دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/09
41 بازدید

نژاد براکو ایتالیایی

نژاد براکو ایتالیایی

در ایتالیا براکو به عنوان یک سگ شکاری شناخته میشود هم چنین همدم شیرین و مهربانی برای خانواده ها است. این سگ دارای گوش های بلند و لب آویزان است. براکو ایتالیایی نژادی باستانی است که قدمت آن به قرن چهارم و پنجم قبل از میلاد میرسد. این سگ دارای هوش بالایی است به همین دلیل باید آموزش ها را با ملایمت و هدفمند به او یاد بدهید اگر آموزش ها خیلی سخت باشد باعث میشود به مدت زمان طولانی برای آموزش دادن او نیاز داشته باشید. براکو همیشه در حالت آماده باش است و زمانی که شخص ناشناسی اطراف خانه ببیند شروع به پارس کردن میکند اما چون بیش از حد ملایم است به عنوان یک سگ نگهبان مناسب نیست. این سگ ها اگر با افراد دیگر، کودکان و حتی گربه ها بزرگ شود میتواند سازگاری خوبی با آنها داشته باشد.

براکو ایتالیایی

آمار حیاتی نژاد براکو ایتالیایی | Bracco Italiano

دسته بندی نژاد: سگهای ورزشی

قد: بین ۵۳ تا ۶۷ سانتی متر

وزن: بین ۱۶ تا ۴۴ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۲ تا ۱۳ سال

براکو ایتالیایی

وزن و ارتفاع نژاد براکو ایتالیانو | Bracco Italiano

وزن در نرها: (۲۸-۴۴) کیلوگرم، در ماده ها: (۲۸-۴۴) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۵۷-۶۲) سانتی متر، در ماده ها: (۵۵-۶۰) سانتی متر.

براکو ایتالیایی

آراستن نژاد براکو ایتالیایی | Bracco Italiano

سگ براکو ایتالیانو دارای پوستی براق و موهای کوتاه و متراکم است که در رنگ های سفید یکدست، سفید با لکه های نارنجی کهربایی یا تیره، سفید با خال های بلوطی و سفید با خال های نارنجی دیده میشود. لازم است هفته ای یکبار او را برس بزنید.

براکو ایتالیایی

میزان سازگاری نژاد براکو ایتالیایی | Bracco Italiano با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این نژاد میتواند دوست خوبی برای کودکان باشند،آنها از بازی کردن با کودکان و نشستن دور آنها لذت میبرند. براکو ها نسبت به سر و صدا و هیاهو در هنگام بازی با کودک بسیار مقاوم هستند. مانند تمام سگ های دیگر زمانی که براکو ها با کودکان همراه میشوند شما باید بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باد زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود. براکو ها از مشارکت با سگ های دیگر لذت میبرند اما باید مطمئن شوند که صاحبشان به اندازه کافی به او توجه میکند هم چنین اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

براکو ایتالیایی

محل نگهداری نژاد براکو ایتالیایی | Bracco Italiano

سگهای این نژاد برای زندگی در آپارتمان مناسب نیستند آنها حداقل به یک حیاط کوچک برای انجام دادن فعالیت های روزا نه اش نیاز دارند. علاقه ی زیادی به دویدن در فضای باز دارند به همین دلیل اگر در یک محیط کوچک و بسته قرار گیرند کلافه و غیر قابل کنترل میشوند.