دسته بندی سگ ها
1397/12/19
138 بازدید

برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟

برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
از برترین نژاد سگ نگهبان می‌توان به روتوایلر، دوبِرمَن پینچِر، بول ماستیف، اسچیپرکی و کین کورسو اشاره کرد. سگ نگهبان سگی است که مانع از ورود افراد مهاجم به منزل می‌شود و سریع صاحب خود را از فعالیت‌های مشکوک آگاه می‌کند.
 
بسیاری از افراد برای مراقبت و حفاظت از خانه‌های خود، از سگ استفاده می‌کنند. یک سگ نگهبان یا سگی که در واقع مانع از ورود افراد مهاجم می‌شود، معمولا از نژاد خاصی بوده و آموزش‌های ویژه‌ای دیده است. سگ‌های بسیاری وجود دارند که مناسب برای نگهبانی هستند. سگ نگهبان به صاحب خود اعلام می‌کند که فردی وارد ملک وی شده است، دوست یا دشمن فرقی نمی‌کند. اگر سگ شما یک سگ پلیس هم نباشد، اما پارس کردن او از ورود افراد مزاحم جلوگیری می‌کند. در ادامه بهترین نژاد‌های سگ نگهبان را معرفی می‌کنیم.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 
انتخاب بهترین نژاد سگ نگهبان از میان ۱۵ گزینه زیر بر عهده شماست.
 
 

۱. روتوایلر

باید اعتراف کنیم که روتوایلر بهترین نژاد سگ نگهبان آلمانی است. این سگ عمیقا به خانواده خود وفادار، اما نسبت به افراد غریبه بسیار محتاط است. روتوایلر، برای افرادی که قبلا سگ نداشته‌اند، انتخاب مناسبی نیست. روتوایلر، سگ نگهبان بسیار خوب و جدی است.
 
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 

۲. دوبِرمَن پینچِر

دوبرمن پینچِر نژادی آلمانی است که برای نگهبانی و همچنین در نیروی پلیس و ارتش از آن استفاده می‌شود. این سگ بزرگ و قدرتمند، صاحب خود را از فعالیت‌های مشکوک آگاه کرده و می‌تواند سگ نگهبان خوبی باشد.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 
 

۳. ژرمن شپرد (سگ چوپان آلمانی)

این سگ برای ویژگی همه فن حریف بودن خود معروف است و امروزه همچنان به عنوان یک سگ پلیس و نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژرمن شپرد یک سگ نگهبان بسیار عالی است که اگر یک فرد غریبه کمی به خانه نزدیک شود، صاحب خود را آگاه خواهد کرد.
 
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 

۴. کرن تریر

اگرچه این سگ کوچک، اما قوی و نیرومند است. کرن تریر‌ها سرسخت، چابک و بسیار مراقب و هوشیار هستند و با مشاهده هر فعالیت جدید، در کمترین زمان صاحب خود را آگاه خواهند کرد. از این رو، کرن تریر، سگ نگهبان خوبی است.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 
 

۵. بول ماستیف

بول ماستیف نژادی با جثه بزرگ و قدرتمند است که باعث می‌شود، سگ نگهبان فوق العاده‌ای به نظر برسد. ظاهر آن‌ها به تنهایی مانع از ورود هر گونه مزاحمی شده و این نژاد نسبت به هر گونه فعالیت مشکوکی پارس می‌کند. به رغم اندازه و ظاهر آن، بول ماستیف نسبت به خانواده خود بسیار مهربان و ملایم است.
 
