دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/30
33 بازدید

نژاد کرین جیندو داگ

نژاد کرین جیندو داگ

خاستگاه نژاد کرین جیندو داگ در کره جنوبی است، جیندو در وفاداری سگی بی بدیل است. آنها سگهای فوق العاده هوشمندی در برابر صدای شلاق و ترفندها برای شکار هستند و بسیار چابک اند. آنها سخت گیر هستند، خانه ها و محیط های آرام از آنها حیوانات خانگی رام و همراهی می سازد. جیندو نیاز به آموزش قوی، صبر و مقدار زیادی پیاده روی طولانی مدت دارد. آنها برای افراد فعال و خانواده هایی که وقت کافی برایشان دارند، گزینه مناسبی هستند تا از این طریق بتوانند شخصیت فوق العاده شان را به خوبی نشان دهند.

 

آمار حیاتی نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog

دسته بندی نژاد: سگهای ورزشی

قد: ۴۷ تا ۵۳ سانتی متر

وزن: ۱۶ تا ۲۷ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

عکس کرین جیندو داگ

نکات برجسته نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog

خاستگاه نژاد جیندو از جزیره جیندو در کره جنوبی بوده است، که بوسیله مهاجران کره ای به آمریکا آورده شد. به شجاعت و وفاداری مشهور است، داستانی دلگرم کننده در مورد اووجود دارد که عینا نماینگر این نژاد است. در سال ۱۹۹۱ یک جیندو بنام با اک گو فروخته شد و به ۱۸۷ مایل دورتر برده شد. او بعد از هفت ماه، درحالیکه لاغر و رو به مرگ بوده است نزد صاحب اصلی خود بر میگردد. این داستان در کره جنوبی بسیار محبوب است و کارتونها، کتابهای داستان و مستندهایی با الهام از این داستان ساخته شده است.

جیندو سطح انرژی متوسط رو به بالایی دارد، هوش بالای آنها نیاز به انگیزش تقریبا ثابتی دارد. اگر برای زمان زیادی تنها بماند راهی برای خودش پیدا میکند (البته همیشه راهی سازنده نه). آنها مشهورند به خراب کردن مبلمان، تخریب اشیاء کوچک و حتی بالا رفتن از دیوارها و نرده ها برای مدت زمان زیادی که تنها بمانند.

خوشبختانه آموزش جیندو با توجه به هوش بالایش سریع و آسان است. در زمینه آموزش این هوش برای آنها مانند یک شمشیر دو لبه عمل میکند: آنها قادرند دستورات پیچیده شما را با سرعت یاد بگیرند، اما هوش و ذکاوتشان میتواند آنها را کمی سرسخت کند.

در مورد این سگها حتی صاحبان باتجربه هم نیاز به زمان و صبر دارند.

با اینحال، سرمایه گذاری برروی این نژاد منحصر بفرد از آنها برای صاحبان فعال یک حیوان خانگی عالی میسازد. آنها وفاداری بسیاری نسب به صاحبان خود دارند و همراهان خوبی برای آنها هستند. در برابر غریبه ها محافظه کارند و سگهای نگهبان خوبی هستند. در حقیقت آنها بقدری خوب هستند که ارتش کره از آنان برای نگهبانی پایگاههای نظامی خود استفاده میکند.

با توجه به انرژی و چابکی آنها مناسب است که حداقل زمانی را بیرون از منزل باشند. توجه داشته باشید که حصار باید حداقل ۲ تا ۲٫۵ متر باشد. پاهای عقبی قوی که دارند باعث میشود که بتوانند خیلی خوب بپرند.

  • شهرت جیندو بدلیل وفادری و یادگیری آسانش است. این سگها به دستورات توجه میکنند. ممکن است نسبت به صاحبانی که با احترام و توجه با آنها برخورد نمی کنند سرسخت ولجباز شوند.
  • برقراری ارتباط زود هنگام با حیوانات خانگی دیگر، غریبه ها، بچه ها و گربه ها به توسعه اجتماعی یک جیندو کمک بسیار مهمی خواهد کرد.آنها بطور غریزی محافظه کارند و اگر بدرستی اجتماعی نشوند ممکن است نسبت به غریبه ها و سایر حیوانات حالت تهاجمی داشته باشند.
  • جیندوها در هر سنی که باشند نباید مکررا تنها بمانند، اگرچه اگر یکبار آموزش دیده باشند احتمال کمتری برای خرابکاری وجود دارد. جیندو یک نژاد اجتماعی است که اگر تنها بماند، بی حوصله و حتی ممکن است اگر با صاحبش در تماس نباشد افسرده شود.
  • این سگها ساکنان بسیار خوبی برای آپارتمان هستند. آنها برای سوزاندن انرژی بالایشان، نیاز به پیاده روی مکرر دارند. تمیزی ذاتی و تمایلشان به نزدیک بودن به افراد از آنها سگهای خوبی برای محیط داخل خانه میسازد. (آنها حتی مثل گربه ها آرایشگر خود هستند!)
  • جیندوها حتی سگهای ناظر خیلی خوبی هستند. آنها چشمانی روشن، هشداردهنده و گوشهای رو به بالایی دارند که تمام وقت آنها در حالت گارد نشان میدهد. آنها بعنوان سگ نگهبان در ارتش کره استفاده می شوند.
  • شنا ممنوع! آنها معروفند به اینکه بسیار از آب میترسند. حتی بعضی برخی از صاحبان این سگها گزارش داده اند که آنها از باران هم میترسند. یک جیندو اگر به صاحبش اعتماد کند به او اجازه میدهد تا حمامش کند.
  • افسانه ای وجود دارد که می گوید یکبار سه جیندو موفق به شکار یک ببر سیبری شدند. نیاز به گفتن نیست که آنها سگهای شکاری بسیار خوبی هستند. آنها غریزه شکار و ذهنیت بسیار قوی در این زمینه دارند.
  • باور محبوبیت جیندو در کره بسیار سخت است. لقب گنجینه ملی کره به آنها داده شده است ویک موسسه تحقیقاتی به این نژاد اختصاص داده اند، موسسه تحقیقات کرین جیندو داگ. بعنوان یک گنجینه ملی، آنها تحت قانون حفاظت فرهنگی محافظت میشوند. 

