دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/28
49 بازدید

انگلیش توی اسپانیل

 انگلیش توی اسپانیل

بعد از آنکه پادشاه چارلی عاشق آنها شد اسم مستعار چارلی برایشان انتخاب گردید. نژاد انگلیش توی اسپانیل نسبت به عموزاده های شوالیه خود ساکت تر هستند، اما در عین حال می توانند کمی هم بدجنس باشند و شیطنت داشته باشند. آنها ترجیح میدهند که با یک نفر باشند.

 

آمار حیاتی نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel

دسته بندی نژاد: سگهای همراه

قد: ۲۵ تا ۲۸ سانتی متر

وزن: ۴ تا ۷ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ تا ۱۲ سال

انگلیش توی اسپانیل

نکات برجسته نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel

 • معاشرت با این نژاد بسیار مهم است. زیرا آنها زمانی که با افراد جدید برخورد میکنند و یا وقتی در موقعیتهای جدیدی قرار می گیرند ممکن است منزوی یا خجالتی شوند.
 • توجه داشته باشید که در حالت ریزش مو متوسط سگ انگلیش توی اسپانیل باید هر هفته برس زده شود تا موهای ریخته شده اش جمع شود و از ژولیده شدن و در هم پیچیده شدن موهایش جلوگیری شود.
 • برای حفاظت خود سگ باید زمان پیاده روی با قلاده بسته شود و آنها باید حتما در یک فضای کاملا محصور باشند.
 • توی اسپنیلها در آپارتمانها عملکرد خوبی دارند.
 • توی اسپنیل ها در هوای گرم و روزهای گرم نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند و باید در خانه ای با هوای مطبوع زندگی کنند.
 • بدلیل سطح انرژی پایین فعالیت کمی دارند. برای سگ اسپانیل توی نشستن بر روی زانوهایشان در طول روز و یک گشت تفریحی در اطراف محل لذت بخش و خوشحال کنند است. آنها مصاحبان خوبی برای صاحبان پیرشان هستند.
 • توی اسپنیلها سگهای دوست داشتنی هستند که معمولات با بچه ها سازگاری خوبی دارند. اما برای خانه هایی که بچه های شلوغ دارد مناسب نیستند. زیرا سرو صدا و هیجانات بچه ها آنها را دست پاچه میکند.
 • توی اسپنیلها زمانی که با افرادی باشند که آنها را دوست داشته باشند سگهای همراه و کامیابی هستند.
 • اضطراب جدایی یک مشکل شایع در بین سگهای این نژاد است و جداشدن از صاحبانشان برای یک مدت می توند برایشان مخرب باشد.

 

وزن و اندازه نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel

وزن در نرها: (۴-۷)کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۴-۷) کیلوگرم.

قد در نرها: (۲۵-۲۸) سانتی متر، قد در ماده ها: (۲۵-۲۸) سانتی متر.

انگلیش توی اسپانیل

شخصیت نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel

توی اسپنیل شیرین و دوست داشتنی ویک همدم واقعی است. او یک رفتار اشرافی دارد ولی به هیچ وجه افاده ای نیست. ازاینکه اوقاتش را با مردم صرف کند لذت میبرد و آنها را دوست دارد و خود را با زندگی آنها وفق میدهد. او میانه خوبی با سگها و گربه ها دارد، اگر اجتماعی شده باشند. او عاشق بچه هاست و با آنها سازگاری خوبی دارد، اما گزینه مناسبی برای زندگی با آنها نیست.

هیجانات بچه ها او را دست پاچه میکند و از طرفی زمانیکه با افراد جدید روبرو میشود یا در موقعیتهای جدیدی قرار میگرد توسو و خجالتی می شود.

 

مشکلات و سلامتی نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel

همه توی اسپنیلها به تمامی این بیماریها مبتلا نمی شوند. اما اگر شما سگی از این نژاد را انتخاب کرده اید، آگاهی از آنها برای شما ضروری است.

