دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/19
41 بازدید

نژاد سیامی

نژاد سیامی

گربه ی سیامی بسیار باهوش، سریع و ورزشی است و بازی کردن را دوست دارد. او علاقه زیادی به پازل، تعقیب و گریز و بالا رفتن از درخت دارد هرگز او را بدون سرگرمی در خانه تنها نگذارید.

 

آمار حیاطی گربه نژاد سیامی | Siamese cat

 طول عمر: ۱۱ تا ۱۵ سال.

گربه سیامی

شخصیت گربه نژاد سیامی | Siamese cat

نژاد گربه سیامی گربه مستبد و پر سر و صدا است. آنها خواسته خودشان را با صدای بلند و گوشخراش نشان می دهند و از شما انتظار توجه و عمل به خواسته شان را دارند. گربه  بسیار به مردم علاقه دارد در اطراف به دنبال شما راه میوفتد زمانی که شما می نشینید به بغل شما می آید ودر هنگام شب با شما به رختخواب می آید.

این گربه اجتماعی وفضولی است. از جمله خصوصیات گربه سیامی این است که دوست ندارد که برای مدت طولانی تنها بماند.

این گربه وفادار و دوست داشتنی است. که توجه کم، او را ناراحت می کند.

گربه سیامی

مشکلات و سلامتی گربه نژاد سیامی | Siamese cat

  • هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شود.

  • آمیلوئیدوز، هنگامی رخ میدهد که یک نوع پروتئین به نام آمیلوئید در ارگان های بدن رسوب می کند، در درجه اول کبد .

  • آسم / بیماری برونش.

  • نقص مادر زادی قلب، مثل تنگی آئورت. 

 

مراقبت از گربه نژاد سیامی | Siamese cat

موهای گربه های سیامی را یک بار در هفته برای از بین بردن موهای مرده و توزیع روغن پوست شانه کنید. مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید.

این نژاد، را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگر و حملات سگ.

گربه سیامی

آراستن گربه نژاد سیامی | Siamese cat

این نژاد بدن ظریف اما عضلانی دارد. سر به شکل مثلث است. گوش به شکل غیر منتظره ای بزرگ است که به سر شکل مثلثی داده است. ​​چشم متوسط و بادامی شکل همیشه به رنگ آبی است پاهای عقبی بالاتر از پاهای جلویی می باشد. این نژاد، پنجه بیضی شکل و دم نازک و بلند دارد.

این گربه پوشش کوتاه با بافت خوب دارد او به رنگ های نقره ای، حنایی کم رنگ، کرم، قهوه ای پررنگ دیده می شود و بینی چرم و پد پنجه قهوه ای، گاهی رنگ چرم بینی وپد پنجه صورتی است، در بعضی از این گربه ها، بدن رنگ آبی مایل به سفید با نقطه آبی دارد، و در بعضی دیگر بدن سفید با نقطه های خاکستری و چرم بینی و پد پنجه صورتی است.

انجمن گربه سنتی دو نوع سیامی، سنتی و کلاسیک، را به رسمیت می شناسد. گربه سیامی سنتی TCA دارای سر گرد و یک بدن درشت اندام گرد است. کلاسیک سیامی TCA نیز درشت اندام اما بدن کمی دراز تر از سیامی سنتی و سر پهن دارد.

گربه سیامی

میزان سازگاری گربه نژاد سیامی | Siamese cat با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این نژاد فعال و اجتماعی است. یک انتخاب خوب برای خانواده ها با کودکان بزرگتر و سگ و گربه دوست است. دوست دارد که کودکان با آنها رفتار محترمانه ای داشته باشند. آموزش ها را به راحتی می آموزد.