دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/06
45 بازدید

نژاد بلوتیک کونهوند

نژاد بلوتیک کونهوند

بلوتیک کونهوند سگی عضلانی و سریع است و قدرت بدنیش قابل توجه است. او با صدای بلند پارس میکند. اگر چه در اصل او یک سگ شکاری است اما میتواند یک سگ خانگی خوب و دوستدار مردم باشد.

این سگ اول در فرانسه سپس به ایالت متحده آورده شدند. آنها علاقه ی زیادی به تعقیب حیوانات دیگر ندارند اما حس بویایی فوق العاده قوی دارند. باید بدانید که این سگ در هنگام آموزش دیدن بشیار سرسخت است به همین دلیل شما باید آموزش ها را با صبر و انگیزه به او یاد دهید حتی میتوانید به عنوان پاداش به او غذا بدهید.

بلوتیک کونهوند

آمار حیاتی نژاد بلوتیک کونهوند | Bluetick Coonhound

دسته بندی نژاد: سگ تازی

قد: بین ۵۹ تا ۷۸ سانتی متر

وزن: بین ۲۳ تا ۵۰ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۰ تا ۱۲ سال

بلوتیک کونهوند

وزن و ارتفاع نژاد بلوتیک کونهوند | Bluetick Coonhound

وزن در نرها: (۲۸-۵۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۲۳-۴۳) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۶۰-۷۵) سانتی متر، در ماده ها: (۵۸-۷۰) سانتی متر.

بلوتیک کونهوند

آراستن نژاد بلوتیک کونهاند | Bluetick Coonhound

آنها دارای پوستی صاف، براق و به رنگ آبی تیره همراه با لکه هایی سیاه رنگ در قسمت های پشت، گوش ها و دو طرف بدن هستند، سر و گوش های آنها معمولا به رنگ سیاه و سفید و روی چشم و گونه های آنها لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به زرد وجود دارد هم چنین لکه هایی به رنگ قرمز بر روی پا، پایین پاها زیر خط بدن، قفسه سینه و در زیر دم دارد.

بلوتیک کونهوند

محل نگهداری نژاد بلوتیک کونهوند | Bluetick Coonhound

نگهداری از این نژاد در داخل آپارتمان مناسب نیست زیرا آنها حداقل به یک حیاط کوچک برای انجام فعالیت ها و ورزش های روزانه اشان نیاز دارند، هم چنین علاقه ی زیادی به دویدن در فضای آزاد دارند و اگر به مدت طولانی در یک محیط بسته قرار بگیرند کلافه و غیر قابل کنترل میشوند.