 • در رفتگی کشکک: این یک مشکل شایع در سگهای کوچک است. این بیماری زمانی رخ میدهد که کاسه زانو که شامل سه بخش استخوان ران، کشکک زانو و ساق پا است، بدرستی تنظیم نباشد. این موضوع باعث لنگیدن یک پا یا راه رفتن غیر طبیعی سگ میشود. این بیماری است که در هنگام تولد پیش می آید. سایش ناشی از در رفتگی کشکک می تواند باعث آرتروز یا ورم مفاصل که یک بیماری دژنراتیو مفصلی است، بشود. این بیماری دارای ۴ درجه متفاوت است، که در درجه اول ممکن است باعث لنگیدن گاه و بیگاه حیوان شود ودر درجات بالا میتواند منجر به عمل جراحی شود.
 • PDA : یک بیماری مادرزادی قلبی است که بین نژادهای مختلف مشترک است. زمانی رخ میدهد که مجرای شریانی قلب، خون را از قلب عبور ندهد و وارد ریه ها کند. البته زمانی که توله سگ هنو متولد نشده است و بعد از تولد این شریان بسته نشود. تجمع مایع در ریه ها باعث اختلال در تنفس، غش، سرگیجه، سرفه و بیماریهای قلبی می شود. این بیماری با جراحی قلب درمان می شود.
 • نارسایی دریچه میترال: بعنوان بیماری دریچه مزمن نیز شناخته میشود. اغلب در سگهای مسن تر رخ میدهد. زمانی که دریچه میترال که بین دهلیز چپ و بطن است دچار عدم کارایی میشود این بیماری بروز میکند. در این حالت دریچه میترال نمی تواند از برگشت خون به دهلیز چپ جلوگیری می کند. این بیماری اثرات جانبی مخربی مانند نارسایی قلبی را به همراه دارد. از علائم این بیماری می توان به سوفل قلبی، تجمع مایع در ریه ها، بزرگ شدن قلب، فقدان انرژی و کاهش قدرت برای عضله قلب اشاره کرد. این بیماری را میتوان برای یک مدتی با دارو، رژیم غذایی و محدود کردن فعالیتهای روزانه درمان کرد.
 • شکاف کام: کام سقف دهان است که بینی و دهان را از هم جدا میکند. این قسمت از دو بخش سفت و سخت و نرم ساخته شده است. این شکاف بصورت یکطرفه یا ۲ طرفه می تواند باشد و از لحاظ اندازه می تواند به اندازه یک سوراخ کوچک باشد و یا یک شکاف بزرگ. شکاف کام می تواند هر دو بخش سخت و نرم کام را تحت تاثیر قرار دهد و نیز می تواند باعث شکاف لب شود. توله سگ ممکن است با این بیماری متولد شود و یا بر اثر حادثه و صدمه در سگ ایجاد شود. شکاف کام در سگها نسبتا شایع است اما بسیاری از سگهایی که با این مشکل متولد میشوند نمی توانند زنده بمانند و یا اینکه توسط مادر (پرورش دهنده) معدوم میشوند.
 • تنها درمان شکاف کام انجام عمل جراحی است، برای بستن سوراخ البته همه سگها نیاز به عمل جراحی ندارند و این بستگی به تشخیص و توصیه دامپزشک دارد.
 • مشکل بیضه: این بیماری زمانی رخ میدهد که یک یا هردو بیضه سگ عقیم میشود؛ که البته در سگهای کوچک شایع است. بیضه ها باید بطور کامل در سن ۲ ماهگی توله سگ فروکش کنند و اگر حفظ بشوند معمولا کارایی ندارند و اگر با دارو درمان نشوند ممکن است باعث سرطان شوند. عقیم کردن سگ یک پیشنهاد درمانی است. در عمل عقیم سازی با یک برش کوچک بیضه ها حذف نشده را از بین میبرند. بیضه طبیعی طبق یک شیوه منظم خودش حذف خواهد شد.
