دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/31
21 بازدید

نژاد لیک لند تریر

نژاد لیک لند تریر

لیکلند تریر در اصل برای شکار و کشتن روباههایی که در فصل زایش گوسفندان به آنها حمله می کنند، در دریاچه دیستریکت شمال انگلستان پرورش یافته اند.

 

آمار حیاتی نژاد لیکلند تریر | Lakeland Terrier

دسته بندی نژاد: سگهای تریر

قد: ۳۳ تا ۳۶ سانتی متر

وزن: ۷ تا ۸ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

عکس لیک لند تریر

نکات برجسته نژاد لیکلند تریر | Lakeland Terrier

  • هرگز از یک دلال توله سگ یا مغازه های حیوانات خانگی لیکلند خریداری نکنید. هیچ گونه ضمانتی وجود ندارد که این توله سگها والدین سالم با مزاج خوب داشته باشند، زیرا پرورش دهندگان معتبر هرگز به دلالها و خرده فروش ها توله سگ نمی فروشند. از مراجع معتبر در خواست کنید که با دیگر خریداران لیکلند تماس داشته باشید تا بفهمید که آیا از توله سگشان راضی هستند یا خیر. انجام این کارها میتواند شما را از پشیمانی های احتمالی بعدی حفظ کند.
  • لیکلند تریرها سگهای پر هیجانی هستند و انرژی فوق العاده زیادی دارند.
  • سگ لیک لند تریر ها نژاد بسیار باهوشی هستند که می توانند این مزیت را از یک صاحب متزلزل و نامطمئن بگیرند و تبدیل به " حاکم خانه " شوند. مطمئن باشید که او خودش خوب می داند که ستاره ای درخانواده شما است.
  • لیک لند تریرها تمایل زیادی به تعقیب حیوانات دیگر یا هر چیزی که برایش جالب باشد دارد. مواقعی که در مناطق نا امن و حفاظت نشده هستید آنها را با قلاده ببندید.
  • صحبت از نرده شد، برای بازی لیکلند بهتر است که یک حیاط نرده کشی شده داشته باشید. فقط مطمئن باشید که نرده ها بسیار امن هستند. آنها هنر خوبی در فرار کردن دارند.
  • پارس کردن گاه و بیگاه آنها مشکلی است که با لیک لند تریرها ممکن است داشته باشید.
  • لیک لند تریرها ممکن است که در برابر آموزشهای خانگی سرسخت و مقاوم باشند. استفاده از جعبه آموزشی برای آنها توصیه می شود.
  • لیک لند تریرها نسب به غذا و اسباب بازی هایشان احساس مالکیت دارند. استفاده از آموزشهای اطاعتی توصیه می شود.
  • رفتار خصومت آمیز صاحبان و آموزش دهندگان تریرها با آنها می تواند بی احترامی سگها را به همراه داشته باشد.

 

وزن و اندازه نژاد لیکلند تریر | Lakeland Terrier

وزن در نرها: (۷-۸) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۷-۸) کیلوگرم.

قد در نرها: (۳۴-۳۷) سانتی متر، قد در ماده ها: (۳۴-۳۷) سانتی متر.

عکس لیک لند تریر

شخصیت نژاد لیکلند تریر | Lakeland Terrier

لیکلند یک سگ جسور و دوستانه است. او نه بیش از حد تهاجمی است نه بیش از حد منطقی. مانند همه تریرها، او هم نسب به همه چیز کنجکاو است، باهوش و سرگرم کننده است. معمولا به غریبه ها رفتاری محتاط آمیز دارد، اما عاشق خانواده اش بخصوص بچه ها است. در مورد رفتارش با سگهای دیگر ممکن است که شروع کننده مبارزه نباشد، اما قطعا عقب نشینی هم نخواهد کرد. هشیاری و اعتماد به نفسش از او یک سگ نگهبان بسیار عالی می سازد.

خلق و خوی سگ تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماعی شدن شکل میگیرد. همیشه ازاینکه یکی از والدین (معمولا هم مادر زیرا در دسترس است) خوی و خصلت خوبی دارد مطمئن شوید تا بتوانید توله سگی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی میکنید. مواجه و برخورد با دیگر بستگان سگ به شما کمک مفیدی خواهد کرد برای اینکه بتوانید بفهمید زمانی که توله سگتان رشد کرد از لحاظ خلق وخو چه جور سگی خواهد شد.

