دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/09
74 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 2 دقيقه

نژاد اسفینکس

نژاد اسفینکس

 اسفینکس بسیار اجتماعی است، اگر شما در طول روز او را تنها می گذارید بهتر است که سگ یا گربه دیگر، کنار او باشد.

 

آمار حیاطی گربه نژاد اسفینکس | Sphynx

 طول عمر: ۸ تا ۱۴ سال.

 

وزن گربه نژاد اسفینکس | Sphynx

وزن: (۲.۷-۵.۴) کیلوگرم.

عکس اسفینکس

شخصیت گربه نژاد اسفینکس | Sphynx

گربه ی نژاد اسفینکس، خواستار توجه انسان است.کنجکاو و پر انرژی است و محیط اطراف خود را بررسی می کند.علاقه زیادی به بالا رفتن از درخت و بازی با پازل و تعقیب و گریز دارد.

 

مشکلات و سلامتی گربه نژاد اسفینکس | Sphynx

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شود. مشکلات زیر در گربه اسفینکس دیده می شود:

  • پیگمنتوزا کهیر، یک بیماری پوستی است که باعث زخم های متعدد در بدن می شود.
  • کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، یک شکل از بیماری های قلبی است که در برخی از نژادهای گربه ارثی است ولی در اسفنیکس ارثی بودن ، ثابت نشده است.

عکس اسفینکس

مراقبت از گربه نژاد اسفینکس | Sphynx

با وجود بدن طاسی شکل گربه نژاد اسفینکس، باید پوست او را با لوسین بدون عطر و بوی ملایم و یا روغن ، مرطوب نگه دارید. هفته ای یک بار او را استحمام کنید با شامپو بچه یا شامپو مرطوب کننده، شستشو باید به طور کامل به خصوص بین چین و چروک ها، انجام شود.

مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. یشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

اسفینکس، را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.

بهتر است اسفنیکس را گرم نگه دارید. پیشنهاد می شود در سرما او را با ژاکت بپوشانید.

 

آراستن گربه نژاد اسفینکس | Sphynx

اسفینکس، طاس و پوست پر چین و چروکی دارد که گاهی اوقات میگویند اسفینکس گربه زشتی است اما تنها برای کسانی که درک کمی از زیبایی دارند. شکل بدن غیر معمولی است. گربه عاطفی است که باعث جذب مردم می شود.

بدن عضلانی دارد. بینی، پا، گوش و دم پوشش کمی از کرک دارد. قفسه سینه پهن، شکم گرد، پاهای عضلانی و پنجه های بیضی شکل، دم انعطاف پذیر، باریک، بلند است.گوش های بزرگ، چشم لیمویی شکل و سیبیل و ابرو بصورت پراکنده دارد.

در همه رنگ ها از جمله سفید، سیاه، قرمز، شکلاتی دیده می شود.

عکس اسفینکس

میزان سازگاری گربه نژاد اسفینکس | Sphynx با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

اسفینکس فعال و اجتماعی است. او از بازی کردن لذت میبرد آموزش ها را سریع یاد میگیرد. با گربه های دیگر و سگ رفتار دوستانه ای دارد. معرفی حیوانات خانگی به آرامی و در شرایط کنترل شده باید انجام شود.