دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/01
61 بازدید

نژاد باربت

نژاد باربت

باربت ها نوعی سگ ورزشی پشمالو، سرگرم کننده، دوست داشتنی و هوشمند هستند. آنها را برای بازیابی پرندگان برای شکارچیان پرورش می دهند که دارای پاهای کشیده ای هم برای این کار هستند. این سگ یک رقیب چابک و با استعداد برای نژاد فرانسوی است.

از زمانهای قدیم از این سگها به عنوان یک سگ شکاری در خانواده های سلطنتی و اشرافی نگهداری میشود. باربت به دلیل داشتن پوست ضخیم و ضد آب در سردترین مناطق نیز میتواند زندگی کند.

شاه هنری چهارم یکی از طرفداران سلطنتی بود که در افسانه او آمده است که معشوقه پادشاه یک بار به دلیل آوردن یک باربت به کلیسا سرزنش شد.

این سگ ها علاوه بر داشتن مهارت بازیابی، برای تطبیق پذیری با نشاطی، و داشتن شخصیت هوشمند خود ارزشمند هستند. در میان تمام سگها باربت ها رتبه ی بالایی در چابک بودن دارند هم چنین آنها تعقیب کردن توپ و دیسک های پرواز را دوست دارند. این سگها نژادی کم یابی هستند که در ایالت متحده ۳۰ تا ۴۰ نوع و در سراسر جهان حدود ۶۰۰ نوع از آن پیدا میشود.

 باربت

آمار حیاتی نژاد باربت | Barbet

دسته بندی نژاد: سگهای ورزشی

قد: بین ۵۱ تا ۶۵ سانتی متر

وزن: ۱۸ تا ۳۱ کیلوگرم

طول عمر: ۱۳ تا ۱۵ سال 

 باربت

وزن و ارتفاع نژاد باربت | Barbet

وزن در نرها: (۱۸-۳۱) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۸-۳۱) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۵۶-۶۳) سانتی متر، در ماده ها: (۵۰-۶۰) سانتی متر.

 

آراستن نژاد باربت | Barbet

پوست پشمالو این سگها دارای موهای بلند و ضد آب است که مواج و فر بوده و در شکل های مختلف و رنگ های گوناگون مانند: سیاه و سفید یکدست، خاکستری، قهوه ای، حنایی، حنایی روشن، قرمز حنایی و سفید وجود دارند.

برای اینکه سگی مرتب و تمیز داشته باشید لازم است هر روز دندانهایش را مسواک بزنید و موهایش را شانه کنید هم چنین کوتاه کردن موها هم راه آسانتری در حفظ نظافت او است.

خبر خوب این است که موی این نژاد کم میریزد به همین دلیل برای کسانی که مبتلا به آلرژی هستند این سگ انتخاب خوبی است.

 باربت

محل نگهداری نژاد باربت | Barbet

این نژاد برای زندگی در آپارتمان مناسب است اما لازم است که در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. باربت ها در داخل خانه بسیار آرام هستند به همین دلیل شما میتوانید به راحتی در خانه از آنها نگه داری کنید. یک حیاط کوچک یا یک تراس در آپارتمان شما برای جنب و جوش و فعالیت های بدنی روزانه ی او کافی است.