مانندهر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند. ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

 

مشکلات و سلامتی نژاد لیکلند تریر |Lakeland Terrier 

لیکلند تریرها یک نژاد مقاوم اند و از هرگونه مشکلات سلامتی ارثی شناخته شده عاری هستند. برای کمک به اطمینانتان در مورد سلامت توله سگ لیکلند، پرورش دهنده ای را پیدا کنید که کد اصول اخلاقی اش از طرف باشگاه لیکلند تریر U.S تایید شده باشد.

عکس لیک لند تریر

مراقبت از نژاد لیکلند تریر | Lakeland Terrier

لیکلند باید در داخل خانه و در کنار افراد خانواده باشد نه در خارج از منزل. بدلیل اندازه کوچکشان آنها گزینه مناسبی برای زندگی آپارتمانی هستند، البته تا زمانی که به او آموزش دهید که با شنیدن هر صدایی پارس نکند. او سگ فعالی در داخل خانه است و بدون داشتن یک حیاط هم عملکرد خوبی خواهد داشت تا زمانیکه برایش روزانه یک یا دو بار پیاده روی به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه را فراهم کنید. اگر او را حیاط می گذارید، باید یک حیاط نرده کشی شده امن باشد زیرا او توانایی این را دارد که بوسیله حفاری کردن و کندن با هنرمندی فرار کند. حصار الکترونیکی زیر زمینی هم برای مانع فرار او شدن خیلی به کار نمی آید، زیرا شوک ناچیزی که وارد می کند در برابر او که می خواهد فرار کند مانعی به حساب نمی آید. در حالت ایده آل او باید بتواند در یک محیط امن بدون قلاده بازی کند و بدود.

در زمان پیاده روی حتما او را با قلاده ببندید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی غریزه شکارش برانگیخته می شود.

با توجه به طبیعت مستقلی که دارد، می تواند تبدیل به یک چالش برای آموزش شود. حس شوخ طبعی و سرزندگی خود را بعلاوه صبر و شکیبایی زیاد نگه دارید. سفت و سخت باشید، اما از تکنیکهای تقویت مثبت مثل پاداش غذا، ستایش و بازی برای دریافت بیشتر از سمت او استفاده کنید. جلسات آموزشی باید کوتاه، شیرین و سرگرم کننده باشد و این را دریابید که لیکلند شما کاملا باهوش است و قادر است هر چیزی را که به او یاد می دهید فرا گیرد.

آموزشهای خانگی و اهلی کردن ممکن است گاهی اوقات با این نژاد مشکل باشد. صبر و ثبات داشتن از واجباتند. از او بخواهید که اولین کاری که هر صبح و بعد از هر وعده غذایی، بعد از چرت زدن و بازی کردن و قبل از خواب انجام می دهد، دفع ادرار در ظرف مخصوص باشد. بعد از انجام این کار در بیرون از خانه به او جایزه بدهید. جعبه آموزشی کمک خوبی است.

فراتر از آموزش و خانگی شدن، جعبه آموزشی راهی برای اینکه مطمئن شوید لیکلند شما وارد کارهایی که نباید نمی شود. مثل همه سگها، توله لیکلندها هم می توانند خرابکاری کنند. این جعبه های آموزشی در سنین کم به آنها یاد می دهد که اگر زمانی برای حمل و نقل نیاز به این بود که در داخل یک محفظه باشند یا اگر در بیمارستان بستری شدند، چطور این مسئله را قبول کنند. هرگز لیکلند را برای تمام روز در جعبه نگه ندارید. او زندانی نیست و فقط چند ساعت در روز باید در جعبه باشد، البته به جز وقت خواب شبانه. آنها سگهای مردمی هستند و این بدین معنی نیست که طول زندگی خود را درون یک جعبه و یا لانه قفل شده سپری کنند.

لیکلند بعنوان یک سگ نگهبان برتری دارد، اما بسیار پر سر و صدا است. اگر او در آپارتمان زندگی می کند، این موضوع رامد نظر داشته باشید.

عکس لیک لند تریر

تغذیه نژاد لیکلند تریر | Lakeland Terrier

میزان توصیه شده روزانه: ۱ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شود.

مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

 

آراستن نژاد لیکلند تریر | Lakeland Terrier

لیکلند تریرها در پوشش خود یک لایه بالایی سخت و ضخیم و یک لایه زیرین نرم دارند. زمانی که تنها است ظاهر خود را تمیز و استادانه نشان می دهد. در نمایش حلقه او، پوشش او روی سر، گوشها، سینه، شانه ها و پشت دم کم رنگ، کوتاه و صاف است. اندازه طول پوشش بدن او در حدود یک سانتی متر و صاف یا کمی مواج است. موهای بلند روی پایش باعث شده که پاها ظاهری استوانه ای داشته باشند. موهای صورتش کوتاه است اما برای حفظ ظاهر مستطیل شکل سر موهای سمت چپ چشمها بلندتر است.

