دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/31
197 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 10 دقيقه

نژاد گریت دین

نژاد گریت دین

این نژاد سگ دانمارکی واقعا بزرگ است. گریت دین بزرگ و نجیب، معمولا به عنوان یک غول مهربان شناخته می شود. هر چند او وحشتناک و با ابهت به نظر می رسد ولی در واقع یکی از بهترین سگها از نظر خلق و خو است. او در همه اندازه ای، یک حیوان خانگی دانمارکی بزرگ، شیرین و مهربان است. این سگ بازی کودکان را دوست دارد و و با آن ها متعادل است.

 

آمار حیاتی نژاد گریت دین | Great Dane

دسته بندی نژاد: سگ کاری
قد: ۷۱ تا ۸۶ سانتی متر
وزن: ۵۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم
طول عمر: ۷ تا ۱۰ سال

عکس گریت دین

نکات برجسته نژاد گریت دین | Great Dane

 • این سگ دانمارکی بزرگ، مشتاق، مردم گرا و آسان به آموزش است و به خوبی به آموزش با استفاده از تقویت مثبت پاسخ می دهد.
 • مانند بسیاری از سگ های غول پیکر، عمر کوتاهی دارد.
 • گریت دین نیاز به مقدار زیادی فضا دارد. حتی اگر آنها را در خانه بزرگ نگه دارید، آنها نیاز به یک مقدار زیادی از فضای اتاق برای حرکت در اطراف دارند.
 • از آنجا که رشد استخوان ها و مفاصل سگ های بزرگ مانند گریت دین طول می کشد، برای جلوگیری از توقف رشد اجازه ندهید توله سگ گریت دین تا زمانی که حداقل ۱۸ ماهه شود از جایی بپرد یا سریع بدود؛ این استرس رشد استخوان در حال رشد و مفاصل را کاهش می دهد.
 • گریت دین برای آپارتمان یا خانه های کوچک مناسب نیست، زیرا آنها بسیار بزرگ هستند.
 • جنگ سگ گریت دین برای بعضی از افراد سرگرم کننده به نظر می رسد.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که او را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایش آزمایش کرده باشند.
 • اگر گریت دین فروشی دارید، برای اطلاع از قیمت سگ گریت دین به فروشگاه های حیوان خانگی مراجعه کنید. جالب است بدانید سگ گریت دین سیاه فروش خوبی دارد.

عکس گریت دین

وزن و اندازه نژاد گریت دین | Great Dane

وزن در نرها: (۶۰-۱۰۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۵۰-۶۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۷۵-۸۵) سانتی متر، در ماده ها: (۷۰-۸۰) سانتی متر.
 

مشکلات و سلامتی نژاد گریت دین | Great Dane

گریت دین به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند، امااگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • توسعه مسائل: مشکلات رو به رشد می تواند بیماری توله سگ جوان را توسعه دهد. این نقاط گاهی با یک رژیم غذایی نامناسب- اغلب یک رژیم غذایی بیش از حد سرشار از پروتئین، کلسیم یا مکمل های آن- مرتبط است.
 • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا و رم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
 • اتساع معده و ولولوس (GDV): همچنین به نام نفخ یا چرخش معده. این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند در سگ پس از خوردن، به ویژه اگر به آنها یک وعده غذایی بزرگ در روز تغذیه داده شود، یا به سرعت غذا خوردن، نوشیدن حجم زیادی از آب بعد از غذا خوردن و ورزش با شور و نشاط رخ بدهد. برخی فکر می کنند که تغذیه غذاهای مطرح شده و نوع مواد غذایی همچنین ممکن است عامل نفخ باشد. GDVدر میان سگ مسن تر شایع تر است اما می تواند در هر سنی رخ دهد. GDV اتساع معده با گاز یا هوا است و سپسیک اسپین (چرخش) رخ می دهد. سگ به خودی خود قادر به آروغ زدن یا استفراغ ناشی از تجمع هوا بیش از حد در معده نیست و بازگشت متوسط ​​خون به قلب صورت نمی گیرد فشار خون پایین می آید و سگ به شوک می رود. بدون توجه فوری پزشکی، سگ می میرد. اگر شما به نفخ سگ خود یا اتساع شکم مظنون هستید، نشانه آن سرازیر شدن آب دهان بیش از حد و اغ زدن بدون تهوع است. ممکن است او بی قرار، افسرده، بی حال و ضعیف یا دچارسریع شدن ضربان قلب شود. این مهم است که سگ خود را به دامپزشک در اسرع وقت برسانید.
 • بیماری های قلبی: بیماری قلبی در این سگ شامل انواع کاردیومیوپاتی اتساعی، نقص دریچه میترال، دیسپلازی دریچه سه لختی، تنگی نفس، مجرای شریانی و قوس مداوم آئورت است. پیش آگهی و درمان بسته به اختلال خاص و سن سگ و سلامت عمومی دارد.
 • جراحی: جراحی مسئله کمی متفاوت برای گریت دین نسبت به سگ های کوچک است. برای هر عمل جراحی پیدا کردن یک جراح مخصوص نیاز است، که کار با سگ غول نژاد را تجربه کرده باشد.