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟

۶. آکیتا

آکیتا بهترین نژاد سگ نگهبان ژاپنی است که در ابتدا برای شکار و محافظت تربیت شده بود. این نژاد به سرعت صاحبان خود را از هر گونه فعالیت غیر معمول آگاه می‌کند. آن‌ها سگ‌های قدرتمندی هستند که برای افراد تازه کار مناسب نبوده، اما در وفاداری نسبت به صاحبان خود تقریبا بی نظیرند.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 

۷. اسچیپرکی

اسچیپرکی بهترین نژاد سگ نگهبان بلژیکی از نوع اسپیتز است. آن‌ها در اصل به عنوان سگ گله پروش یافته بودند، اما بسیار مستقل، سرسخت و باهوش هستند. آن‌ها به سرعت در برابر نزدیک شدن یک فرد غریبه واکنش نشان داده و به رغم اندازه کوچک، برای افراد مبتدی و تازه کار توصیه نمی‌شوند.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 
 

۸. مالینوز بلژیکی

مالینوز بلژیکی یکی از چهار نژاد بلژین شپرد است. آن‌ها مسلما یکی از بهترین سگ‌های کاری هستند و بیشترین استفاده را در نیروی پلیس و ارتش دارند. آن‌ها سگ‌های نگهبان بسیار خوبی هستند، اما نیاز دارند که حتما کاری را انجام دهند، در غیر این صورت، می‌توانند شیطان و چموش شوند.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 

۹. کین کورسو

کین کورسو سگی با جثه بزرگ و قدرتمند است که تنها با ظاهر خود می‌تواند هر نوع مزاحمی را فراری دهد. آن‌ها به سرعت صاحبان خود را از فعالیت‌های غیر طبیعی آگاه می‌کنند. این نژاد نسبتا فعال است و نیاز به صاحبانی سازگار و متعهد دارد.
 
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 

۱۰. مینیاتور پینچر

مینیاتور پینچر شبیه به یک دوبِرمَن پینچِر کوچک است، اما نژاد آن‌ها با هم تفاوت دارد. مینیاتور پینچر یک سگ نگهبان فوق العاده است. آن‌ها نسبت به محیط اطراف خود بسیار گوش به زنگ است و صاحبان خود را همواره نسبت به فعالیت‌های مشکوک آگاه می‌کنند.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 

۱۱. جاینت اشنازر

جاینت اشنازر یکی از بزرگترین نژاد‌های اشنازر است که به عنوان سگ نگهبان مورد استفاده قرار می گیرد. این نژاد به طور جدی از خانه و خانواده خود محافظت می‌کنند.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟

۱۲. گریت پیرنیز

گریت پیرنیز یک نژاد سگ نگهبان است که برای محافظت از گله از آن استفاده می‌شود. اگرچه این سگ معمولا برای محافظت از گله‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما می‌تواند نسبت به نزدیک شدن افراد غریبه به منزل نیز هشدار دهد. خوشبختانه، اندازه آن‌ها به تنهایی می‌تواند مزاحمین را فراری دهد.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 

۱۳. اشنازر مینیاتوری

اشنازر مینیاتوری یکی از کوچکترین انواع اشنازر و احتمالا بهترین سگ نگهبان این نژاد است. این سگ‌ها چابک و نسبت به قلمرو خود بسیار حساس هستند و هر غریبه‌ای که به منزل نزدیک شود را تهدید می‌کنند.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 

۱۴. ژرمن پینچر

ژرمن پینچر معمولا با دوبِرمَن پینچِر اشتباه گرفته می‌شود، در حالی که از دو نژاد متفاوت هستند. در واقع، ژرمن پینچر بیشتر به نژاد اشنازر نزدیک است. آن‌ها سگ‌هایی باهوش و نسبت به خانواده خود عمیقا وفادار هستند.
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟
 

۱۵. آیردل تریر

آیردل تریر یکی از بزرگترین انواع نژاد تریر است که هم در شکار و هم در نیروی پلیس و ارتش از آن استفاده می‌شود. آن‌ها سگ‌های نگهبان عالی هستند که نسبت به هر گونه فعالیت غیر معمول، سریع واکنش نشان می‌دهند. این سگ بسیار وفادار بوده، اما برای افراد تازه کار توصیه نمی‌شود.
 
برترین نژاد سگ نگهبان چیست؟