دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/17
40 بازدید

نژاد جرمن پینچر

نژاد جرمن پینچر

جرمن پینچر سگ عضلانی و چالاک، قدرتمند و در عین حال ظریف است. سگی متوسط ​​با ظاهری زیبا است که به همان اندازه زیبایی هوش او نیز تحسین بر انگیز است. او نژاد سگ کاری و نگهبانی است و عشق بالایی به خانواده دارد.

 

آمار حیاتی نژاد جرمن پینچر | German Pinscher

دسته بندی نژاد: سگ کاری
قد: ۴۳ تا ۵۱ سانتی متر
وزن: ۱۳ تا ۲۳ کیلوگرم
طول عمر: ۱۲ تا ۱۴ سال

عکس جرمن پینچر

نکات برجسته نژاد جرمن پینچر | German Pinscher

 • سگ ژرمن پینچر برای خانه هایی که کودکان زیر نه سال دارند توصیه نمی شود.
 • او نژادی کاری است و نیاز به ورزش روزانه دارد و نمی تواند آموزش ندیده به تنهایی رها شود. انتظار می رود مقداری ورزش در روز برای جلوگیری از رفتارهای منفی برای این سگمناسب باشد.
 • جرمن پینچرمی تواند تماما در یک آپارتمان زندگی کند اما حداقل دو بار در روز به راه رفتن نیاز دارد. با این حال او بهتر است در یک خانه حیاط دار با حصار مناسب زندگی کند.
 • او دارای یک شامه قوی برای تعقیب طعمه و هرچیز دیگری که ارزش تعقیب داشته باشد، است. نرده های محیط نگهداری او باید به اندازه کافی امن باشد که او نتواند از طریق آنها فرار کند.
 • نژاد ژرمن پینچر نیاز به یک صاحب با اراده، سازگار و محکم دارد.
 • پینچر آلمانی یک سگ نگهبان بسیار عالی است که در همین راستا، او نیاز دارد که از سن جوانی اجتماعی شود تا از رفتار پرخاشگرانه جلوگیری شود.
 • سگ نژاد جرمن پینچر از پریدن برای خوش آمد گویی عزیزان لذت می برد، اما آموزش مناسب می تواند این صفت را اصلاح کند.
 • او دارای پوست حساس و صدای بلند قوی است، اما نمی خواهد بی دلیل پارس کند.
 • او وقتی رشد می کند که بخشی از یک خانواده باشد و می تواند در فعالیت های خانواده مشارکت کند.
 • سگ جرمن پینچرمی تواند زمانی که خسته شده است تبدیل به سگی مخرب شود. او همچنین برای توانایی های خود دل و روده اسباب بازی هایش را بیرون می کشد.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند. برای اطلاع از قیمت جرمن پینچر، به فروشگاه های خرید و فروش حیوان خانگی مراجعه کنید.

عکس جرمن پینچر

وزن و اندازه نژاد جرمن پینچر | German Pinscher

وزن در نرها: (۱۳-۲۳) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۳-۲۳) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۴۳-۵۰) سانتی متر، در ماده ها: (۴۳-۵۰) سانتی متر.
عکس جرمن پینچر

مشکلات و سلامتی نژاد جرمن پینچر | German Pinscher

پینچر آلمانی به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند، امااگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
 • آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات درسگ های نسبتا جوان (کمتر از شش سال) رخ می دهد. معمولا ارثی است.
 • بیماری فون ویلبراند: این یک اختلال ارثی است که می تواند باعث خونریزی خفیف تا نسبتا شدید و خونریزی طولانی مدت شود. اگر شما گمان میبرید سگ بیماری فون ویلبراند دارد، از دامپزشک خود بخواهید یک آزمایش خون و اقدامات احتیاطی لازم را قبل از هر عمل جراحی انجام دهد.

عکس جرمن پینچر

تغذیه نژاد جرمن پینچر | German Pinscher

توصیه می شود روزانه ۱ تا ۲ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

عکس جرمن پینچر

آراستن نژاد ژرمن پینچر | German Pinscher

موی او براق و صاف با بافت کوتاه و متراکم و گاهی طاسی نقطه ای است. جرمن پینچر در انواع رنگ، از جمله سایه های مختلفی از رنگ های قرمز، قرمز گوزنی (که در آن موهای سیاه و سفید آمیخته با رنگ قرمز وجود دارد) و ایزابلا (زرد یا حنایی رنگ) می آید. جرمن پینچر همچنین می تواند سیاه و سفید و یا آبی با خال های قهوه ای مایل به زرد یا قرمز باشد.

ریزش موی جرمن پینچرمتوسط ​​است و نیاز به حداقل نظافت دارد. برس زدن موی او یک بار در هفته برای رهایی از هر گونه موهای اضافی نیاز است.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

عکس جرمن پینچر

میزان سازگاری نژاد جرمن پینچر | German Pinscher با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

ژرمن پینچرمعمولا به خوبی با کودکان همبازی می شود به ویژه اگر از زمان کوچکی با آنها باشد. اما از آنجا که او طبیعتی قاطعانه دارد، بهترین گزینه برای این سگ بچه های بزرگتر، ترجیحا بالای نه سال است.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.
عکس جرمن پینچر

محل نگهداری نژاد جرمن پینچر  | German Pinscher

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.