دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/13
48 بازدید

نژاد امریکن وایرهیر

نژاد امریکن وایرهیر

امریکن وایرهیر انعطاف پذیر است و پوشش این نژاد باعث جذابیت آن می شود.

 

آمار حیاطی گربه نژاد امریکن وایرهیر | American Wirehair

طول عمر: ۱۴ تا ۱۸ سال.

عکس امریکن وایرهیر

شخصیت گربه نژاد امریکن وایرهیر | American Wirehair

نژاد گربه ی امریکن وایر هیر، سازگار، مهربان و بازیگوش است. این نژاد بیش از حد خواستار توجه و فعالیت است. او باهوش است و علاقه زیادی به بازی با پازل و بازی های تعاملی دارد او دارای یک طبیعت اجتماعی است.

نژاد آمریکن وایرهیر یک گربه آرام بوده که مردم را دوست دارد و آنها را از یک اتاق به اتاق دیگر دنبال میکند. او دوست دارد که در کنار شما روی مبل یا پایین تخت شما باشد.

 

مشکلات و سلامتی گربه نژاد امریکن وایرهیر | American Wirehair

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات طبیعی و ژنتیکی می شود. ولی آمریکن وایر هیر به طور کلی سالم است.

عکس امریکن وایرهیر

مراقبت از گربه نژاد امریکن وایرهیر | American Wirehair

پوشش غیر معمول نژاد آمریکن وایرهیر احتیاج به مراقبت مخصوصی دارد. شانه زدن می تواند به آن آسیب برساند، طوری که نظافت فقط در زمان ریزش مو پیشنهاد می شود حمام به ندرت لازم است.

مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنند. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

بستر آمریکن وایرهر را تمیز نگه دارید. در مواقع ضروری گربه وایرهیر مو سیمی را استحمام کنید.

گربه آمریکایی وایرهر را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.

عکس امریکن وایرهیر

آراستن گربه نژاد آمریکایی وایرهیر | American Wirehair

پوشش آمریکن وایر هیر باعث جذابیت اوست. پوشش او بافت متراکم دارد اما زیبا است. پوشش او در رنگ های مختلف دیده می شود.

آمریکایی وایرهیر دارای یک سر گرد با استخوان های گونه بالا، گوش متوسط ​​است، دور چشم روشن است که شیب کمی به سمت بالا دارد. بدن متوسط ​​است پاهای عضلانی و پنجه گرد با پد سنگین دارد.  دم از کفل به سمت نوک گرد است.

عکس امریکن وایرهیر

میزان سازگاری گربه نژاد آمریکایی وایرهیر | American Wirehair با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

گربه وایرهر مو سیمی یک انتخاب ایده آل برای خانواده های داری کودک و سگ است و می تواند ترفندها را یادبگیرد و دوست دارد مورد توجه قرار بگیرد کودکان باید با او مودبانه رفتار کنند. او یک شکارچی ماهر است، اما ممکن است یاد بگیرند برای شکار پرندگان یا دیگر حیوانات کوچک خانه را تنهایی ترک کند و یا ممکن است به حیوانات کوچک و پرندگان داخل خانه حمله کند هنگامی که به این موضوع شک دارید ، بهتر است در خانه پرنده یا حیوانات کوچک نداشته باشد. همیشه حیوانات خانگی، حتی گربه دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده به او معرفی نماید.