دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/16
58 بازدید

توی فاکس تریر

توی فاکس تریر

در اصل به عنوان نمونه های کوچکتر از توی فاکس تریر برای انواع کارها استفاده می شوند. به عنوان موش گیر در مزارع و به عنوان شکارچی حیوان های کوچک مانند سنجاب از آنها استفاده می شده است. او سگ سیرک موفق و هنرمندی بوده اما مهم ترین هدف پرورش او این است که یک دوست وفادار، دوست داشتنی و همدم اختصاصی برای خانواده ها باشد که انها را سرگرم کند. قیمت سگ فاکس تریر نیز مناسب است.

 

آمار حیاتی نژاد توی فاکس تریر | Toy Fox Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر
قد: ۲۰تا ۲۷ سانتی متر
وزن: ۲ تا ۴ کیلوگرم
طول عمر: ۱۳ تا ۱۴ سال

عکس فاکس تریر

نکات برجسته نژاد توی فاکس تریر | Toy Fox Terrier

 • توی فاکس تریر یک همراه و همدم مناسب برای کودکان تمام سنین نیست. در حالی که یک سگ کوچک محکم است، اما نمی تواند رفتار بیش از حد خشن را تحمل کند، به خصوص که مستعد ابتلا به شکستن پاها است.
 • تریر ممکن است بر اساس غریزه به تعقیب حیوانات کوچک بپردازد و در نتیجه اگر خارج از منزل باشد، نیاز به نظارت داشته یا به مکانی حصاردار نیاز دارد.
 •  تریر ممکن است به خوبی با حیوانات خانگی کوچکتر در خانه مانند همستر، موش و جوندگان دیگر رفتار کند.
 • تریر یک سگ کوچک است اما این را درک نمی کند و دوست دارد گاهی اوقات سگ های بسیار بزرگتر از خود دیگر را به چالش بکشد. تعامل نظارت شده با سگ های بزرگتر برای او بهتر است.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشند از روی صدایشان آزمایش کرده باشند.

 

وزن و اندازه نژاد توی فاکس تریر | Toy Fox Terrier

وزن در نرها: (۲-۴) کیلوگرم، در ماده ها: (۲-۴) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۲۰-۲۷) سانتی متر، در ماده ها: (۲۰-۲۷) سانتی متر.
عکس فاکس تریر

مشکلات و سلامتی نژاد توی فاکس تریر | Toy Fox Terrier

توی فاکس تریر به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند، اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • در رفتگی کشکک: این بیماری یک مشکل شایع در سگ های کوچک است. این بیماری هنگامی ایجاد میشود که کشکک، که دارای سه بخش است – استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی – به درستی شکل نگرفته باشد که باعث لنگش در پا و یا راه رفتن غیر طبیعی می شود، نوعی که مانند جست و خیز و یا هاپ بنظر برسد. این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ بدهد، اگر چه بی نظمی فعلی و یا در رفتگی تا خیلی بعد نمایان نمی شود. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر شود. در رفتگی شدید کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.
 • بیماری لگ-زاییدن-پرتس: به طور کلی یک بیماری در نژادهای کوچک است که می توان آن را با دیسپلازی مفصل ران اشتباه گرفت. بیماری لگ کالو پرتس به علت نقص در سر استخوان ران ایجاد می شود.
 • بیماری فون ویلبراند: این یک اختلال ارثی است که می تواند باعث خونریزی خفیف تا نسبتا شدید یا طولانی مدت شود. اگر شما گمان میبرید سگتان بیماری فون ویلبراند دارد، از دامپزشک خود بخواهید یک آزمایش خون و اقدامات احتیاطی لازم را قبل از هر عمل جراحی انجام دهد .
 • کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید اختلال غده تیروئید است. تصور می شود عامل حالاتی از قبیل صرع، آلوپسی (ریزش مو)، چاقی، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون، پوستی و دیگر بیماری های پوستی باشد که با دارو و رژیم غذایی درمان می شود.

عکس فاکس تریر

تغذیه نژاد توی فاکس تریر | Toy Fox Terrier

توصیه می شود روزانه ۱/۴ تا ۱/۲ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

عکس فاکس تریر

آراستن نژاد توی فاکس تریر | Toy Fox Terrier

موی تریر از یک روباه کوتاه تر است اما کمی بلند و فر است. به طور کلی، بدن یک TFT باید عمدتا سفید باشد. او در چند ترکیب رنگ می آید:

 • سه رنگ: سر عمدتا سیاه و سفید، با خال های قهوه ای مایل به زرد بر روی گونه، لب، چشم و بدن بیش از پنجاه درصد سفید یا بدون خال سیاه و سفید است.
 • سفید و قهوه ای مایل به زرد: سر عمدتا قهوه ای مایل به زرد، بدن بیش از پنجاه درصد سفید یا بدون خال قهوه ای مایل به زرد.
 • سر عمدتا سیاه و سفید، بدن بیش از پنجاه درصد سفید با خال های سیاه و سفید.
 • سفید، شکلاتی و قهوه ای مایل به زرد، با خال های قهوه ای مایل به زرد بر روی گونه، لب ها و قسمت هایی از چشم. بدن بیش از پنجاه درصد سفید یا بدون نقاط شکلاتی است.

مسواک زدن دندان سگها حداقل دو یا سه بار در هفته به حذف تجمع تار و باکتری ها در داخل دهان کمک میکند. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

 

میزان سازگاری نژاد توی فاکس تریر | Toy Fox Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

آنها می توانند دوستان فعال، سرگرم کننده و دوست داشتنی برای بچه های بزرگ باشند، اما مانند بسیاری از نژادهای کوچک دیگر، برای بازی با کودکان نوپا توصیه نمی شوند. اندازه کوچک آنها، مستعد شکستن استخوان است. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

عکس فاکس تریر

محل نگهداری نژاد توی فاکس تریر | Toy Fox Terrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.