دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/10
48 بازدید

نژاد بول تریر

نژاد بول تریر

بول تریر دارای بدنی عضلانی و توپر و موهایی کوتاه است که در رنگ های سفید یکدست، سیاه، قرمز، قهوه ای و یا ترکیبی از چند رنگ دیده می شود. خاص ترین قسمت بدن او سرش است که در بالا صاف و به حالتی قوسی تا بینی کشیده شده است. چشم هایی کوچک، تیره رنگ و بادامی شکل دارد که به هم نزدیک هستند. این نژاد دو نوع استاندارد و مینیاتور هستند.

در گذشته او را برای جنگیدن پرورش می دادند به همین دلیل سگ های پرخاشگری بودند اما امروزه آرام تر هستند. نگهبان خوبی است و هنگام دفاع از صاحب خود بسیار سرسخت است. بول تریر بسیار شجاع، باوفا، فعال، با ادب، نترس، با نمک و به صاحب خود وابسته است. به چنب و جوش علاقه ی زیادی دارد و هرگز نباید او را تنها گذاشت. حیوان خانگی خوبی است اما اگر به خوبی تربیت نشود برای زندگی کردن با خانواده توصیه نمی شود. با سایر سگ ها سازگار نیست آنها معمولا با هم نوع های خود کنار می آیند و میتوانند به خوبی با هم زندگی کنند. دیدبان خوبی است اما آموزش دادن به او کار سختی است.

عکس بول تریر

آمار حیاتی نژاد بول تریر | Bull Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر

قد: بین ۵۷ الی ۶۱ سانتی متر

وزن: بین ۱۸ الی ۳۸ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۰ الی ۱۵ سال

عکس بول تریر

نکات برجسته نژاد بول تریر | Bull Terrier

 • بول تریر سگ خانواده است و باید در کنار مردم و افراد خانواده بزرگ شود. آنها هنگامی که به مدت طولانی در یکجا تنها می مانند رفتار خوبی ندارند و زمانی که خسته می شوند دست به خرابکاری میزنند.
 • این سگ ها در آب و هوای سرد مقاوم نیستند و در فصل زمستان باید با کت یا ژاکت بیرون بروند.
 • نگهداری از آنها کار آسانی است، فقط کافی است هفته ای یکبار دندان هایش را مسواک بزنید و گاه گاهی با یک پارچه مرطوب بدن او را تمیز کنید.
 • به روزی ۳۰ الی ۶۰ دقیقه ورزش و تحریک ذهنی نیاز دارند
 • نگهداری از این سگ در برخی از ایالات و شهرستانها ممنوع است.
 • این سگ ها ممکن است قبل از اینکه آموزش ببینند در برخورد با دیگر سگ ها، حیوانات و مردم حالت تهاجمی داشته باشند.
 • این سگ برای هم بازی شدن با کودکان کوچک مناسب نیست زیرا جثه ی بزرگی دارد اما می تواند با بزرگتر ها به راحتی کنار بیاد و اگر آنها را به خوبی آموزش دهید هم بازی خیلی خوبی هستند.
 • برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید، و توله سگی را پیدا کنید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.
 • بول تریر فروش خوبی دارد. اگر بول تریر فروشی دارید و می خواهید از قیمت بول تریر اطلاع پیدا کنید، می توانید به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

عکس بول تریر

وزن و ارتفاع نژاد بول تریر | Bull Terrier

وزن در نرها: (۱۸-۳۸) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۸-۳۸) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۲۸-۳۳) سانتی متر، در ماده ها: (۲۳-۲۸) سانتی متر.

عکس بول تریر

مشکلات و سلامتی نژاد بول تریر | Bull Terrier

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.

