دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/11
37 بازدید

نژاد آبیسینیان

نژاد آبیسینیان

آبیسینیان عاشق ارتفاع است. او دوست دارد در سطوح بلند رفت و آمد کند و برای قدر دانی از او بهتر است او را در مکانی که درختان مرتفع دارد قرار دهید.

 

آمار حیاطی نژاد آبیسینیان | Abyssinian

طول عمر: ۹ تا ۱۵ سال.

عکس آبیسینیان

وزن نژاد آبیسینیان | Abyssinian

وزن : (۲.۷-۴.۵) کیلوگرم.

 

شخصیت نژاد آبیسینیان | Abyssinian

گربه حبشی صعود به ارتفاعات، جهش بلند، بازی های سخت را دوست دارد. این گربه بسیار باهوش و کنجکاو است زندگی با او سرگرم کننده می باشد.

گاهی اوقات به نظر می رسد که آبیسان هرگز نمی خوابد دائم در حال حرکت و جست و خیز است، پریدن به بالای یخچال و فریزر برای نظارت بر تهیه غذا، پریدن روی میز کار و تماشای انگشتان دست شما بر روی صفحه کلید را دوست دارد.

گربه آبیسان بازیگوش، عاشق توجه است و هر چیزی را برای رسیدن و حفظ آن وضعیت انجام می دهید.

گربه نژاد حبشی بازی دوست دارد، به صورت برنامه ریزی شده برای او اسباب بازی بخرید. توپ پینگ پنگ، درب بطری، قطعات پنبه ای، اسباب بازی های پازل و فکری.

عشق به ارتفاع یک صفت بارز گربه حبشه است. سازگار دردوران زندگی خود و مناسب برای هر خانه ای بهترین همراه و همدم است.

مراقب باشید! حبشی ها اعتیاد آور هستند هنگامی که یکی ازآنها را داشته باشید، ممکن است فکر کنید که هیچ گربه دیگری را نمی توانید نگه دارید.

عکس آبیسینیان

مشکلات و سلامتی نژاد آبیسینیان | Abyssinian

گربه آبیسان دچار مشکلاتی می شود شامل:

  • زودرس بیماری پریودنتال
  • سندرمHyperesthesia، یک مشکل عصبی است که منجر به ریزش بیش از حد مومی شود، به ویژه هنگامی که آنها را لمس و یا نوازش می کنید.
  • در رفتگی کشکک، دررفتگی ارثی از زانو است که می تواند از خفیف تا شدید متغیرباشد. در موارد شدید می توان با عمل جراحی کاهش داد.
  • آتروفی شبکیه مترقی، یک بیماری دژنراتیو چشم است.
  • کمبود پیرووات کیناز (PKD)، که برای تشخیص آن یک آزمایش ژنتیکی را انجام می دهند.
  • آمیلوئیدوز کلیوی، بیماری ارثی است. این در نهایت به نارسایی کلیه منجر می شود.

عکس آبیسینیان

آراستن نژاد آبیسینیان | Abyssinian

 گربه حبشی به دلیل مدل پوشش، شبیه گربه وحشی می باشد. که رنگ موهای آن بصورت نورهای متناوب و نوارهای تیره رنگ بر روی هر تار مو می باشد.

همه چیز در مورد او حاکی از آن است که طبیعت پر جنب و جوشی دارد. حبشی ها دارای یک سر کمی گرد و بزرگ، گوش کشیده هستند. چشم بادامی شکل و طلایی رنگ و سبز هستند. بر روی صورت، خطوط تیره وجود دارد که از چشم و ابرو امتداد دارد.

آبیسان بدن عضلانی و ورزشی دارد.

پوشش موی آبیسان در چهار رنگ اصلی : قهوه ای سرخ، قهوه ای سوخته و یا سیاه و سفید تیره تر، با بینی چرم قرمز و پد پنجه سیاه و سفید و یا قهوه ای؛دارچینی، با بینی چرمی و پنجه پد صورتی، آبی، بژ گرم با سایه های مختلف، با بینی چرمی و پد پنجه رنگ بنفش ؛ و حنایی با نور کاکائو، قهوه ای، با بینی چرمی دودی و پد پنجه صورتی دیده می شود.

 

مراقبت از نژاد آبیسینیان | Abyssinian

پوشش کوتاه آبیسان نیاز به هفته ای یک بار شانه زدن دارد، برای از بین بردن موهای مرده و توزیع روغن پوست. حمام زمانی که ریزش مو دارد، پیشنهاد می شود.

مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

آبیسینیان، را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.

بستر او را تمیز نگه دارید.

عکس آبیسینیان

میزان سازگاری نژاد آبیسینیان | Abyssiniann با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

گربه ی حبشی گربه فعال و اجتماعی است یک انتخاب ایده آل برای خانواده ها ی دارای کودک و سازگار با سگ می باشد. او ترفند ها و آموزش ها را براحتی یاد می گیرد. او به اندازه کافی با هوش است با کودکانی که انرژی زیادی دارند براحتی بازی میکند. با حیوانات خانگی دیگر سازگار است حتی موش خرما و گربه های دیگر.