دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/16
34 بازدید

نژاد ترکیش آنگورا

نژاد ترکیش آنگورا

ترکیش آنگورا گربه زیبا و ظریفی است. می تواند صاحب خود را با هوش و ذکاوتش غافلگیر کند. او بازی کردن را دوست دارد و هر کاری برای جلب توجه صاحبش انجام می دهد، حتی کاری که برایش مشکل است.

 

آمار حیاطی گربه نژاد ترکیش آنگورا | Turkish Angora

 طول عمر: ۱۲ تا ۱۸ سال. 

 

وزن گربه نژاد ترکیش آنگورا | Turkish Angora

وزن: (۲-۴) کیلوگرم.

گربه ترکیش آنگورا

شخصیت گربه نژاد ترکیش آنگورا | Turkish Angora

گربه آنگورا رفتار دوستانه ای با مهمان ها دارد. اگر در طول روز خانه نیستید بهتر است سگ یا گربه دیگر، در خانه داشته باشید. وقتی شما به خانه برمی گردید آنگورا با خوشحالی به بغل شما می آید و شب همراه شما به رختخواب.

نژاد آنگورا مهربان و صبور و آرام است و به علت هوش زیاد، تمایل به تعامل و بازی دارد.

 

مشکلات و سلامتی گربه نژاد ترکیش آنگورا | Turkish Angora

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شود. تورکیش آنگورا به طور کلی سالم است ا ما گربه سفید با یک یا دو چشم آبی مستعد ابتلا به ناشنوایی در یک یا هر دو گوش است. مشکلات دیگری که در نژاد دیده شده است عدم تعادل و کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک می باشد.

آتاکسی، یک اختلال عصبی عضلانی کشنده است که بچه گربه ها بسیار جوان در ۲ تا ۴ هفتگی مبتلا می شوند. غربالگری دقیق تا حد زیادی از بروز این بیماری، جلوگیری می کند.

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک یک شکل از است بیماری های قلبی است که باعث می شود عضله قلب بزرگ شود.

گربه ترکیش آنگورا

مراقبت از گربه نژاد ترکیش آنگورا | Turkish Angora

نژاد ترکیش آنگورا یک پوشش ابریشمی دارد. ریزش موی کمی دارد. شانه زدن هفته ای یک بار پیشنهاد می شود. زمانی که گربه دو ساله است پوشش به رشد کامل خود می رسد.

 مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

تورکیش آنگورا، را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.

بستر آنگورای ترکیه ای را تمیز نگه دارید.

گربه ترکیش آنگورا

آراستن گربه نژاد ترکیش آنگورا | Turkish Angora

این گربه پوشش ابریشمی دارد که طول آن متفاوت است، پوشش در اطراف گردن بلندتر از هر جای دیگر است.

اوا بدن عضلانی، پاهای بلند دارد، پاهای عقبی بلندتر از پاهای جلویی است و پنجه های کوچک و گرد دارد، بین انگشتان پا از کرک پوشیده شده است. دم بلند دارد که به سمت انتها باریک می شود.

این نژاد، گوش های بزرگ، چشم بزرگ و بادامی شکل و پوشیده شده از کرک و سر گرد و متوسطی دارد. چشم به رنگ های آبی، سبز، طلایی، کهربایی و یا هر چشم یک رنگ دیده می شود.

گربه ترکیش آنگورا

میزان سازگاری گربه نژاد ترکیش آنگورا | Turkish Angora باکودکان و حیوانات خانگی دیگر

ترکیش آنگورا به راحتی اجتماعی می شود و انتخاب مناسبی، برای خانواده هایی است که بر رفتار کودکان خود با حیوانات خانگی، نظارت دارند. معرفی حیوانات خانگی به آرامی و در شرایط کنترل شده باید انجام شود.