دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/22
48 بازدید

نژاد ردیژن ریدج بک

نژاد ردیژن ریدج بک

این نژاد سگ خوش تیپ در آفریقا به یک شکارچی همه کاره و نگهبان خانه معروف شده است. ردیژن ریدج بک باهوش است اما گاهی اوقات لجوج، با سطح انرژی متوسط است ​​و به آسانی می توان از موهای او مراقبت کرد. این روزها، او به دنبال جای نرم روی مبل یا آهسته دویدن همراه با شما است.

 

آمار حیاتی نژاد ردیژن ریدج بک | Rhodesian Ridgeback

دسته بندی نژاد: سگ تازی
قد: ۶۱ تا ۶۸ سانتی متر
وزن: ۳۵ تا ۴۳ کیلوگرم
طول عمر: ۱۰ تا ۱۲ سال

عکس ردیژن ریدج بک

نکات برجسته نژاد رودیژن ریجبک | Rhodesian Ridgeback

 •  رودیشن ریجبک قادر به تحمل بچه ها است اما می تواند برای کودکان نو پا بیش از حد غیر قابل کنترل باشد.
 • به دلیل اندازه، هوش و قدرت آنها، ردیژن ریدج بک برای صاحبان سگی که اولین بار است تجربه نگهداری از سگ را دارند یا صاحبان ترسو توصیه نمی شود.
 • اگر برای یک ردیژن ریدج بک دوستی با حیوانات خانگی دیگر مطرح شود، آنها را می پذیرد. با این حال او هنوز هم می تواند حالت تهاجمی نسبت به حیوانات عجیب و غریب در خارج از خانواده داشته باشد، حتی اگر او به خوبی اجتماعی شده و آموزش دیده باشد.
 • اگر ردیژن ریدج بک خسته شود می تواند بسیار مخرب باشد.
 •  ردیژن ریدج بک نیاز به یک حصار بلند داشته تا او را از فرار حفظ کند.
 • موی ردیژن ریدج بک کمی ریخته و شما می توانید او را با یک بار در هفته مسواک زدن و یک پاک کردن با یک پارچه مرطوب تمیز نگه دارید. آنها همچنین نیاز به کوتاهی ناخن و مسواک زدن به طور منظم دارند.
 • آموزش می تواند برای این سگ مشکل باشد. ردیژن ریدج بک می تواند سرسخت و قوی و با اراده باشد اما اگر با شما سازگار باشد، شما می توانید ردیژن ریدج بک خود را در سطح بالایی آموزش دهید.
 • ردیژن ریدج بک جوان، پر انرژی و فعال است اما با بلوغ و آموزش، او به طور کلی یک سگ آرام و آرام تر می شود. او حداقل یک ساعت و نیم نیاز روزانه به ورزش دارد.
 •  ردیژن ریدج بک می تواند خود را به زندگی در موقعیت های مختلف، از جمله آپارتمان وفق دهد اما ایده آل او یک خانه با یک حیاط بزرگ حصاردار است.
 • ردیژن ریدج بک به طور کلی زیادی پارس نمی کند. پارس او اغلب به شما هشدار وجود چیزی غیر معمول را می دهد و برخی از پارس های او زمانی خواهد بودکه خسته است.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند.

عکس ردیژن ریدج بک

وزن و اندازه نژاد ردیژن ریدج بک | Rhodesian Ridgeback

وزن در نرها: (۴۳) کیلوگرم، در ماده ها: (۳۵) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۶۲-۶۷) سانتی متر، در ماده ها: (۶۰-۶۵) سانتی متر.
 

مشکلات و سلامتی نژاد ردیژن ریدج بک | Rhodesian Ridgeback

 ردیژن ریدج بک به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • دیسپلازی آرنج: این یک بیماری ارثی شایع در سگ بزرگ نژاد است. با توجه به رشد متفاوت از سه استخوان که آرنج سگ را تشکیل می دهند، سستی مفاصل ایجاد می شود. این می تواند به لنگش دردناک منجر شود. دامپزشک شما ممکن است جراحی برای تصحیح مشکل یا دارو برای کنترل درد توصیه کند. درمان شامل جراحی، کنترل وزن، مدیریت پزشکی و داروهای ضد-تورمی می شود.
 • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
 • سینوس درموئید یا Dermoid: یک نقص مادرزادی است که در آن یک کیست پوستی با ساختار باریک در امتداد منطقه ستون فقرات رخ می دهد. این می تواند به درجات مختلف پوست نفوذ کرده و برخی به بافت های عضلانی و گاهی به نخاع برسد. برخی توله سگ ها با این نقص معدوم می شوند اما برخی دیگر با جراحی درمان می شوند.

عکس ردیژن ریدج بک

تغذیه نژاد ردیژن ریدج بک | Rhodesian Ridgeback

توصیه می شود روزانه ۲ و ۳/۴ تا ۴ و ۳/۸ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

عکس ردیژن ریدج بک

آراستن نژاد ردیژن ریدج بک | Rhodesian Ridgeback

ردیژن ریدج بک دارای موی کوتاه و براق و بدون بو است. ردیژن ریدج بک که در داخل خانه زندگی می کند ریزش کمی در طول سال دارد، در حالی که آنهایی که خارج از منزل زندگی می کنند دارای ریزش فصلی سنگین تری هستند.

رنگ موی او گندم گون زرد تا قرمز و به عبارت دیگر، چرم طلایی است. برخی ردیژن ریدج بک ها رنگ سیاه و سفید بر روی پوزه، گوش یا اطراف چشم دارند.

ویژگی متمایز او، کاهش تدریجی موی خط الراس در پشت او، در جهت مخالف بقیه رویش ها و درست در پشت شانه است. در خط الراس معمولا دو حلقه از موی در حال رشد در یک الگوی دایره ای شکل دارد که به طور مستقیم در مقابل یکدیگرند. این حلقه به عنوان تاج شناخته شده است و یک ردیژن ریدج بک تنها با یک تاج یا با بیش از دو تاج شناخته می شود.

وقتی که صحبت از نظافت می آید ردیژن ریدج بک بسیار کم هزینه است. تمیز نگه داشتن او تنها با برس زدن هفتگی و نظافت با پارچه مرطوب انجام می شود.

نیازهای نظافت دیگر عبارتند از بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن.

 مسواک زدن دندان سگها را حداقل د یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

عکس ردیژن ریدج بک

میزان سازگاری نژاد ردیژن ریدج بک | Rhodesian Ridgeback با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

سگ ردیژن ریدج بک قابل تحمل برای کودکان در تمام سنین است اما بسیار بزرگ است و می تواند برای یک کودک نو پا بیش از حد غیر قابل کنترل باشد.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

عکس ردیژن ریدج بک

محل نگهداری نژاد ردیژن ریدج بک | Rhodesian Ridgeback

نژاد سگ ردیژن ریدج بک برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.