دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/18
42 بازدید

نژاد جاینت اشنازر

نژاد جاینت اشنازر

نژاد جاینت اشنازر سگی تربیت شده است، بنابراین دارای هوش بالایی است. او می تواند یک همدم وفادار و شجاع برای کسی باشد که به او آموزش داده، او را ورزش دهد و به نیاز او توجه کند و اهمیت دهد.

 

آمار حیاتی نژاد جاینت اشناوزر | Giant Schnauzer

دسته بندی نژاد: سگ کاری
قد: ۵۸ تا ۶۹ سانتی متر
وزن: ۲۸ تا ۴۰ کیلوگرم
طول عمر: ۱۰ تا ۱۲ سال

عکس جاینت اشنازر

نکات برجسته نژاد جاینت اشنازر | Giant Schnauzer

 • جاینت اشنازر نژادی پر انرژی است و نیاز به حداقل پیاده روی های طولانی در روز یا ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش شدید در حیاط خلوت دارد.
 • بدون ورزش مناسب و تحریک ذهنی، جاینت اشناوزر می تواند بسیار مخرب شود و کنترلش دشوار گردد.
 • جاینت اشنازر برای صاحبان بی تجربه یا ترسو توصیه نمی شود. آنها نیاز به یک رهبر قوی دارندکه می تواند قوانین را برای آنها روشن کند و بدون توسل به تنبیه فیزیکی به آنها ارائه کند.
 • اگر چه آنها نژادی بسیار مهربان هستند اما برای خانه هایی با کودکان خردسال به دلیل اندازه آنها و رفتار شدید توصیه نمی شوند.
 • جاینت اشنازر سگ نگهبان بسیار عالی ای است.
 • آپارتمان خانه ای مناسب برای جاینت اشناوزر نیست. آنها نیاز به یک حیاط بزرگ حصاردار دارند که در آن بتوانند با خیال راحت بازی کنند.
 • باید این نژاد اجتماعی شود. آنها می توانند نسبت به افراد، سگ و سایر حیواناتی که نمی شناسند تهاجمی عمل کنند. آنها به طور طبیعی مشکوک و عجیب هستند و نیاز به آشنا شدن با افراد و موقعیت های جدید دارند.
 • جاینت اشنازر سگ هایی هستند که باید در داخل خانه زندگی کنند. آنها زمانی رشد می کنند که با مردمی باشند که آنها را دوست دارند.
 • جاینت اشنازر نیاز به برس زدن یک تا سه بار در هفته دارد. موی او نیز باید کوتاه شود.
 • جاینت اشنازر سگ باهوشی است که یادگیری بالایی در انواع کارها دارد. استفاده از تکنیک تقویت مثبت مانند ستایش و بازی برای او کار آمد است و پاداش او مواد غذایی است.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند.

عکس جاینت اشنازر

وزن و اندازه نژاد جاینت اشناوزر | Giant Schnauzer

وزن در نرها: (۳۰-۴۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۲۸-۳۸) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۶۴-۶۹) سانتی متر، در ماده ها: (۵۹-۶۴) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد جاینت اشنازر | Giant Schnauzer

این نژاد به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
 • کوندریت (OCD): این وضعیت ارتوپدی، ناشی از رشد نامناسب غضروف در مفاصل، معمولا در آرنج اتفاق می افتد اما گاهی شده است که در شانه ها دیده شود. این باعث می شود یک عارضه دردناک در مفاصل اتفاق بیافتد، به گونه ای که سگ قادر به خم کردن آرنج خود نباشد. می توان این بیماری را در این سگ از اوایل چهار تا نه ماهگی شناسایی کرد. زیاده روی در مواد "رشد افزا" در غذاهای توله سگ یا غذاهایی با پروتئین بالا ممکن است به پیشروی آن کمک می کند.
 • کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید اختلال غده تیروئید است. تصور می شود عامل حالاتی از قبیل صرع، آلوپسی (ریزش مو)، چاقی، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون پوستی و دیگر بیماری های پوستی شود که با دارو و رژیم غذایی درمان می شود.
 • سرطان سلول سنگفرشی: این سرطان ممکن است در یک پا یا انگشتان پای سگ، از جمله جاینت اشناوزر رخ دهد. اگر جاینت اشناوزر شما نشانه ای از لنگش بدون هیچ دلیل روشنی نشان می دهد، باید دامپزشک خود نگاهی به انگشتان پای او بیاندازد. قطع پای آسیب دیده قبل از گسترش سرطان به حفره قفسه سینه شانس زنده ماندن را افزایش می دهد.

عکس جاینت اشنازر

تغذیه نژاد جاینت اشنازر | Giant Schnauzer

توصیه می شود روزانه ۳ و ۳/۸ تا ۴ و ۱/۴ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

عکس جاینت اشنازر

آراستن نژاد جاینت اشنازر | Giant Schnauzer

پوشش بیرونی جاینت اشناوزر موهای سخت و متراکم است. در زیر آن زیر لایه نرم است. در چهره اش ریش های خشن و ابرو، مشخصه این سگ است.

پوشش او سیاه و سفید یکدست یا فلفل نمکی است. رنگ آمیزی فلفل نمکی ترکیبی از موهای سیاه و سفید و موهای سفید با نواری سیاه و سفید است. در فاصله های کوتاه، موی فلفل نمکی خاکستری به نظر می رسد.

موی جاینت اشناوزر دو برابر نیاز به مسواک زدن دارد و گاهی برای جلوگیری از ریزش آن سه بار در هفته ضروری است. صورت سگ را بعد از هر وعده غذایی بشویید. نیازهای نظافتی دیگر عبارتند از بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

 

میزان سازگاری نژاد جاینت اشناوزر | Giant Schnauzer با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

به دلیل اندازه، سطح انرژی و طبیعت فرمانده، جاینت اشناوزر برای خانه ای با فرزندان جوان توصیه نمی شود. محدوده سنی پیشنهادی ۱۲ ساله و بیشتر است.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود. 

عکس جاینت اشنازر

محل نگهداری نژاد جاینت اشناوزر | Giant Schnauzer

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.