دسته بندی نژاد سگ ها
1398/02/02
45 بازدید

نژاد نیپلین ماستیف

نژاد نیپلین ماستیف

نیپلین ماستیف یک سگ خانواده دوست و نگهبان خوبی است که در جنوب ایتالیا پرورش داده می شوند. امروزه این نژاد به یک غول مهربان شهرت دارند.

 

آمار حیاتی نژاد نیپلین ماستیف | Neapolitan Mastiff

دسته بندی نژاد: سگ کاری

قد: بین ۶۱ الی ۷۸ سانتی متر

وزن: بین ۶۰ الی ۱۰۰ کیلوگرم

طول عمر: بین ۸ الی ۱۰ سال

سگ نیپلین ماستیف

نکات برجسته نژاد نیپلین ماستیف | Neapolitan Mastiff

 • آنها در خانه هایی که حیاط دارد میتوانند بهترین زندگی را داشته باشند اما با این حال در یک آپارتمان یا خانه ای که به اندازه ی کافی بزرگ باشد نیز می توانند راحت زندگی کنند.
 • به طور کلی سگ های دست و پا چلفتی هستند.
 • ریزش موی متوسطی دارند که به هفته ای یکبار برس زدن نیاز دارد هم چنین باید چین و چروکهای پوست او را تمیز کنید.
 • او تا غریبه ای را می بیند از نزدیک شدن او جلوگیری میکنند اما خیلی کم پرخاشگر رفتار میکند.
 • نئاپولیان ماستیف اگر ورزش نکند و زیاد غذا بخورد، به راحتی اضافه وزن میگیرد.
 • این سگ های برای افراد ترسو و یا کسانی که تجربه ای در نگهداری سگ ندارند، توصیه نمی شود زیرا آنها به یک مربی با اعتماد به نفس و استوار و هم چنین دوست داشتنی نیاز دارند.
 • سگی با اراده است.
 • او ظاهری مهیب و پوست خشکی دارد که باعث میشود تا مردم از او بترسند و کسی به آن محیط نزدیک نشود.
 • آب دهانش مرام سرازیر میشود هم چنین خس خس و خرو پف میکند و خرناس می کشد.
 • این سگ ها دوست دارند که همراه با خانواده خود باشند به همین دلیل آنها باید در داخل خانه و با اعضای خانواده بزرگ شود، هیچ گاه او را در حیاط تنها رها نکنید.
 • سگ نیپلین ماستیف جوان زیاد سرو صدا میکند.
 • آنها اگر خسته و کلافه شوند ممکن است خرابکاری کنند.
 • باید به طور منظم ورزش و آموزش های لازم را انجام دهند.
 • این سگ با بچه های بزرگتر رفتار خوبی دارد اما هنگام هم بازی شدن با کودکان مو پا ممکن است به طور ناخواسته به آنها صدمه بزنند.
 • برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید، و توله سگی را پیدا کنید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.

سگ نیپلین ماستیف

وزن و اندازه نژاد نیپولیتان ماستیف | Neapolitan Mastiff

وزن در نرها: (۷۵-۱۰۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۶۰-۸۸) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۶۵-۷۷.۵) سانتی متر، در ماده ها: (۶۰-۷۲.۵) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد نیپلین ماستیف | Neapolitan Mastiff

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

 • دیسپلازی مفصل ران: این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ میشود، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود. اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذار باشد.
 • دیسپلازی آرنج: یک بیماری است که در بین سگها شایع است. این بیماری باعث میشود شه استخوان آرنج هماهنگ با هم رشد نکنند و باعث سستی مفاصل شوند که باعث لنگیدن همراه با درد در سگ شود. ممکن است دامپزشک برای آن جراحی انجام دهد و یا با کمک دارو، کنترل وزن، مدیریت پزشکی، دارو هاب ضد تورومی آن را درمان کند.
 • کاردیومیوپاتی: یک بیماری قلبی است و زمانی رخ می دهد که عضله ی قلب بسیار نازک شود و قادر به عملکرد طبیعی نباشند و از آنجا که مجبور میشود سخت تر کار کند، قلب بزرگتر میشود و یک ریتم غیر طبیعی دارد. علائم این بیماری شامل نارسایی قلب، ضعف، از دست دادن اشتها، کاهش وزن، افسردگی، فروپاشی، اشکال در تنفس، سرفه نرم و شکم بزرگ است. این بیماری قابل درمان نیست اما با رژیم غذایی و دارو میتوان تا مدتی آن را کنترل کرد.
 • گیلاس چشم: در این بیماری یک غده در زیر پلک چشم بیرون میزند که مانند یک گیلاس در گوشه ی چشم به نظر میرسد، گاهی لازم است که دامپزشک این غده را از بین ببرد.
 • شکاف کام: کام به سقف دهان گفته میشود که دهان را از بینی جدا میکند و از دو بخش سخت و نرم ساخته شده است. شکاف کام، شکافی است که میتواند یک سوراخ کوچک و یا یک شکاف بزرگ در هر دو بخش و یا یک بخش کام  ایجاد شود و گاهی نیز منجر به شکاف لب میشود. این بیماری در سگ ها نسبتا شایع است اما بسیاری از توله سگ هایی که مادرزاری دچار این بیماری می شوند زنده نمی مانند و یا ناقص میشوند که تنها درمان آن عمل نیز عمل جراحی برای بستن سوراخ است اگر چه هنه ی سگ های مبتلا به این بیماری به عمل جراحی نیاز ندارند.
 • مشکلات پوستی: این سگ پوست حساسی دارد که میتواند به عواملی مانند خارش، زخم و یا ناراحتی دچار شود. آنها هم چنین ممکن است مبتلا به آلرژی که ناشی حساسیتی است که بدن در برابر گردو غبار و کپک نشان می دهد، شوند. پوست او را منظم بررسی کنید تا اگر علائمی دیدید به درمان آن اقدام کنید هم چنین می توانید برای جلوگیری از آلرژی داخل جعبه ی سگ و هر جایی که او می خوابد، یک ملافه تمیز پهن کنید. گاهی اوقات تغییر در رژیم غذایی میتواند به درمان کمک کند و یا از آنتی بیوتیک یا استروئید استفاده کنید.

