دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/18
81 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 2 دقيقه

نژاد سلکیرک رکس

نژاد سلکیرک رکس

سلکیرک رکس آرام است. اما او فعال تر از اجداد (انگلیسی،ایرانی) خود است و دوست دارد بازی کند. افرادی که با او زندگی می کنند او را بامزه و خنگ می نامند.

 

آمار حیاطی گربه نژاد سلکیرک رکس | Selkirk Rex

 طول عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال.

 

وزن گربه نژاد سلکیرک رکس | Selkirk Rex

وزن: (۴.۵-۶.۸) کیلوگرم.

عکس سلکیرک رکس

شخصیت گربه نژاد سلکیرک رکس | Selkirk Rex

گربه سلکیرک رکس بردبار و مهربان، است او دوست دارد همیشه در بغل باشد، او اجتماعی است و با مردم و حیوانات دیگر سازگار است سلکریک، دوست ندارد تنها در خانه بماند. این گربه اسباب بازی، ماهیگیری و بازی با نور چراغ قوه را دوست دارد. اگر او را نادیده بگیرید او با یک صدای کوچک و آرام جلب توجه می کند.

عکس سلکیرک رکس

مشکلات و سلامتی گربه نژاد سلکیرک رکس | Selkirk Rex

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شود ولی سلکریک رکس، بطور کلی سالم است.

 

مراقبت از گربه نژاد سلکیرک رکس | Selkirk Rex

موهای نژاد سلکیرک رکس را باید چند بار در هفته برای از بین بردن موهای مرده و توزیع روغن پوست و کرک شدن پوشش متراکمش، شانه کنید. بهتر است اول با دست موهای کرک شده او را به آرامی باز کنید.

حمام به ندرت لازم است، اما اگر سلکریک خود را کثیف کرده است با یک شامپو مرطوب کننده او را بشویید و به او اجازه دهید تا در هوای گرم خشک شود.

مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.       
گربه سلکریک، را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.

 عکس سلکیرک رکس

آراستن گربه نژادسلکیرک رکس | Selkirk Rex

نژاد گربه سلکرک رکس، بدن سنگین درشت اندام اما عضلانی، سر گرد، و پوشش پشمی و نرم و فر دارد. که می تواند کوتاه یا بلند و در هر رنگی باشد. زمانی که آنها دو ساله می شوند موهای آنها فر می شود.

ویژگی های صورت در سلکریک شامل گونه های کامل، گوش متوسط و چشم های بزرگ گرد است. پوشش و چشم ها در هر رنگی دیده می شود.

عکس سلکیرک رکس

میزان سازگاری گربه نژاد سلکیرک رکس | Selkirk Rex باکودکان و حیوانات خانگی دیگر

نژاد سلکریک رکس فعال و اجتماعی است. یک انتخاب خوب برای خانواده ها با کودکان بزرگتر و سگ و گربه دوست است. همیشه حیوانات خانگی، حتی گربه دیگر، به آرامی و در یک محیط کنترل شده به او معرفی نماید.