عکس گریت دین

تغذیه نژاد گریت دین | Great Dane

رژیم غذایی برای یک سرعت در حال رشد توله سگ غول نژاد مانند یک مرد دانمارکی بزرگ، بیشتر از سایر نژادها مهم است. توله سگ گریت دین هرگز نباید مواد غذایی توله سگ معمولی را به دلیل اینکه بیش از حد غنی است، بخورد. او نیاز به مواد غذایی طراحی شده برای توله سگ های نژاد بزرگ دارد.

با فرض غذایی با کیفیت بالا، مقدار برای نر و ماده گریت دین تا حد زیادی با سن و جنس متفاوت است. با این حال، مقدار روزانه عبارت است از:

 • سه تا شش ماه: ماده، ۳ تا ۶ پیمانه و نر، ۴ تا ۸ پیمانه.
 • هشت ماه تا یک سال: ماده، ۵ تا ۸ پیمانه و نر، ۶ تا ۱۰ پیمانه.
 • نوجوانان: ماده، ۸ پیمانه و نر، ۹ تا ۱۵ پیمانه.
 • بزرگسالان: ماده، ۶ تا ۸ پیمانه و نر، ۸ تا ۱۰ پیمانه.

تا سن چهار تا پنج ماه، یک توله سگ گریت دین باید سه وعده غذا در روز بخورد. پس از آن، دو وعده غذا در روز برای زندگی کافی است. او هرگز نباید یک وعده غذا در روز داشته باشد.

عکس گریت دین

آراستن نژاد گریت دین | Great Dane

شش رنگ معمول موی کوتاه گریت دین دانمارکی عبارتند از:

 • حنایی (رنگ طلایی با سر سیاه و سفید)
 • راه راه (حنایی و سیاه و سفید در سراسر بدن ببری راه راه)
 • آبی (آبی تیره، که در اصل نوعی خاکستری است)
 • سیاه
 • نوعی سگ کوچک خالدار (سفید با خال های سیاه و سفید نامنظم در کل بدن)
 • گوشته (سیاه و سفید با یک پوست سیاه و سفید در کل بدن)

موی او زیاد میریزد اما ریزش آن را با مسواک زدن به طور منظم می توان کاهش داد. برس زدن منظم گریت دین را سالم و تمیز نگه داشته و تعداد دفعات حمام او راکاهش می دهد.

همانطور که شما ممکن است تصور کنید، حمام کردن یک گریت دین وظیفه ای دلهره آور است، سخت است تصور کنید او در زیر میز آشپزخانه پنهان می شود تا از حمام فرار کند!

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

عکس گریت دین

میزان سازگاری نژاد گریت دین | Great Dane با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

یک گریت دین نر کودکان را دوست دارد و با آنها ملایم است، به ویژه هنگامی که با آنها از از بچگی بزرگ شود. به خاطر داشته باشید او در مقایسه با بچه کوچک بسیار بزرگ است و به طور تصادفی می تواند دست آنها را بکشد.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

عکس گریت دین

محل نگهداری نژاد گریت دین | Great Dane

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.