سگ نیپلین ماستیف

تغذیه نژاد نیپلین ماستیف | Neapolitan Mastiff

توصیه می شود روزانه ۴ تا ۶ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

سگ نیپلین ماستیف

آراستن نژاد نئاپولیتان ماستیف | Neapolitan Mastiff

صورت این سگ ها پر از چین و چروک های مخملی است که از زیر چشم تا غبغب کشیده شده است، شما باید این چین و چروک ها را تمیز و خشک کنید

پوست بدن آنها ضخیم و دارای موهای کوتاه و متراکم است، طول این موها نهایتا به ۱ اینچ میرسد. نیپلین ماستیف معمولا در رنگ های خاکستری تیره، سیاه، قرمز، سبز و یا قهوه ای  مایل به زرد راه راه دیده میشود.

موهای آنها متوسط می ریزد و باید برای حذف موهای مرده، هفته ای یکبار آن را با قلم مویی زبر برس کنید. چین و چروک های بدن او بررسی کنید و اگر به تمیز کردن نیاز داشت، آنها را با یک پارچه مرطوب پاک کرده سپس کاملا خشک کنید.

برای جلوگیری از تجمع باکتری در داخل دهان بهتر است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندانهایش را مسواک بزنید اما اگر نمیخواهید که سگ دچار بیماری های لثه و بوی بد دهان شود باید هر روز این کار را انجام دهید. ناخن هایش را حداقل ماهی ۱ یا ۲ بار کوتاه کنید. اگر هنگام راه رفتن سگ شما صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را می شنوید یعنی ناخن ها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه کردن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمد گویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. در ناخن های پای سگ رگ های خونی زیادی وجود دارد به همین دلیل اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید باعث خونریزی می شود و ممکن است سگ دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن هایش با شما همکاری نکند بنابراین اگر شما در این کار تجربه ای ندارید او را نزد دامپزشک ببرید. از همان سنین اولیه، توله سگ خود را از همه نظر مورد بررسی قرار دهید. بروسن سلز ها روی پاهای خود بسیار حساس هستند به همین دلیل لازم است که مدام به پنجه هایش رسیدگی کنید. داخل گوش و دهان او را نگاه کنید. برای هنگام نظافت، سگ به خوبی با شما همکاری کند بهتر است نظافت کردن را برای او به یک تجربه خوشایند تبدیل کنید برای این کار میتوانید به او پاداش دهید. همانطور که او را نظافت میکنید سگ را از نظر علائمی مانند زخم، خارش، علائم عفونت مانند قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست در بینی، دهان، چشم و روی پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید هیچ قرمزی یا ترشحاتی نداشته باشد. اگر هفته ای ۱ بار سگ خود را از همه لحاظ بررسی کنید میتوانید از مشکلات جدی که ممکن است رخ دهد جلوگیری کنید.

 

میزان سازگاری نژاد نیپلین ماستیف |  Neapolitan Mastiff با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این سگ ها برای خانواده هایی که کودکان بزرگتر دارند مناسب است زیرا آنها جثه ی بزرگی دارند و ممکن است به کودکان نو پا آسیب برسانند. هرگز به کودک خود اجازه ندهید که در حضور سگ داد و فریاد کنند زیرا در این هنگام سگ تحریک می شود و به دنبال کودک می رود.

دلیل شما باید زمانی که سگ با کودکان همراه میشود بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باید زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

سگ نیپلین ماستیف

محل نگهداری نژاد نیپلین ماستیف | Neapolitan Mastiff

نگهداری از این نژاد داخل آپارتمان مناسب نیست آنها حداقل به یک حیاط کوچک برای انجام فعالیت ها و ورزش های روزانه شان نیاز دارند، هم چنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارند و اگر همیشه در یک محیط بسته باشند کلافه و غیر قابل کنترل می شوند.