دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/17
45 بازدید

نژاد راشن بلو

نژاد راشن بلو

راشن بلو یک گربه حساس است که دوست ندارد نادیده گرفته شود. عدم توجه می تواند اضطراب و ترس در او ایجاد کند.

 

آمار حیاطی گربه  نژاد راشن بلو | Russian Blue

 طول عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال.

عکس راشن بلو

شخصیت گربه  نژاد راشن بلو | Russian Blue

گربه راشن بلو یک نژاد آرام و خجالتی است. اما آبی رنگ روسی بازی کردن، بالا و پایین پریدن را دوست دارد. مهمان ها ممکن است هرگز او را نبینند، به شخص مورد علاقه خود وفادار است. اگر شما طی روز در منزل نیستید او قادر است خود را سرگرم کند. بر خلاف بعضی از نژاد های فعال و با هوش، گربه های روسین بلو مخرب نیست.

روسی آبی تغییر را دوست ندارد. سعی کنید وعده های غذایی او را به موقع بدهید.

 

مشکلات و سلامتی گربه نژاد راشن بلو | Russian Blue

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شود ، تنها مورد نگران کننده در مورد این نژاد اشتهای زیاد اوست که باعث اضافه وزن می شود.

عکس راشن بلو

مراقبت از گربه نژاد راشن بلو | Russian Blue

پوشش متراکم راشن بلو باید دو بار درهفته برای از بین بردن موهای مرده و توزیع روغن پوست شانه شود. مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. اصلاح ناخن هر دو هفته یک بار لازم است. زمانی که ریزش موی زیادی دارد حمام کردن پیشنهاد می شود. بستر گربه راشن بلو باید همیشه تمیز باشد.

این نژاد را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگر و حملات سگ.

 

آراستن گربه نژاد راشن بلو | Russian Blue

گربه نژاد راشن بلو بدن عضلانی، اما ظریف دارد، او سری صاف و اندازه متوسط دارد. جمجمه تخت، که اغلب او را به مار کبری توصیف می کنند. گوش بزرگ و پهنی دارد با پوست نازک و شفاف، چشم های گرد و سبز رنگ. گردن بلند و باریک.

پوشش متراکم و مخملی دارد. پنجه کمی گرد با سایه بنفش و دم بلند دارد.

معمولا رنگ پوشش، خاکستری اما به رنگ های آبی روشن با موهای نقره ای هم دیده می شود. شما ممکن است فکر کنید که او تنها به رنگ آبی وجود دارداما دررنگ های سفید و سیاه و سفید و همچنین رنگ آبی سنتی دیده می شود.

عکس راشن بلو

میزان سازگاری گربه نژاد راشن بلو | Russian Blue با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این گربه با کودکان مهربان است. ولی مناسب برای کودکان خردسال نیست و ممکن است از دست آنها فرار کند. با این حال همیشه به ارتباط بین کودکان و گربه خود نظارت داشته باشید.

این نژاد، تا زمانی که سگ یا هر حیوان دیگر او را تعقیب میکند، آن حیوان برایش یک تهدید است. معرفی حیوانات خانگی به آرامی و در شرایط کنترل شده باید انجام شود.