دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/20
68 بازدید

نژاد کورنیش رکس

نژاد کورنیش رکس

کورنیش رکس یک گربه شکاری است و علاقه زیادی به بازی های پرتابی دارد. او علاقه زیادی به تعامل با مردم دارد. به خصوص زمانی که از آنها عشق و محبت دریافت می کند.

 

آمار حیاطی گربه نژاد کورنیش رکس | Cornish Rex

طول عمر: ۱۱ تا ۱۵ سال.

 

وزن گربه نژاد کورنیش رکس | Cornish Rex

وزن: (۲.۷-۴.۵) کیلوگرم.

 

عکس کورنیش رکس

 

شخصیت گربه نژاد کورنیش رکس | Cornish Rex

نژاد کورنیش رکس یک گربه جذاب و بسیار باهوش و بازیگوش است و علاقه زیادی به توجه دارد، معمولا به بالاترین نقطه خانه می رود. انگشتان بلند پا او را قادر به بازی های ماهرانه با اشیاء و باز کردن درب ودرب کابینت می کند.

کورنیش مردم را دوست دارد و آنها را در اطراف دنبال می کند، منتظر هر فرصتی برای نشستن در بغل شما است و یا یک بوسه. او علاقه زیادی به بازگرداندن اسباب بازی پرتاب شده دارد. گربه های کورنیش رکس بسیار فعال و همیشه در حرکت هستند. کورنیش مهربان و آرام است و برای کسانی که گربه زینتی می خواهند مناسب است.

 

مشکلات و سلامتی گربه نژاد کورنیش رکس | Cornish Rex

هر دو گربه اصیل و نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شوند ولی کورنیش رکس به طور کلی سالم است، اما بیماری های زیر در نژاد دیده شده است:

  • hypotrichosis  مادرزادی، طاسی ارثی. گربه کورنیش رکس به طور طبیعی دارای یک پوشش بسیار خوب است.
  • فتق ناف، هنگامی رخ میدهد که یک نقص در جدار شکم نزدیک ناف ایجاد شود، ممکن است علت غیر ژنتیکی داشته باشد.
  • کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، یک شکل از بیماری های قلبی است که در برخی از نژادهای گربه مانند به ارث برده می شود. البته ارثی بودن در کورنیش ثابت نشده است.

عکس کورنیش رکس

مراقبت از گربه نژاد کورنیش رکس | Cornish Rex

نظافت این نژاد معمولا آسان است. حمام به ندرت لازم است مگر برای گربه سفید.

مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

نژاد رکس علاقه زیادی به گرما دارد.بهتر است در فصل سرد برایش یک ژاکت خوب تهیه کنید.

گربه ی کورنیش رکس، را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.اگر کورنیش رکس شما دارای یک محفظه فضای باز برای آفتاب گرفتن است، بهتر است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا دچار آفتاب سوختگی نشود.

عکس کورنیش رکس

آراستن گربه نژاد کورنیش رکس | Cornish Rex

این نژاد پوشش مخملی دارد. سر به شکل تخم مرغ است. ویژگی های صورت او عبارتند از پیشانی گرد و چشم بیضی شکل که کمی به سمت بالا کج است.

گربه کورنیش رکس بدن قوس دار و منحنی شکل دارد. باسن عضلانی، ران و قسمت عقب بزرگ است. پنجه کمی بیضی شکل و دم انعطاف پذیر است.

کورنیش به رنگ های سفید، سیاه، آبی، قرمز، کرم، شکلاتی دیده می شود بسته به رنگ پوشش، چشم ممکن است طلایی، سبز یا رنگ فندقی باشد.

عکس کورنیش رکس

میزان سازگاری گربه نژاد کورنیش رکس |Cornish Rex   با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

نژاد گربه کورنیش رکس فعال و اجتماعی است و برای خانواده های داری کودک مناسب است. او می تواند آموزش ها را یاد بگیرد و علاقه زیادی به بازی های تعاملی دارد و خواستار توجه از کودکانی است که با او مهربان هستند همیشه حیوانات خانگی، حتی گربه دیگر، به آرامی و در یک محیط کنترل شده به او معرفی نماید.