دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/30
38 بازدید

نژاد گریهاند

نژاد گریهاند

گریهاند در اصل به عنوان سگ شکاری پرورش داده شده که به تعقیب خرگوش، روباه و گوزن می پردازد. سرعت این سگ می تواند به ۶۴ تا ۷۲ کیلومتر در ساعت برسد. جای تعجب نیست، آنها همچنین در بسیاری از ورزش های دیگر سگ، از جمله سگ دوانی، اطاعت و چابکی مهارت دارند.

 

آمار حیاتی نژاد گریهاند | Greyhound

دسته بندی نژاد: سگ تازی
قد: ۶۳ تا ۷۶ سانتی متر
وزن: ۲۵ تا ۴۰ کیلوگرم
طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

سگ گریهاند

نکات برجسته نژاد گریهاند | Greyhound

 • از آنجا که گریهاند موی نازک دارد، اگر شما در آب و هوای سرد زندگی می کنید، خرید یک کت گرم برای سگ برای پوشاندن او در برف یا باران ضروری است.
 • به سگ تازی گری هوند هرگز نباید اجازه داده شود به جز در یک منطقه امن حصاردار بدون قلاده رها شود. گریهاند شامه قوی در تعقیب طعمه مانند خرگوش یا سنجاب حتی قبل از اینکه شماآن را ببینید دارد.
 • تا زمانی که گریهاند اجتماعی نشده، در مواجهه با بسیاری از مردم، مکان ها و شرایط مختلف می تواند ترسو شده و مشکلاتی این چنینی پیدا کند.
 • سگ گری هوند به طور کلی یک نژاد توام با عشق و محبت به مردم خود است.
 • گریهاندها در سطح جهانی به طور کلی مطیع و آرام هستند. آنها به خوبی در آپارتمان ها و خانه هایی با کارگاههای کوچک انرژی درونی خود را تخلیه می کنند.
 • میزان ریزش موی سگ گریهاند ​​بسته به زمان متوسط رو به پایین است و سگ منحصر به فردی است که نیاز به حداقل نظافت دارد.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که او را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایش آزمایش کرده باشند.
 • شما برای خرید گریهاند و اطلاع از قیمت سگ گری هوند باید به فروشگاه های حیوان خانگی مراجعه کنید.

سگ گریهاند

وزن و اندازه نژاد گریهاند | Greyhound

وزن در نرها: (۳۳-۴۳) کیلوگرم، در ماده ها: (۲۵-۳۳) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۶۵-۷۵) سانتی متر، در ماده ها: (۶۲.۵-۷۲.۵) سانتی متر

 

مشکلات و سلامتی نژاد گری هوند | Greyhound

گریهاند به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • حساسیت به بیهوشی: این نژاد بسیار حساس به بیهوشی می باشد. بیش از حد متوسط ​​مرگ آنها زمانی که تحت بیهوشی هستند به دلیل نسبت چربی عضلانی بالا اتفاق می افتد. مطمئن باشید که دامپزشک شما به این حساسیت قبل از اجازه دادن به انجام عمل جراحی یا حتی دندان های پزشکی آگاه است.
 • کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید اختلال غده تیروئید است. تصور می شود عامل حالاتی از قبیل صرع، آلوپسی (ریزش مو)، چاقی، بی حالی، هیپرپیگمانتاسیون، پوستی و دیگر بیماری های پوستی شود که با دارو و رژیم غذایی درمان می شود. کم کاری تیروئید می تواند با داروهای تیروئید روزانه، که باید در طول زندگی سگ ادامه یابد درمان شود.
 • اتساع معده و ولولوس (GDV): همچنین به نام نفخ یا چرخش معده. این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند سگ پس از خوردن، به ویژه اگر به آنها یک وعده غذایی بزرگ در روز تغذیه داده شود، یا به سرعت غذا خوردن، نوشیدن حجم زیادی از آب بعد از غذا خوردن و ورزش با شور و نشاط رخ بدهد. برخی فکر می کنند که تغذیه غذاهای مطرح شده و نوع مواد غذایی همچنین ممکن است عوامل در نفخ باشد. GDVدر میان سگ مسن تر شایع تر است اما می تواند در هر سنی رخ دهد.GDV اتساع معده با گاز یا هوا است و سپسیک اسپین (چرخش) رخ می دهد. سگ به خودی خود قادر به آروغ زدن یا استفراغ ناشی از تجمع هوا بیش از حد در معده نیست و بازگشت متوسط ​​خون به قلب صورت نمی گیرد فشار خون پایین می آید و سگ به شوک می رود. بدون توجه فوری پزشکی، سگ می میرند. اگر شما به نفخ سگ خود یا اتساع شکم مظنون هستید، نشانه آن سرازیر شدن آب دهان بیش از حد و اغ زدن بدون تهوع است. ممکن است او بی قرار، افسرده، بی حال و ضعیف یا دچارسریع شدن ضربان قلب شود. این مهم است که سگ خود را به دامپزشک در اسرع وقت برسانید.

سگ گریهاند

تغذیه نژاد گریهاند | Greyhound

توصیه می شود روزانه سگ نر، ۲.۵ تا ۴ پیمانه و سگ ماده، ۱.۵ تا ۳ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست از اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او به اندازه یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن باشید دنده های او را بدون نیاز به فشار سخت احساس می کنید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ مواد غذایی کمتری نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

سگ گریهاند

آراستن نژاد گریهاند | Greyhound

نژاد گریهاند دارای موی صاف است که برای مراقبت آسان است. رنگ آنها می تواند شامل حنایی، سیاه و سفید، قرمز، آبی، خاکستری یا سفید باشد. آنها همچنین می توانند سایه های مختلف راه راه یا سفید خاکستری با حداقل یک رنگ دیگر داشته باشند.

با وجود موی کوتاه او، برس زدن روزانه به کنترل ریزش تا حدی کمک می کند. استفاده از شامپوی موی خشک در حفظ تمیزی سگ لازم است.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

سگ گریهاند

میزان سازگاری نژاد گریهاند | Greyhound با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

گریهاند می تواند به خوبی با کودکان شناخته شده برخورد کرده و با ظرافت اطراف کودکان نو پا حرکت کند اما برای آنها بهترین دوست در خانه کودکان بزرگتر است که می دانند چگونه با این سگ رفتار کنند.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

سگ گریهاند

محل نگهداری نژاد گریهاند | Greyhound

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.