عکس کرین جیندو داگ

وزن و اندازه نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog

وزن در نرها: (۱۶-۲۷) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۱۶-۲۷) کیلوگرم.

قد در نرها: (۵۰-۵۳) سانتی متر، قد در ماده ها: (۴۷-۵۱) سانتی متر.

 

شخصیت نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog

سگ کرین جیندو داگ به وفاداری و هوشمندی بدنام است. ذهنیت آنها یادگیری را برایشان آسان کرده و اشتیاقی را در آنها بوجود می آورد. با این حال، هوششان آنها را وادار میکند قبل از وفاداری تزلزل ناپذیر نسب به صاحبشان از آنها انتظار احترام داشته باشند. در مراحل اولیه آموزش نیاز به صبر است زیرا ممکن است کمی خیره و لجباز شوند. نژادهای کمی هستند که در وفاداری فراتر از جیندو باشند. آنها ترفندهای پیچیده را به خوبی یاد میگیرند و چابکی خوبی دارند.

یکی از جنبه های چالشی جیندوها نیازشان برای اجتماعی شدن است. جیندوها بطور کلی یک نژاد آرام و دوست داشتنی هستند، اما با غریبه ها بسیار محتاط هستند. وفاداری آنها باعث میشود زمانی که خشمگین میشوند حالت تهاجمی پیدا کنند. اجتماعی شدن با حیوانات دیگر، بچه ها و غریبه ها در سنین پائین کمک خوبی برای کاهش این نگرانی است.

عکس کرین جیندو داگ

مشکلات و سلامتی نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog

کرین جیندو داگ بطور کلی یک نژاد سالم با مشکل ژنتیکی کم است. مشکلات سلامتی نادری دارند، تنها یک مشکل در آنها شناخته شده است:

  • کم کاری تیروئید: یک مشکل شناخته شده در بسیاری از نژادها از جمله جیندو است. در ابتدا با ریزش مو، کسلی و نازک شدن پوشش همراه است. پوست سگ پوسته پوسته خواهد شد، اما لزوما با خارش همراه نیست. در مراحل بعدی کم کاری تیروئید با افزایش وزن و کندی خواهد بود. کشنده نیست و در واقع براحتی با داروهای خوراکی روزانه درمان میشود.

عکس کرین جیندو داگ

مراقبت از نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog

جیندوها باید در داخل خانه، نزدیک به صاحبانشان باشند. آنها اگر بیرون از منزل برای مدت زمانی طولانی رها شوند، عملکرد خوبی نخواهند داشت. آنها وفادار و باهوش هستند و با انسانها براساس احترام و اعتماد متقابل پیوند عمیقی را تشکیل میدهند. زمانی که تنها باشند، ممکن است خرابکاری کنند، بخصوص در سنین پائین.

با توجه به هوش بالای جیندو، در مراحل اولیه آموزش نیاز به صبر دارید. نکته مهم آموزشی این است که آنها احتیاج دارند که خیلی زود اجتماعی شوند. اگر به درستی در سنین پائین اجتماعی نشوند، میتواند نسبت به غریبه ها حالت سوءظن و تجاوز داشته باشند.

عکس کرین جیندو داگ

تغذیه نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog

جیندوها دستگاه گوارش بهینه سازی شده ای برای یک رژیم غذایی گوشتی دارند. به این ترتیب، استاندارد و یا غذای سگ تجاری ارزان قیمت بهترین انتخاب برای این نژاد نیست. غذاهای سرشار از ذرت برای جیندوها بسیار بد هستند.

گزینه مناسب و قابل دسترس برای جیندوها غذاهای خانگی تهیه شده با مواد طبیعی و مکمهای ویژه است. انتخاب خوب دوم غذاهای تجاری تولید شده با کیفیت بالا و طبیعی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا اگر از چیزی که میخرید مطمئن نیستید، همیشه با دامپزشک خود مشورت کنید.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

 

آراستن نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog

جیندوها در شش رنگ مختلف توسط UKC شناخته شده اند: سفید، حنایی، قرمز، راه راه، خاکستری، سیاه و سیاه و قهوه ای مایل به زرد.

جیندوها بطور طبیعی سگهای فوق العاده تمیزی هستند. آنها پوشش خود را تمیز می کنند و نیازی به حمام مکرر ندارند. آنها حتی مثل گربه ها آرایشگر خود هستند. آنها ریزش موی زیادی بخصوص در آب وهوای گرم دارند.

این سگها نیاز به هیچ گونه نظافت خاصی ندارند.

 

میزان سازگاری نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

اگر در معرض ارتباط با کودکان و حیوانات خانگی دیگر هستند نیازاست که در سنین پایین اجتماعی شوند. اگرچه آنها نژاد خشنی نیستند، اما یک نژاد مشکوک نامیده شده اند. آنها بشدت احساس مراقبت از صاحبان خود میکنند.

در هر زمان یک جیندو اگر بخوبی اجتماعی شود بسیار اعتماد به نفس، مهربان و بردبار خواهد بود.

عکس کرین جیندو داگ

محل نگهداری نژاد کرین جیندو داگ | Korean Jindo Dog

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است