دسته بندی سگ ها
1397/12/18
94 بازدید

حیوانات خانگی در بلژیک با کد ملی صاحبشان شناخته می‌شوند

حیوانات خانگی در بلژیک با کد ملی صاحبشان شناخته می‌شوند

بر اساس قانونی که به تازگی در بلژیک تصویب شده است، از اول ژانویه سال 2020 میلادی، حیوانات خانگی این کشور باید با کد ملی صاحبان خود به ثبت برسند. این قانون مبتکرانه در راستای حمایت از حیوانات رها شده تصویب شده است.
شاید بسیاری از ما وقتی این خبر را می‌شنویم، بگوییم که این قانون به چه کاری می‌آید؟ اما این اقدام، بسیار هوشمندانه و مهم بوده است که هدف از آن حمایت و محافظت از حیواناتی است که صاحبانشان آن‌ها را رها می‌کنند.
در حال حاضر، یک سگ از چهار سگ به دلیل این‌که صاحبشان آن‌ها را رها می‌کند، در پناهگاه‌های حیوانات زندگی می‌کنند. این اقدام دولت بلژیک نه تنها تعداد حیوانات بی‌سرپرست را کاهش می‌دهد بلکه سبب می‌شود که به افرادی که سابقه رهاسازی حیوانات را دارند، حیوان دیگری واگذار نشود. از طرفی اجرای این قانون، مشکل پیدا نکردن صاحب حیوان رها شده را که به دلیل تغییر آدرس یا شماره تماس به کاری سخت و غیرممکن تبدیل شده بود حل می‌کند و کمک می‌کند که بتوان از طریق کد ملی، حیوانات رها شده را به صاحبانشان بازگرداند.
الن شونبروت (Alain Schonbrodt)، معاون اتحادیه حرفه‌ای دامپزشکان بلژیک، معتقد است که این اقدام گامی بسیار مهم در جهت حمایت از حقوق حیوانات خواهد بود. این قانون از ابتدای ژانویه سال آینده میلادی در سه منطقه بلژیک اجرایی خواهد شد.