دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/28
25 بازدید

نژاد کویکرهاند

نژاد کویکرهاند

نژاد کویکرهاند از سگهای شکاری خوش خلق است که باعث شده همدم مهربان و خونگرمی برای خانواده باشد. تصور میشوند که اجداد او از نژاد نوا اسکوتا داک تولینگ ریتریور باشد که از هلند آمده و به منظور فریب و تعقیب و شکار اردک استفاده می شده است. او هنوز هم به عنوان یک سگ شکاری خدمت میکند. همچنین نسبت به سگهای دیگر در ورزشهایی مانند فلای بال برتری دارد.

 

آمار حیاتی نژاد کویکرهاند | Kooikerhondje

دسته بندی نژاد: سگهای ورزشی

قد: ۳۶ تا ۴۱ سانتی متر

وزن: ۹ تا ۱۱ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۴ سال

عکس کویکرهاند

وزن و اندازه نژاد کویکرهاند | Kooikerhondje

وزن در نرها: (۹-۱۱) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۹-۱۱) کیلوگرم.

قد در نرها: (۳۶-۴۱) سانتی متر، قد در ماده ها: (۳۶-۴۱) سانتی متر.

عکس کویکرهاند

آراستن نژاد کویکرهاند | Kooikerhondje

پوشش کویکر ضخیم با بلندی متوسط، صاف یا کمی مواج است. رنگ آن در توناژ نارنجی تا قرمز شاه بلوطی تیره بر روی یک پس زمینه سفید است. نوک گوش هایش مانند یک گوشواره سیاه رنگ است. پاهایش را پوششی پر مانند و روشن زینت داده است، و دم سفیدش عمدتا با پر به خوبی پوشیده شده است.

شانه زدن هفتگی– اغلب در فصل ریزش مو– به نگه داشتن پوشش کویکر در وضعیتی مناسب کمک میکند. پوشش آن بطور طبیعی ضد آب است و خود را نسبتا تمیز نگه میدارد. تنها زمانی که بوی بدی بدهد حمام برایش ضروری است.

عکس کویکرهاند

محل نگهداری نژاد کویکر هاند | Kooikerhondje

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است