دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/14
44 بازدید

نژاد پیرنئن شپرد

نژاد پیرنئن شپرد

این سگ های کوچک اما عضلانی سرعتی مهیج، زیبایی و هوش و ذکاوت دارند. اشتیاق آنها نسبت به افراد خانواده کاملا با اشتیاق شان برای انجام یک کار برابری می کند. صاحبان سگ پیرنئن شپرد باید برای آنها شرایطی را فراهم کنند تا آنها بتوانند کاری مثل انجام ورزش های رقابتی سگ ها یا نگهداری از یک گله گوسفند را انجام دهند.

 

آمار حیاتی نژاد پیرنئن شپرد | Pyrenean Shepherd

دسته بندی نژاد: سگ های گله

قد: ۳۸ تا ۵۳ سانتی متر

وزن: ۱۱ تا ۱۴ کیلوگرم

طول عمر: ۱۵ تا ۱۷ سال

عکس پیرنئن شپرد

وزن و اندازه نژاد پیرنئن شپرد | Pyrenean Shepherd

وزن در نرها: (۱۱-۱۴) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۱۱-۱۴) کیلوگرم.

قد در نرها: (۴۳) سانتی متر، قد در ماده ها: (۴۱) سانتی متر.

قد در نر صورت زبر پیرنئن شپرد: (۳۹-۴۷) سانتی متر، قد در نر صورت صاف پیرنئن شپرد: (۳۹-۵۳) سانتی متر.

قد در ماده صورت زبر پیرنئن شپرد: (۳۸-۴۶) سانتی متر، قد در ماده صورت صاف پیرنئن شپرد: (۳۹-۵۲) سانتی متر.

عکس پیرنئن شپرد

آراستن نژاد پیرنئن شپرد | Pyrenean Shepherd

پیرنئن شپردها در دو نوع صورت زبر و صورت صاف دیده می شوند. نژاد پیرنئن شپرد صورت زبر موهای متوسط تا بلندی دارد که صاف یا کمی موجدار و دارای بافتی سخت است. موهای روی قسمت انتهای پوزه و چانه بطور طبیعی کوتاه است، در اطراف و روی گونه موهای بلندتر است. در واقع ظاهرش به گونه ای است که انگار در حال دویدن در باد است.

صورت صاف با موهای کوتاه و نرم پوشیده شده است. موهای اطراف سر کمی بلندتر هستند. بلندی موهای نرم و نازک روی بدن ۵ سانتی متر و در جاهایی که بلندتر است به ۸ سانتی متر می رسد.

هر دو نوع این نژاد در رنگ های فراوانی دیده می شوند، این رنگ ها می تواند شامل سایه ای از رنگ حنایی در طیفی از قهوه ای مایل به زرد تا مسی، همراه یا بدون ترکیبی از موهای سیاه، سایه های مختلفی از رنگ خاکستری، آبی، راه راه، سیاه، با لکه هایی به رنگ سفید که بیش از ۳۰ درصد کل بدن را می پوشاند، است.

عکس پیرنئن شپرد

محل نگهداری نژاد پیرنئن شپرد | Pyrenean Shepherd

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است