دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/28
46 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 10 دقيقه

نژاد کوکاپو

نژاد کوکاپو

کوکاپو یک سگ کوچک شایان ستایش با شخصیت دلقکی بزرگ است که قدمت آن به ۱۹۶۰ می رسد. به طور کامل اجتماعی و بسیار هوشمند در آموزش است، ریزش موی کمی دارد و به راحتی می بخشد و به قدری با محبت است که شما هرگز احساس تنهایی نمی کنید.
 

آمار حیاتی نژاد کوکاپو | Cockapoo

دسته بندی نژاد: سگ های همه کاره
قد: از ۳۸ سانتی متر
وزن: از ۹ کیلوگرم شروع می شود
طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال
عکس کوکاپو

نکات برجسته نژاد کوکاپو | Cockapoo

 • کوکاپو زیاد پارس نمی کند. اما گاهی، زمانی که کسی را نزدیک خانه خود ببیند یا زمانی که آنها به تنهایی برای مدت طولانی در یک زمان رها شوند پارس می کنند.
 • کوکاپو باید یک سگ بدون ریزش مو باشد. او نیاز به برس زدن روزانه موهای خود داشته وگاهی اوقات موی او بایدکوتاه شود.
 • کوکاپو معمولا از آنجایی که مقادیر کم شوره و ریزش مو دارد برای افراد مبتلا به آلرژی مناسب است.
 • کوکاپوها معروف به سگی معمولا دوستانه و فوق العاده خوشحال هستند. آنها به خوبی می توانند با سگ های دیگر، حیوانات خانگی و کودکان رابطه برقرار کنند.
 • وضعیت ایده آل برای او یک خانه کوچک و حیاط حصاردار است.
 • کوکاپو به قدری هوشمند است که آموزش آسانی با تقویت مثبت دارد.
 • کوکاپو سطح انرژی متوسط ​​دارد اما او هم نیاز به ورزش روزانه دارد. انتظار می رود او را حداقل ۱۵ دقیقه در روز ورزش داده و انواع فعالیت ها، مانند بازی های واکشی، پیاده روی و دیگر برنامه های مفرح برای وی ارائه دهید.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند.

 عکس کوکاپو

وزن و اندازه نژاد کوکاپو | Cockapoo

وزن در نرها: (۳-۱۲) کیلوگرم، در ماده ها: (۳-۱۲) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۲۵-۳۸) سانتی متر، در ماده ها: (۲۵-۳۸) سانتی متر.

 عکس کوکاپو

مشکلات و سلامتی نژاد کوکاپو | Cockapoo

همه کوکاپوها به طور کلی سالم هستند اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات درسگ های نسبتا جوان (کمتر از شش سال) رخ می دهد. معمولا ارثی است.
 • در رفتگی کشکک: همچنین به عنوان "تضعیف خفه" شناخته شده یک مشکل شایع در سگ های کوچک است. این بیماری هنگامی ایجاد میشود که کشکک، که دارای سه بخش است – استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی – به درستی شکل نگرفته باشد. این باعث لنگش در پا و یا یک راه رفتن غیر طبیعی می شود، نوعی که مانند جست و خیز و یا هاپ بنظر برسد. این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ بدهد ، اگر چه بی نظمی فعلی و یا در رفتگی تا خیلی بعد نمایان نمی شود. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر شود. چهار درجه از در رفتگی کشکک، اعم از درجه یک که لنگش موقت گاه به گاه باعث در رفتگی در مفاصل، به درجه دو، که در آن عطف ساق پا و کشکک شدید نیست وجود دارد. در رفتگی شدیدتر کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.
 • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
 • آلرژی: آلرژی یک بیماری شایع در سگ است. آلرژی به غذاهای خاصی شناسایی شده و حذف مواد غذایی خاص از رژیم غذایی سگ تا زمان پیدا کردن عامل محرک، راه درمانی خوبی است. آلرژی های تماسی نوعی است که توسط چیزی که سگ لمس می کند واکنش به وجود می آورد: مانند رختخواب، پودر کک، شامپو سگ یا دیگر مواد شیمیایی. آنها می تواند با شناسایی و از بین بردن علت آلرژی درمان شود.
 • بیماری کبد: این وضعیت به دو شکل ظاهر می شود: هپاتیت مزمن فعال و مسمومیت مس. هر دو شرایط ممکن است ژنتیکی باشد. در این مسئله هیچ کس مطمئن نیست. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است اما در عین حال در مورد کوکاپوی خود در مورد تاریخچه بیماری کبد پدر و مادر وی بپرسید.
 • عفونت گوش: این بیماری می تواند به دلیل رطوبت وخاک و باقی مانده در گوش اتفاق بیافتد. گوش کوکاپو باید به طور منظم چک و تمیز شود. از دامپزشک خود در مورد محصولات مراقبت از گوش مناسب بپرسید.

گواهی عدم سوء پیشینه بهداشت برای سگ کمتر از ۲ سال سن صادر نمی شود. دلیلش این است که برخی از مشکلات سلامتی تا زمانی که یک سگ به بلوغ کامل برسد نمایان نمی شود. به همین دلیل، اغلب توصیه می شود که سگ را تا زمانی که دو یا سه ساله نشده نخرید.

 عکس کوکاپو

تغذیه نژاد کوکاپو | Cockapoo

توصیه می شود روزانه ۱/۴ تا ۳/۴ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

 عکس کوکاپو

آراستن نژاد کوکاپو | Cockapoo

کوکاپو دارای موی بلند است که می تواند گاهی صاف باشد یا فر. کوکاپو را می توان در تمام رنگ ها و ترکیب های رنگی دیدکه در هر دوی کاکر و سگهای پشمالویی دیده شده است.

کوکاپو معمولا بحالت طبیعی دیده شده است. موی دور چشم معمولا کمرنگ است مانند سگ های گله قدیمی انگلیسی. موی او باید روزانه برس کشیده شود.

موی کوکاپو بسیار کم می ریزد و فقط در صورت ضرورت به حمام نیاز دارد.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

 عکس کوکاپو

میزان سازگاری نژاد کوکاپو | Cockapoo با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

کوکاپو به خوبی با جوانان رابطه برقرار می کند اگر چه او به طور کلی ترجیح می دهد وقت خود را با مسن ترها و کودکان بگذراند. او همچنین  با سگ های دیگر و حیوانات خانگی همراه می شود.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

 عکس کوکاپو

محل نگهداری نژاد کوکاپو | Cockapoo

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.