 • سبوره: یک اختلال پوستی است که به دو صورت طبقه بندی میشود. اولئا سبوره (سبوره چرب) و سیکا سبوره (سبوره خشک) نشانه های هردو مورد شامل: خشکی، پوسته پوسته شدن، بوی بد وحشتناک و خارش میباشد که معمولات با عفونت گوش نیز همراه است. از علل ایجاد سبوره میتوان به اختلالات متابولیکی، آلرژیها، انگل های خارجی و داخلی و بیماریهای خود ایمنی اشاره کرد.قبل از درمان باید علت آن مشخص شود؛ سپس می توان براحتی با تغییر در رژیم غذایی، استفاده از شامپو با کیفیت و سیستم های تهویه مطبوع هوا و گاهی هم با دارو آنرا درمان کرد.
 • دیسپلازی شبکیه: اغلب یک بیماری وراثتی است، اما ممکن است ناشی از ویروسهای دوران بارداری نیز باشد. این بیماری می تواندخفیف یا شدید باشد و باعث رشد غیر طبیعی شبکیه چشم شود و در بینایی سگها می تواند نقطه کور ایجاد کند و یا منجر به کوری کامل چشم سگ شود. دیسپلازی شبکیه را میتوان از ۶ تا ۹ هفتگی تشخیص داد. هیچ گونه درمانی برای این اختلال وجود ندارد. اما سگهای کور می تواند با استفاده از حواس دیگر براحتی زندگی کنند.
 • لگ – کالو- پرتس: دراین بیماری مفصل ران دچار تغییر شکل می شود، به این منوال که در ابتدا خون رسانی به سر استخوان کاهش می یابد و کم کم باعث مرگ استخوان و نهایتا تغیر شکل آن میشود. نتیجه این تغییر شکل آرتروز یا التهاب مفصل ران است. سگ مبتلا ممکن است دچار درد یا عدم رشد لگن یا نارسایی حرکتی یا تحریک پذیری شود. درمان این بیماری فیزیوتراپی یا عمل جراحی و برداشتن سر استخوان ران تغییر شکل یافته می تواند باشد.
 • هیدروسفالی: هنگامی که مایع مغزی نخاعی در مغز تجمع میکند که دلیلش می تواند یک نقص مادرزادی و یا انسداد و یا در نتیجه تروماپری ناتال باشد که موجب فشار بر مغز میگردد. این بیماری معمولا در سگهای جوان زیر سن ۱۸ ماهگی و سگهای بزرگتر از ۶ سال رخ میدهد. اگر هیدروسفالی درمان نشود سگ خواهد مرد. این انسداد را می توان با جراحی یا وارد کردن یک شنت برطرف کرد.
 • فتق ناف: یک بیماری است که هنگام تولد در چربی شکمی یا اندام های داخلی مقابل دیوار شکمی نزدیک ناف بیرون میزند. اگر فتق کوچک تا سن ۶ ماهگی خود به خود برطرف می شوند و یا اینکه سگهایی با فتق کوچک تا آخر عمر بدون مشکل زندگی می کنند. فتق بزرگ نیاز به عمل جراحی دارد که اغلب در زمان عقیم کردن سگ انجام میدهند. جراحی برای جلوگیری از یک بیماری جدی است که درعملکرد روده اختلال ایجاد می کند.
 • گسترش فونتانل: در این بیماری توله سگ با یک قسمت نرم در بالای سرش متولد میشود. این نقطه نرم معمولا شبیه به کودکان خودش بسته می شود، اما در بعضی موارد بطور کامل بسته و سفت نمی شود. البته یک سگ را هرگز نباید کتک زد اما این مهم است که بدانیم حتی یک ضربه تصادفی به نقطه نرم سر می تواند باعث مرگ توله سگ مبتلا شود.
 • انگشتان ذوب شده: این حالت صفت مشترکی بین سگهای این نژاد است که نباید با بیماری یا اختلالات اشتباه گرفته شود.