 • ارثی نفریت: یک بیماری است که به شدت باعث اختلال در عملکرد کلیه می شود و اغلب در سنین پایین سگ رخ می دهد. این بیماری باعث میشود تا کلیه ها تکامل نمی یابند و کوچکتر میشوند هم چنین باعث اختلال در عملکرد فیلتر کلیه میشود که منجر به تجمع مقدار زیادی پروتئین در ادرار میشود. سگ های مبتلا به این بیماری قبل از اینکه به سن ۳ سالگی برسند میمیرند البته گاهی تا ۶ یا ۸ سال نیز زندگی میکنند. شروع این بیماری از سن ۱۸ ماهگی توله سگ است که لازم است هر ساله ادرار او آزمایش شود و اگر بیمار شده باشند نباید پرورش داده شوند. سگ هایی که کلیه هایشان به خوبی رشد نکند ممکن است به دیسپلازی کلیه نیز مبتلا شوند.
 • ناشنوایی: گاهی یک یا هر دو گوش سگ دچار ناشنوایی می شود به همین دلیل باید برای مطمئن شدن از عدم وجود این مشکل تست BAER را انجام دهد. این تست پاسخ شنوایی ساقه مغز را بر می انگیزد. دامپزشک می تواند در انجام این تست به شما کمک کند. سگ هایی که یک گوششان ناشنوا می شود می توانند زندگی عادی داشته باشند اما توله سگی که هر دو گوشش ناشنوا شود به تکنیک های ویژه ای نیاز دارد.
 • نقص قلبی: یکی از شایع ترین بیماری ها در بین این سگ ها است که باعث تنگ شدن ریه ها و دریچه ی راست قلب میشود. اگر سگ شما دچار سوفل قلب  شود نشانه ی آن سگ که سگ به یک بیماری قلبی مبتلا شده است و باید درمان شود. سوفل قلب یک اختلال در جریان خون است که از طریق دریچه قلب ایجاد میشود که صدای آن در سه حالت بسیار نرم ، بلند و بسیار بلند ایجاد میشود.
 • مشکلات پوستی: سگ های این نژاد پوست حساسی دارند که ممکن است دچار خارش، زخم و ناراحتی شود. آنها هم چنین ممکن است مبتلا به آلرژی شوند، آلرژی ممکن است ناشی از واکنشی باشد که زمانی که بدن در برابر آلرژن های هوا مانند گرد و خاک قرار میگیرد واکنش نشان می دهد. به همین دلیل لازم است مدام پوست او را مورد بررسی قرار دهید و در جاهایی که او مینشیند و یا میخابد یک ملافه ی تمیز پهن کنید. میتوان برای درمان این بیماری از یک رژیم غذایی که هیچ گونه مواد شیمیایی نداشته باشد استفاده کنید هم چنین درمان ممکن است مدت زمان طولانی طول بکشد و میتوانید از انتی بیوتیک و یا استروئید برای برطرف کردن مشکلات پوستی استفاده کنید.
 • در رفتگی لنز: این بیماری باعث میشود که عدسی چشم قادر نباشد در جای خود ثابت بماند و هر روز وخیم تر میشود. گاهی اوقات میتوان این بیماری را با دارو یا عمل جراحی درمان کرد اما در مرحله پیشرفته ی آن باید چشم را خارج کرد.

عکس بول تریر

تغذیه نژاد بول تریر | Bull Terrier

توصیه می شود روزانه ۱ و ۵/۸ تا ۴ و ۱/۴ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

عکس بول تریر

آراستن نژاد بول تریر | Bull Terrier

این سگ ها دارای موهایی کوتاه و براق با بافتی سخت هستند و به رنگ سفید و رنگی دیده می شود. بول تریر های سفید کاملا یکدست هستند و هیچ علامتی بروی آنها نیست. اما بول تریر هایی رنگی معمولا خال هایی سفید رنگ بر روی پوست خود دارند.

نظافت کردن آنها کار آسانی است. موهای آنها کم میریزد اما دو بار در سال دچار ریزش موی شدید می شوند، هفته ای یکبار با یک قلم موی کاری آنها را برس بزنید اما بهتر است زمانی که موهایشان زیاد میریزد هر روز این کار را انجام دهید. برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوید  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائ عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است. و هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی میکنید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید و اگر امتداد لبه گوش خشک شد آن را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب کنید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو ببرید فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی است .

عکس بول تریر

میزان سازگاری نژاد بول تریر | Bull Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

بول تریر ها سگ های فعالی هستند و هنگام بازی کردن خشن می شوند به همین دلیل نباید با کودکان هم بازی شوند. اما هم بازی با انرژی و خوبی برلی بزرگتر هایی که میدانند چگونه با او برخورد کنند، هستند.

آنها ممکن است در برخورد با کودکانی که نمی شناسند پرخاشگر رفتار کنند مخصوصا کودکانی که زی اد جیغ می کشند اما اگر با او دوست شود میتواند محافظ خوبی برای کودک باشد.

شما باید زمانی که سگ با کودکان همراه میشود بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باید زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند اما هرگز با حیوانات خزدار مانند گربه کنار نمی آیند.

عکس بول تریر

محل نگهداری نژاد بول تریر | Bull Terrier

نگهداری از این نژاد در آپارتمان مناسب است به شرطی که فعالیت های روزانه خود را هر رورز انجام دهند. آنها داخل خانه بسیار آرام هستند به همین دلیل  شما میتوانید به راحتی در منزل از آنها نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان برای جنب و جوش و فعالیت های بدنی روزانه ی او کافی است. باید در مکان های عمومی او را با افسار بگیرید تا از جنگیدن او با سایر سگ ها جلوگیری کنید. آنها اگر فعالیت کافی نداشته باشند خیلی زود چاق و تنبل می شوند.