دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/05
41 بازدید

نژاد برگر پیکارد

نژاد برگر پیکارد

برگر پیکارد قدیمی ترین نژادی است که در فرانسه از آنها برای محافظت از گله استفاده میشد. این سگ ها به دلیل هوش زیاد، ظاهر ژولیده و پر جنب و جوش بودنشان طرفداران زیادی دارند.

 

آمار حیاتی نژاد برگر پیکارد | Berger Picard

دسته بندی نژاد: سگ های محافظ

قد: ۵۴ تا ۶۴ سانتی متر

وزن: ۲۵ تا ۳۵ کیلوگرم

طول عمر: ۱۳ تا ۱۴ سال

برگر پیکارد

نکات برجسته نژاد برگر پیکارد | Berger Picard

این سگ ها قدی متوسط، گوش هایی بزرگ، ابروی ضخیم، پرجنب و جوش و دارای هوش بالایی هستند. سگ برگر پیکارد همبازی  خوبی برای بچه ها هستند و به خاطر  هوش بالایی که دارند آموزش ها را به خوبی یاد میگیرند هر چند گاهی اوقات سرسخت میشوند. آنها نسبت به صدای بلند حساس هستند به همین دلیل زمانی که عصبانی هستید سعی کنید خیلی با آرامش به او دستور دهید تا سگ بهترین پاسخ را به شما بدهد. آنها اگر با گربه ها و دیگر حیوانات خانگی کوچک از همان سنین پایین آشنا شوند میتوانند دوست خوبی برای آنان باشند. بعضی از این سگها میتوانند پر سرو صدا باشند و ممکن است تربیت آنها کار سختی باشد. برگر پیکارد به ورزش های روزانه نیاز دارد و اگر این فعالیت ها را انجام ندهد بی حوصله میشود و ممکن است خرابکاری کند.

برگر پیکارد

وزن و ارتفاع نژاد برگر پیکارد | Berger Picard

وزن در نرها: (۲۵-۳۵) کیلوگرم  |  در ماده ها: (۲۵-۳۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۶۰-۶۴) سانتی متر  |  در ماده ها: (۵۵-۵۹) سانتی متر.

برگر پیکارد

آراستن نژاد برگر پیکارد | Berger Picard

این سگ ها دارای موهای متوسط با جنس خشن و ضخیم هستند و اغلب آنها را در رنگهای حنایی تیره، خاکستری، خاکستری با برجستگی های سیاه و سفید، آبی خاکستری، قرمز خاکستری و راه راه دیده میشوند. آنها به نظافت کمی نیاز دارند و فقط لازم است در شرایط ضروری آنها را حمام دهید و موهای او را فقط زمانی برس بزنید که چیزی در بین آن گیر کرده باشد، موی آنها خیلی کم بهم ریخته و یا بوی بد میگیرد.

برگر پیکارد

محل نگهداری نژاد برگر پیکارد | Berger Picard

نژاد برگر پیکارد برای زندگی آپارتمانی مناسب هستند اما باید هر روز به میزان کافی فعالیت های خود را انجام دهند. در داخل خانه بسیار آرام هستند به همین دلیل میتوانید او را به راحتی در داخل خانه نگه داری کنید. یک حیاط کوچک و یا تراس آپارتمان شما برای ورزش ها و فعالیت های بدنی روزانه اش کافی است.