دسته بندی نژاد سگ ها
1398/02/03
46 بازدید

نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل

نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل

ولش اسپرینگر اسپانیل سگی تربیت شده به عنوان همدم وفادار است. او مورد علاقه شکارچیان و خانواده ها است. این سگ تمرین و آموزش نیاز دارد که با این کار بهترین دوست شما می شود.

 

آمار حیاتی نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل | Welsh Springer Spaniel

دسته بندی نژاد :سگ ورزشی
قد: ۴۳ تا ۴۸ سانتی متر
وزن: ۱۸ تا ۲۸ کیلوگرم
طول عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال
سگ ولش اسپرینگر اسپانیل

نکات برجسته نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل | Welsh Springer Spaniel

  •  ولش اسپرینگر ممکن است کمی از غریبه ها کناره گیری کند مگر اینکه به خوبی اجتماعی شود.

  • اگر بیش از حد و برای مدت زمان طولانی به تنهایی رها شوند از اضطراب جدایی رنج می برند. در این صورت، ممکن است خرابکاری کنند.

  •  سگ ولش اسپرینگر اسپانیل شخصیت آرام و خوبی دارد و در آموزش سر سخت نیست.
  • اگر چه آنها بسیار قابل تربیت شدن و مشتاق آن هستند، اما اهلی کردنشان می تواند نوعی چالش باشد.
  •  ولش اسپرینگر پرورش یافته، انرژی و استقامت زیادی دارد.
  •  ولش اسپرینگر اسپانیل را در خارج از خانه بسته نگه دارید. چرا که اگر پرنده و یا حیوانات کوچک دیگری ببیند نمی تواند بر غریزه خود به شکار غلبه کند.

سگ ولش اسپرینگر اسپانیل

وزن و اندازه نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل | Welsh Springer Spaniel

وزن در نرها: (۲۰-۲۸) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۸-۲۵) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۴۵-۴۷) سانتی متر، در ماده ها: (۴۳-۴۵) سانتی متر.


مشکلات و سلامتی نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل | Welsh Springer Spaniel

ولش اسپرینگر به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژادها، مستعد ابتلا به برخی بیماری ها است. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید، توجه به آن و آگاهی لازم است.

  • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پای عقبی بعضی از سگ ها بروز می کند، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، برای اثبات این که پدر و مادر برای دیسپلازی مفصل ران تست شده و عاری از مشکلات هستند تحقیق کنید. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی در حال حاضر از جمله از یک رژیم غذایی دانست.

  • آنتروپیون: این یک بیماری است که مژه در اثر مالش چشم داخل آن فرو می رود و باعث سوزش می شود و گاهی ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد. این امر باعث از دست دادن بینایی می شود. جراحی اصلاحی زمانی که سگ بزرگسال می شود یک درمان موثر است.
  • صرع: این یک بیماری عصبی است که اغلب اما نه همیشه به ارث برده می شود. صرع می تواند تشنج خفیف یا شدید داشته باشد یا ممکن است خود را با رفتار غیر معمول نشان دهد.

سگ ولش اسپرینگر اسپانیل

تغذیه نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل | Welsh Springer Spaniel

توصیه می شود روزانه ۱.۵ تا ۲.۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

سگ ولش اسپرینگر اسپانیل

آراستن نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل | Welsh Springer Spaniel

ولش اسپرینگر دارای موی صاف با پوشش نرم است که هرگز حالتی ندارد. ریزش موی او به طور متوسط ​​در پشت پاهای جلویی، بالای پاهای عقبی، قفسه سینه و شکم رخ می دهد. گوش و دم او کمی پرمو می باشد.

رنگ موی او قرمز تیره و سفید است. در قسمت های سفید ممکن است رگه های قرمز به چشم خورد.

برس زدن آنها به طور منظم برای جلوگیری از ریزش مو در زمانی که ریزش شدید دارند، مناسب است. از آنجا که گوش او آویزان است، شما نیاز دارید گوش را حداقل یک بار در هفته برای جلوگیری از عفونت های گوش بررسی و تمیز کنید. استحمام آنها تنها در مواقع مورد نیاز ضروری است.

 

میزان سازگاری نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل | Welsh Springer Spaniel با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

او سگی آرام در برخورد با کودکان است بخصوص اگر با آنها از خردسالی بزرگ شود. به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد اگرچه به پرندگان به چشم طعمه نگاه می کند، اما اگر در یک خانه با آنها همراه باشد آنها را تعقیب نمی کند.

سگ ولش اسپرینگر اسپانیل

محل نگهداری نژاد ولش اسپرینگر اسپانیل | Welsh Springer Spaniel

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.