دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/26
102 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 7 دقيقه

نژاد اشناوزر

نژاد اشناوزر

این سگ ها در اصل برای نگهبانی و انجام کارهای مزرعه پرورش داده میشوند. اشناوزر ها در اندازه متوسط و طبیعتی محافظ دارند هم چنین عاشق خانواده و همراه خوبی برای آنها هستند.

 

آمار حیاتی نژاد اشناوزر | Standard Schnauzer

دسته بندی نژاد: سگ کاری

قد: بین ۴۳ تا ۵۰ سانتی متر

وزن: بین ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۳ الی ۱۶ سال

اشناوزر

نکات برجسته نژاد اشناوزر | Standard Schnauzer

  • این سگ ها هوش بالایی دارند و گاهی اوقات آموزش ها را خیلی سخت قبول میکنند، آموزش جعبه کمک خوبی است.

  • آنها میتوانند از خانه و خانواده ی خود محافظت کنند زیرا بدون دلیل پارس نمیکنند، زمانی که متوجه شوند که چیزی یا شخصی بخواهد به خانواده ی او آسیب برساند شروع به پارس کردن میکند.

  • آنها بسیار باهوش و میتوان به عنوان یک سگ ورزشی پرورش داد.
  • از آموزش هایی که باعث رنجش او هستند، استفاده نکنید.
  • آنها به اشخاص غریبه مخصوصا مهمان ها بسیار مشکوک هستند تا زمانی که بفهمند این اشخاص مورد تایید افراد خانواده باشند بعد آرام می شوند.
  • از آنها را برای شکار کردن موش ها استفاده میکنند.
  • هرگز نمی توانند با حیوانات خانگی خزدار مانند همستر، خوکچه هندی و جوندگان کنار بیایند.
  • آنها خیلی کنجکاو و بی باک هستند.
  • برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید، و توله سگی را پیدا کنید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.

 

وزن و ارتفاع نژاد استاندار اشناوزر | Standard Schnauzer

وزن در نرها: (۱۸-۲۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۵-۲۰) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۴۵-۵۰) سانتی متر، در ماده ها: (۴۲.۵-۴۷.۵) سانتی متر.

مشکلات و سلامتی نژاد اشناوزر | Standard Schnauzer

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.

اشناوزر

تغذیه نژاد اشناوزر | Standard Schnauzer

توصیه می شود روزانه ۱ تا ۲ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

 

آراستن نژاد اشنایزر | Standard Schnauzer

پوشش بیرونی آنها سخت و متراکم و لایه زیرین نرم است. در پشت آنها موهایی به طول ۲ الی۴ /۳ وجود دارد هم چنین قسمت های سر، گردن، قفسه سینه، معده و زیر دم نیز پوشیده از مو است اما مو بر روی پاها و دم ضخیم تر است. این سگ ها در رنگ های فلفلی نمکی و سیاه یا سفید یکدست دیده میشود. رنگ فلفلی نمکی ترکیبی ار موهای سیاه و سفید به صورت نوار دیده میشود و گاهی نیز میتواند به رنگ خاکستری نقره ای نیز باشد. رنگ فلفلی نمکی در اصل باید یک زیر لایه به رنگ خاکستری داشته باشد اما گاهی این زیر لایه قهوه ای مایل به زرد و یا حنایی رنگ است و گاهی اوقات نیز سگ های این رنگی دارای لکه هایی سفید رنگ در قسمت های ابرو، سیبیل، گونه ها، زیر گلو، قفسه سینه، زیر دم، پاها و شکم هستند. آنها به نظافت زیادی نیاز دارند و باید بعد از خوردن هر وعده غذا صورت او را بشویید. موهای او را باید ۴ تا ۶ ماه یکبار کوتاه کنید.

برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواه ید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوی  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند.

هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

اشناوزر

میزان سازگاری نژاد اشناوزر | Standard Schnauzer با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

اشناوزر سگی محکم، پر انرژی، وفادار و رفتار دوستانه ای با کودکان دارند هم چنین میتوانند همراه خوبی برای همه کودکان و هم بازی آرام و مهربانی برای افراد جوان باشند.

شما باید زمانی که سگ با کودکان همراه میشود بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باید زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود. آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

اشناوزر

محل نگهداری نژاد اشناوزر | Standard Schnauzer

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید سگ اشناوزر را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.