دسته بندی نژاد سگ ها
1398/02/03
83 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 9 دقيقه

نژاد نورویچ تریر

نژاد نورویچ تریر

امروزه از نورویچ تریر برای شکار جوندگان استفاده میکنند در حالی که در گذشته آنها را برای تعقیب روباه در حین شکار آموزش می دادند. یک همدم سرگرم کننده  برای افراد خانواده می باشد. وظیفه ی او شکار کردن موش ها و حشرات موذی داخل خانه و حیاط است.

 

آمار حیاتی نژاد نورویچ تریر | Norwich Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر

قد: ۲۵ سانتی متر

وزن: ۶ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۰ الی ۱۴ سال

سگ نورویچ تریر

نکات برجسته نژاد نورویچ تریر | Norwich Terrier

 • این سگ ها سریع به دنبال طعمه ی خود می روند به همین دلیل باید زمانی که در یک فضای آزاد قرار میگیرند، بسته باشند.
 • نورویچ تریر برای نگه داشتن وزن مناسب و تخلیه ی انرژی اضافی حداقل به دو بار پیاده روی طولانی مدت در طول روز نیاز دارند، آنها همراه خوبی در هنگام پیاده هستند.
 • نورویچ تریر ها را باید در یک حیاط حصار کشیده شده نگه داری کرد زیرا آنها هر حیوانی را که به عنوان طعمه در نظر بگیرند سریع به دنبالش می روند.
 • ممکن است اهلی کردن آنها کار سختی باشد به همین دلیل باید در آموزش دادن به او صبور باشید و با یک برنامه منظم و استفاده از آموزش جعبه در داخل خانه، بر او نظارت کنید.
 • نورویچ تریر ها می تواند با گربه ها و دیگر سگ ها همراه شود اما جوندگان، خرگرش ها و یا حیوانات کوچک دیگر را به عنوان طعمه در نظر می گیرند و به دنبالشان می روند
 • می توانند در آپارتمان زندگی کنند به شرطی که فعالیت ها و ورزش های روزانه را انجام دهند.
 • آنها قادر به توانایی کندن زمین هستند اما می توانید به او آموزش دهید تا از این کار دست بکشد.
 • نورویچ تریر ها سگ های کم یابی هستند به همین دلیل گران است.
 • برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید، و توله سگی را پیدا کنید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.
 • قیمت نورویچ تریر در فروشگاه های مختلف متفاوت است. برای فروش نورویچ تریر یا دانستن قیمت سگ نورویچ تریر می توانید به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

سگ نورویچ تریر

وزن و اندازه نژاد نورویچ تریر | Norwich Terrier

وزن در نرها: (۶) کیلوگرم، در ماده ها: (۶) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۲۵) سانتی متر، در ماده ها: (۲۵) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد نورویچ تریر | Norwich Terrier

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

 • انسداد نای: این بیماری معمولا در سگ هایی که جثه ی کوچکی دارند مانند نورویچ تریر ها دیده می شود که با ضعیف شدن حلقه نای، ورود هوا دچار مشکل میشود، سرفه، غش و ناتوانی در ورزش از نشانه های این بیماری هستند. دامپزشکان می توانند با تجویز آنتی بیوتیک ها، استروئید و سرکوب های سرفه آن را درمان کنند و اگر این دارو ها جواب نداد، باید عمل جراحی انجام شود.
 • نرم کام بلند: نرم کام مربوط به سقف دهان است. هنگامی که نرم کام بلند می شود، راه هوایی را مسدود میکند که باعث مشکل در تنفس سگ می شود. با عمل جراحی می توان کام اضافه را برداشت و این مشکل را برطرف کرد.
 • صرع: این بیماری گاهی اوقات ارثی میباشد. صرع میتواند باعث تشنج خفیف یا شدید، سقوط سگ، سفت و سخت شدن اندام، از دست دادن هوشیاری و یا باعث یک رفتار غیر طبیعی در سگ شود و لازم است که در صورت بروز این موارد سگ خود را برای درمان نزد دامپزشک ببرید. اگر شما مدیریت مناسبی روی سگ مبتلا به صرع داشته باشید می تواند زندگی سالم و کاملی داشته باشد. صرع قابل درمان نیست اما میتوان آن را با دارو کنترل کرد. اگر سگ شما دچار تشنج شد حتما او را برای تشخیص و درمان نزد دامپزشک ببرید.

سگ نورویچ تریر

تغذیه نژاد نورویچ تریر | Norwich Terrier

توصیه می شود روزانه ۱/۲ تا ۱ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

سگ نورویچ تریر

آراستن نژاد نورویچ تریر | Norwich Terrier

این سگ ها دارای موهایی ضخیم، کرکی و لایه ای عایق هستند. مو در قسمت های گردن و شانه او به عنوان یک  محافظ عمل میکند. نورویچ تریر دارای چشمانی کوچک و تیره رنگ می باشد که به سختی در زیر ابرو دیده میشود. مو در قسمت سر نسبت به سایر نقاط بدن کوتاه تر است.

نورویچ ها در رنگ های قرمز، خاکستری، سیاه و سفید، سفید و قرمز، حنایی روشن یا زرد و یا ترکیبی از سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد دیده می شوند. ریزش موی متوسطی دارند که باید برای پاک کردن موهای مرده از روی بدن سگ هفته ای یکبار او را برس بزنید. می توانید با برس زدن منظم سگ خود را همیشه تمیز نگه دارید. زیاد به حمام کردن نیاز ندارد فقط زمانی که خود را کثیف میکند و یا بد بو می شود او را حمام دهید. زمانی که موی نورویچ تغییر رنگ و تغییر بافت می دهد، نرم تر و سبک تر شده و بیشتر دچار ریزش  میشود.

بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن، از دیگر نیازهای نظافت سگ است.

 برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه ویا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوی  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است. و هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی میکنید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید و اگر امتداد لبه گوش خشک شد آن را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب کنید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو ببرید.

سگ نورویچ تریر

میزان سازگاری نژاد نورویچ تریر | Norwich Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

آنها معمولا با همه دوستانه برخورد میکنند که این شامل کودکان نیز میشود و اگر با بچه ها آشنا شوند خیلی راحت می توانند با آنها هم بازی شوند اما نورویچ های بزرگسال با کودکان بزرگتر بهتر کنار می آیند.

شما باید زمانی که سگ با کودکان همراه میشود بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ نورویچ تریر هر چقدر هم اهلی باشد باید زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

سگ نورویچ تریر

محل نگهداری نژاد نورویچ تریر | Norwich Terrier

نگهداری از این نژاد در آپارتمان مناسب است به شرطی که فعالیت های روزانه خود را هر روز انجام دهند. آنها داخل خانه بسیار آرام هستند به همین دلیل  شما میتوانید به راحتی در منزل از آنها نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان برای جنب و جوش و فعالیت های بدنی روزانه ی او کافی است.