده باید بتواند به شما گواهینامه سلامت چشم سگ از بنیاد رجیستری (CERF) برای طبیعی بودن چشم را نشان دهد.

عکس سیلی هم تریر

مراقبت از نژاد سیلی هم تریر |Sealyham Terrier 

اندازه کوچک و ساختار بدنی قوی سیلی هم تریر از آنها سگ های خوبی برای زندگی در شهرها و روستاها می سازد. او در داخل خانه نسبتا غیر فعال است و با پیاده روی روزانه می تواند خود را با زندگی در خانه بدون حیاط به خوبی وفق دهد. اگر یک حیاط در اختیار ش باشد، باید حتما حصار کشی شده باشد تا از تعقیب حیوانات دیگر و سرگردان شدن برای شکار آنها جلوگیری شود.

سیلی هم تریر ها نسبتا سگ های آرامی هستند نه خیلی شلوغ مثل اکثر تریرها. با توجه به اندازه شان وفادری شان نسبت به خانواده و اینکه دمای خنک را ترجیح می دهند، بهترین سگ های خانگی هستند.

مانند بسیاری از تریر ها، سیلی ها هم به کندن و پارس کردن علاقه دارند. این سگ یک متفکر مستقل است که به رسیدگی با ثبات نیاز دارد، اما به تکنیکهای تقویت مثبت مثل استفاده از غذاهای تشویقی، ستایش و بازی پاسخ خوبی می دهد.

گاهی اوقات ممکن است برای تربیت کردن سیلی هم تریر با مشکلاتی روبرو شوید، اما با صبرو استفاده از یک برنامه ریزی منظم می توانید به موفقیت برسید. استفاده از جعبه آموزشی توصیه می شود.

عکس سیلی هم تریر

تغذیه نژاد سیلی هم تریر |Sealyham Terrier 

میزان توصیه شده روزانه: ۱ و ۱/۸ تا ۱ و ۳/۸ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگ ها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

عکس سیلی هم تریر

آراستن نژاد تریر سیلی هم |Sealyham Terrier 

سیلی هم تریرها یک پوشش دو لایه مقاوم در برابر آب و هوا با اندازه ای متوسط دارند. لایه زیرین نرم و متراکم است، در حالیکه لایه بالایی سفت و سخت است. موهای اطراف صورت و پوزه در مقایسه با دیگر بخشهای بدن بسیار بلند است. سیلی ها همگی سفید هستند، اگرچه برخی از آنها لیمویی، قهوه ای مایل به زرد با لکه هایی از رنگ گورکن بر روی سر و گوشهایشان هستند.

سیلی هم تریر را باید سه بار در هفته شانه بزنید تا از ژولیده شدن موهای بلند روی سر، پاها و سینه جلوگیری کنید. موهای مرده را برای رشد موهای جدید و حفظ بافت سخت آن حذف کنید هرچند که این روندی پر زحمت است.

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی ترجیح می دهند که موها را کوتاه کنند. بررسی نشان می دهد که این کار موها را نرم تر می کند و ممکن است ریزش آن بیشتر از یک پوشش ساده باشد. شما می توانید یاد بگیرید که خودتان موهای او را کوتاه کنید یا اینکه از یک آرایشگر حرفه ای کمک بگیرید.

نیازهای نظافتی او عبارتند از بهداشت دهان و دندان و ناخنها. دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان بهتر است.

اگر قادر به شنیدن صدای ناخنهایش برروی زمین هستید، آنها را کوتاه کنید. یک بار یا ۲ بار در ماه کافی است. این کار از صدمه خوردن شما زمانی که او با اشتیاق برای خوشامد گویی به سمتتان می آید جلوگیری میکند.

سگ ها در مورد پاهایشان حساس هستند. به پنجه ها رسیدگی کنید و داخل گوش و چشم را بررسی کنید. نظافت را یک تجربه مثبت پر از ستایش و پاداش برای او قرار دهید.

 

میزان سازگاری نژاد سیلی هم تریر |Sealyham Terrier  با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

همه تریرها کمی وحشی و غیر قابل کنترل هستند، حتی سیلیهم آرام. این نژاد انتخاب بسیار خوبی برای خانواده هایی است که بچه بزرگتر دارند، که بخوبی می دانند با سگ ها چه رفتار مناسبی داشته باشند.

بطوریکه گفته شد شما همیشه باید به کودکانتان در مورد تعاملاتشان با سگ ها و نحوه لمس کردن آنان آموزش دهید؛ شما باید همیشه برروی رفتار کودک و سگتان باهم نظارت داشته باشید تا از هرگونه آسیبی از سوی هر دو طرف جلوگیری کنید. شما باید به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ خواب است یا در حال غذا خوردن است از او دور بماند. یک سگ هر چقدر هم که مهربان باشد نباید با یک کودک خردسال تنها رها شود.

سیلیهم به طور کلی با دیگر حیوانات خانگی از جمله گربه ها میانه خوبی دارند، بخصوص اگر با آنها بزرگ شده باشند. آنها ممکن نسبت به سگ هایی که نمی شناسند حالتی تهاجمی داشته باشند.

عکس سیلی هم تریر

محل نگهداری نژاد سیلی هم تریر |Sealyham Terrier 

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است