دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/07
42 بازدید

نژاد بولوگنس

نژاد بولوگنس

سگ بولوگنس دارای جثه ای کوچوک و پاهای کوتاهی هستند و سرتا سر بدنشان را موهای کاملا سفید و پرپشت پوشانده است. طول و عرض بدن او یکسان، دارای جمجمه ای در اندازه ی متوسط، بینی سیاه رنگ، دندان هایی سفید و مرتب، چشم هایی متوسط که کاملا در قسمت جلویی صورت قرار دارند، هستند. گوشهای او در بالای سر و به صورت آویزان و پاهایش کاملا از مو پوشیده شده است. این سگ ها معمولا به رنگ تماما سفید دیده میشوند. آنها کاملا جدی، رام و سر به راه، آرام و متکی به صاحب و خجالتی هستند هم چنین همراه خوبی برای صاحبش می باشد هم چنین سرزنده، بازیگوش و شاد است. آنها در بیرون از خانه شلوغ و بی نظم هستند و در داخل مانند سایه به دنبال صاحب خود است. زمانی که صاحبش با او بازی نکند و یا به او بی توجهی کند بسیار ناراحت میشود و زوزه میکشد. با غریبه ها خیلی زود دوست می شود اما گاهی از آنها می ترسد و خجالت می کشد. به همین دلیل بهتر است از همان سنین کم اجتماعی شدن را یاد بگیرد تا بتواند با کودکان و سایر حیوانات سازگار باشد.

بولوگنس

آمار حیاتی نژاد بولوگنس | Bolognese

دسته بندی نژاد: سگ همدم

قد: ۵۴ سانتی متر

وزن: بین ۴ تا ۷ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۲ تا ۱۴ سال

بولوگنس

وزن و ارتفاع نژاد بولوگنس | Bolognese

وزن در نرها: (۳.۵-۶.۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۳.۵-۶.۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۲۵.۵-۳۲) سانتی متر، در ماده ها: (۲۳-۳۰.۵) سانتی متر.

بولوگنس

مشکلات و سلامتی نژاد بولوگنس | Bolognese

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.

بولوگنس

آراستن نژاد بولوگنس | Bolognese

برای برخی از سگ های این نژاد تنها برس کردن آنها کافی است اما بقیه آنها به حمام کردن، کوتاه کردن موها از دیگر نیاز های آن ها برای تمیز و سالم ماندن است. اگر شما وقت و صبر زیادی برای نظافت کردن سگ ندارید میتوانید او را نزد یک آرایشگر مخصوص سگ ببرید.

بولوگنس

میزان سازگاری نژاد بولوگنس | Bolognese با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این سگ ها بسیار سخت و قوی هستند و شما نمی توانید آنها را در آغوش بگیرید. او می تواند غذای خود را در ظرف به تمیزی بخورد هم چنین از دویدن بیزارند، آن ها کوچک، ظریف و خانواده دوست و با کودکان بسیار مهربان هستند.

بولوگنس

محل نگهداری نژاد بولوگنس | Bolognese

نگهداری از این نژاد در آپارتمان مناسب است به شرطی که فعالیت های روزانه خود را هر رورز انجام دهند. آنها داخل خانه بسیار آرام هستند به همین دلیل  شما میتوانید به راحتی در منزل از آنها نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان برای جنب و جوش و فعالیت های بدنی روزانه ی او کافی است.