لیکلندها در رنگهای زیادی دیده می شوند، که این رنگها شامل آبی، جگری (قرمز مایل به قهوه ای)، قرمز و گندمی (زرد کمرنگ یا حنایی) می باشد. بعضی از آنها یک بخش قهوه ای مایل به زرد دارند که پشت گردن، پشت، اطراف و بالای دم را می پوشاند و آنها را به رنگ آبی و قهوه ای مایل به زرد، سیاه و قهوه ای مایل به زرد و یا جگری و قهوه ای مایل به زرد در می آورد. آنها همچنین می توانند به رنگ قرمز جوگندمی، جوگندمی یا قهوه ای مایل به زرد باشند. یک لیکلند قرمز جوگندمی سگی است که یه بخش قرمز پرنگ بر پایه قهوه ای مایل به زرد دارد. جو گندمی ترکیبی از رنگ سیاه با موهای قرمز یا موهای سفید است. توله ها اغلب به رنگ قهوه ای تیره به دنیا می آیند.

لیکلندها ریزش موی زیادی ندارند، بخصوص اگر موهای آنها را کنده باشید. کندن مو روشی است برای حذف موهای مرده که این کار یا با دست یا با چاقو و یا هر ابزار دیگری که برای کندن مو باشد انجام می شود. پرورش دهنده لیکلند باید به شما نشان دهد که این کار را چطور انجام دهید و گرنه باید از یک آرایشگر حرفه ای بخواهید که این کار را برایتان انجام دهد، نه هر کسی. برای مراقبت آسانتر می توانید موهای او را کوتاه کنید، اما بافت و رنگش نرمتر و روشن تر خواهد شد.

در هفته ۱۵ تا ۳۰  دقیقه را صرف شانه زدن لیکلند کنید. سپس حوله را با سرعت زیاد روی بدنش بکشید تا هر گونه کثیفی یا چربی اضافی از روی بدنش حذف شود. اگر شما این کار را بطور منظم انجام دهید، تا زمانی که او خودش را داخل هر چیز کثیف و یا بد بویی نیندازد احتیاجی به حمام پیدا نمی کنید. موهای سست شده را از داخل گوش و بین انگشتان پا از بین ببرید.

دیگر نیازهای نظافتی او شامل بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن است. ناخنها را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید.

دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه بهتر است.

همانطور که شما سگ را آراسته و نظافت میکنید او را از لحاظ زخم، خارش یا علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب بر روی پوست، بینی، دهان و چشم بررسی کنید، که قرمزی یا هیچ گونه ترحشی نداشته باشد. گوشها باید خوش بو، بدون موم اضافه یا کثیفی یا چربی بیش از حد باشند.

عکس لیک لند تریر

میزان سازگاری نژاد لیکلند تریر | Lakeland Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

لیکلندها عاشق بچه ها هستند و با توجه به سطح انرژی که دارند می توانند در تمام طول روز با آنها بازی کنند، اما برای تعاملات بین سگ و کودک مقررات خاصی را وضع کنید. همیشه به کودکانتان در مورد رویکرد و تعاملشان با سگها و نوازش کردنشان آموزش دهید و همواره به روابط بین آنها نظارت داشته باشید و هیچگاه آنها را با هم تنها نگذارید تا از گاز گرفتن و کشیدن دم و گوش از سوی هردویشان جلوگیری کرده باشید. به کودکان یاد دهید زمان غذا خوردن سگ به او نزدیک نشوند و دست به غذایش نزنند. مهم نیست که چقدر رفتار آنها دوستانه باشد هرگز سگ را با کودک تنها نگذارید.

آنها می توانند با دیگر حیوانات خانگی سازگاری خوبی داشته باشند، بخصوص اگر از زمان توله بودن با آنها بزرگ شده باشند. آنها نسبت به سگهای غریبه حالت تهاجمی ندارند، اما از موضع خود کوتاه هم نمی آیند. ممکن است که گربه های بیرون از خانه بعلاوه سنجابها یا دیگر حیوانات اهلی را شکار کنند و همچنین نباید اعتماد کنید و آنها را با حیوانات کوچک مثل همستر یا دیگر جوندگان تنها بگذارید.

 

محل نگهداری نژاد لیکلند تریر | Lakeland Terrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است