انگلیش توی اسپانیل

مراقبت از نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel

توی اسپنیل به میزان زیادی فعالیت روزانه نیاز ندارد. آنها بطور کلی همان فعالیت روزانه درون منزل یا یک پیاده روی ساده در اطراف منزل و کمی بازی در حیاط پشتی برایشان کافی است. پیاده رویها ی طولانی برای آنها ممکن است ایجاد مشکل کند.

زمانی که طبیعت وجودی این نژاد را درک کنید آموزشش برایتان کار ساده ای خواهد بود. او مستقل است و ممکن است زمانی که برای اولین بار دستوری را به او میدهید نادیده بگیرد. بطور کلی سگهای این نژاد حیوانات خوشحالی هستند و از آموزش دیدن لذت می برند. توی اسپنیلها قلاده را دوست ندارند و ترجیح میدهند، آنها را با قلاده نبندید، اما این نکته بسیار مهم است زیرا آنها را در مکانهای غیر محصور نمی شود باز گذاشت چراکه به آسانی میتوانند سگهای دیگر را زخمی کنند.

در اجتماع قرار گرفتن برای این نژاد بسیار مهم است زیرا ممکن است زمانی که با افراد جدیدی روبرو میشوند یا در موقعیتهای جدیدی قرار می گیرند خجالتی شوند.

گاهی اوقات او ممکن است از غذا خوردن امتناع کند و این به این دلیل است که دندانهایش آزارش میدهند. مسواک زدن مرتب و معاینه دهان توسط دامپزشک می تواند در جلوگیری از بروز مشکلات مربوط به دهان و دندان جلوگیری کند.

توی اسپنیلها به خوبی در آپارتمانها می توانند زندگی کنند زیرا به سطح کمی از انرژی نیاز دارند. اینها سگهایی هستند که هرگز نباید در خارج از خانه در یک لانه زندگی کنند. توی اسپنیلها نباید در آب و هوای گرم بیرون از منزل باشند زیرا مستعد گرمازدگی هستند. آنها باید در هوای مطبوع با تهویه کافی در منزل باشند و زمانی که در فضای باز هستند هوا باید مطبوع و مرطوب باشد.

 

تغذیه نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel

میزان توصیه شده روزانه: ۱/۲ تا ۱ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به ۲ وعده تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

برای اطلاع بیشتر در مورد تغذیه توی اسپنیل خود راهنماییهای مارا در زمینه خرید غذای درست، تغذیه توله سگ و تغذیه سگ بالغتان ببینید.

انگلیش توی اسپانیل

آراستن نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel

انگلیش توی اسپانیل پوششی پرپشت با موهای بلند کمی مواج و بافتی ابریشمی دارد. پوشش پری این نژاد برروی هر چهار پا و ساق پا و روی بدن، سینه و گوشش دیده میشود.

این پوشش در چهار رنگ دیده میشود: یاقوتی، قرمز ماهاگونی بدون یا همراه با لکه های سفید کوچک برروی قفسه سینه؛ بلنهیم، پایه سفید با رنگ شاه بلوطی یا لکه های قرمز. پرنس چارلز یک سگ سه رنگ است متشکل از یک پوشش با پایه سفید همراه لکه های بزرگ سیاه و لکه های قهوه ای مایل به زرد در اطراف چشم و زیردم و در قسمت زیرین گوش. کینگ چارلز سگی است بیشتر سیاه با لکه های ماهاگونی.

توی اسپنیل ها نیاز کمی به آراستگی دارد. استحمام یک بار تا ۲ بار در ماه و استفاده از یک شامپو با کیفیت برای پوشش ابریشمی اش کافی است. برای حذف موهای مرده هفته ای یکبار او را شانه بزنید و هر روز صورتش را بشویید تا اثری از خواب آلودگی و باقی مانده غذا برروی صورتش نماند.

این نژاد از لحاظ ریزش مو در حد متوسطی قرار دارند. گوشش را با استفاده از یک دستمال گرم و مرطوب و سواب پنبه ای در اطراف کانال تمیز کنید. همینطور باید دائما گوش، چشم و دندان را از لحاظ نداشتن هر گونه ترشح و بوی بد بررسی کنید. زمانی که هر دو این نشانه را در سگ دیدید نیاز است که حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

 

میزان سازگاری نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

توی اسپنیل ها ممکن است رابطه خوبی با بچه ها داشته باشند، اما در عین حال سروصدا و هیجانات بچه ها آنها را دست پاچه و گیج میکند. اگر این رابطه مدیریت نشود ممکن است به گاز گرفتن منجر شود. رابطه توی استپنیل ها با دیگر حیوانات خانگی بسیار خوب است به خصوص اگر باهم در یکجا باشند.

انگلیش توی اسپانیل

محل نگهداری نژاد انگلیش توی اسپانیل | English Toy Spaniel

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.