دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/06
41 بازدید

نژاد بلک اند تن کونهوند

نژاد بلک اند تن کونهوند

نژاد بلک اند تن کونهوند بیشتر در ایالات متحده آمریکا وجود دارند که آنها را برای یک همدم همه کاره و دوستی برای خانواده ها پرورش می دهند و در رنگ های سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد دیده میشوند. او در داخل خانه هم بازی فوق العاده ای برای کودکان است، آهسته میدود و یا راه می رود و توانایی شکار کردن و تخصص های زیادی دارد. بلک اند تن کونهوند هایی که به رنگ سیاه و قهوه ای مایل به زرد هستند به ندرت به عنوان یک سگ خانگی مورد استفاده قرار میگیرند اما باز هم برای کسانی که به سگ های تازی و شوخ طبع علاقه مند هستند، میتواند همراه خوبی باشد.

بلک اند تن کونهوند

آمار حیاتی نژاد بلک اند تن کونهوند | Black and Tan Coonhound

دسته بندی نژاد: سگ تازی

قد: ۶۶ تا ۷۰ سانتی متر

وزن: ۳۸ تا ۵۰ کیلوگرم

طول عمر:۱۰ تا ۱۲ سال

بلک اند تن کونهوند

نکات برجسته نژاد بلک اند تن کونهاند | Black and Tan Coonhound

 • او خیلی زوزه می کشد به همین دلیل برای زندگی کردن در شهر مناسب نیست.
 • هنگام استشمام بوهای مختلف ناراحت می شود.
 • هنگامی که تصمیم میگیرد به دنبال شخصی برود خیلی سخت میتوانید مانع او شوید.
 • بلک اند تن کون هاند سگ های خانگی نیستند و اگر زمان کافی به آنها بدهید مدت طولانی پرسه خواهند زد هم چنین ممکن است فاصله ی زیادی از خانه دور شوند و بدون هیچ مشکلی دوباره به خانه برگردند.
 • به روزی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش کردن نیاز دارند.
 • این نژاد رفتار خوبی با کودکان دارند و زمانی که کم سن و سال هستند بسیار فعال و پر انرژی هستند.
 • به راحتی اضافه وزن میگیرند.
 • میتواند مستقل باشد و مدتی زیادی به یک جا خیره شود، آموزش دادن ممکن است برای او یک چالش باشد.
 • باید حوصله ی زیادی برای پرورش دادن این سگ ها داشته باشید زیرا او خیلی سرو صدا می کند و به همدم و آموزش زیادی نیاز دارد.
 • باید به او یاد دهید که از شما اطاعت کند این موضوع میتواند به شما کمک کند تا رابطه ی بهتری با سگ داشته باشید.
 • برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید، و توله سگی را پیدا کنید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.

 

وزن و ارتفاع نژاد بلک اند تن کونهوند | Black and Tan Coonhound

وزن در نرها: (۳۸-۵۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۳۸-۵۰) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۷۵-۸۱) سانتی متر، در ماده ها: (۶۹-۷۵) سانتی متر.

بلک اند تن کونهوند

مشکلات و سلامتی نژاد بلک اند تن کونهوند | Black and Tan Coonhound

سگ های سیاه و قهوه ای مایل به زرد این نژاد ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند.

 • دیسپلازی مفصل ران: این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ میشود، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود. اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذار باشد.
 • آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات در سگ های کمتر از شش سال سن، رخ می دهد و یک بیماری ارثی است. هنگام خرید توله سگ بلک اند تن کون حتما از پرورش دهنده ی او بخواهید که گواهی سلامت چشم پزشکی مادر توله سگ را به شما نشان دهد.
 • اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.

بلک اند تن کونهوند

تغذیه نژاد بلک اند تن کون هوند | Black and Tan Coonhound

توصیه می شود روزانه ۳ تا ۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

بلک اند تن کونهوند

آراستن نژاد بلک اند تن کونهوند | Black and Tan Coonhound

سگ های این نژاد دارای موهای کوتاه و متراکم هستند که رنگهای سیاه و قهوه ای مایل به زرد آنها بسیار معروف هستند البته سگ های سیاه و سفید دارای لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به زرد در قسمت چشم، دو طرف پوز، روی قفسه سینه، پاها و عقب ران هستند. باید حداقل هفته ای ۲ یا ۳ بار برای جلوگیری از ریزش مو او را برس بزنید. هر هفته او را از نظر عدم وجود عفونت بررسی کنید، حمام کردن او تنها در مواقع ضروری نیاز است. نظافت کردن دهان و دندان و مراقبت از ناخن ها و مسواک زدن دندان های سگ از نیاز های دیگر او است.  برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوی  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائ عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است. و هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی میکنید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید و اگر امتداد لبه گوش خشک شد ان را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب کنید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو ببرید فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی است .

بلک اند تن کونهوند

میزان سازگاری نژاد بلک اند تن کونهوند | Block and Tan Coonhound با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این سگ ها بسیار صبور و با کودکان سازگاری خوبی دارند. هرگز سگ و کودک خردسال را به تنهایی در یک جا رها نکنید و همیشه برای جلوگیری از از گونه آسیبی که ممکن است به هم وارد کنند بر اعمال آنها نظارت داشته باشند. آنها بسیار علاقه مند به پیدا کردن راه هایی  برای سرگرم کردن خود هستند، هم بازی خوبی برای گربه ها، خرگوش و حیوانات خانگی هستند اما هرگز آنها را با هم تنها نگذارید.

بلک اند تن کونهوند

محل نگهداری نژاد بلک اند تن کونهوند | Black and Tan Coonhound

نگهداری از این نژاد در داخل آپارتمان مناسب نیست زیرا آنها حداقل به یک حیاط کوچک نیاز دارند تا بتوانند فعالیت ها و ورزش های روزانه ی خود را در آنجا  انجام دهند، هم چنین علاقه ی زیادی به دویدن در فضای آزاد دارند و اگر به مدت طولانی در یک محیط بسته قرار بگیرند کلافه و غیر قابل کنترل می شوند.