دسته بندی نژاد سگ ها
1398/02/02
70 بازدید

نژاد مینیاتور اشناوزر

نژاد مینیاتور اشناوزر

تمامی ویژگی های مثبت در جثه کوچک این حیوان جمع شده است. هوش، محبت، خلق و خوی برونگرا و بازیگوش بودن از خصوصیات بارز این نژاد است. با وجود مینیاتوراشناوزر در خانه، حتی هنگام رفتن به سرویس بهداشتی، شما هرگز تنها نخواهید بود زیرا این سگ همیشه همراهتان می‌آید. وقتی او را کنار خود داشته باشید هرگز احساس خستگی نمی‌کنید.

 

آمار حیاتی نژاد مینیاتور اشنازر  |  Miniature Schnauzer

دسته بندی نژاد: سگ تریر
قد: ۳۰ تا ۳۵ سانتی متر
وزن: ۵.۵ تا ۱۰ کیلوگرم
طول عمر: ۱۲ تا ۱۴ سال

سگ مینیاتور اشناوزر

نکات برجسته نژاد مینیاتور اشناوزر  |  Miniature Schnauzer

 • مینیاتور اشناوزر مردم گرا و فوق العاده مهربان است.
 • مینیاتور اشناوزر باهوش، بازیگوش و با محبت است.
 • موی او ریزش کمی دارد، اما شرایط نظافت و نگهداری ویژه ای می طلبد. موی او نیاز به هر پنج تا هشت هفته کوتاهی دارد.
 • او پر سر و صداست و محافظ خانه و خانواده است.
 • او خوب با بچه ها و سگ های دیگر ارتباط برقرار می کند، اما به پستانداران کوچک اعتماد ندارد.
 • همیشه مینیاتور اشناوزر خود را در بیرون از خانه و درمکانی امن و بسته و همچنین با افسار نگه دارید. اگر او چیزی را ببیند و به تعقیب آن بپردازد، بدون آنکه متوجه شود به دنبال آن تا شعاع زیادی میرود
 • از آنجا که او هم باهوش است و هم پر انرژی، نیاز به فعالیت های متنوع و ورزش دارد.
 • برای خرید یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک مادر غیر نژاد اصل، فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که بتوانید قبل از خریداری، بیماری های ژنتیکی را که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشید.

سگ مینیاتور اشناوزر

وزن و اندازه نژاد اشناوزر مینیاتوری  |  Miniature Schnauzer

وزن در نرها: (۵.۵-۱۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۵.۵-۱۰) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۳۰-۴۰) سانتی متر، در ماده ها: (۳۰-۴۰) سانتی متر.
 

مشکلات و سلامتی نژاد مینیاتور اشناوزر |  Miniature Schnauzer

مینیاتور اشناوزر به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژادها آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند، امااگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن لازم است.

 • آب مروارید: آب مروارید باعث کدورت در عدسی چشم سگ، در نتیجه ضعف بیناییم میشود. آب مروارید معمولا در سن بالا رخ می دهد و گاهی اوقات می توان برای بهبود دید سگ با عمل جراحی آن را برداشت.
 • آنتروپیون: این یک بیماری است که بر اثر مالیدن مژه ها رخ میدهد که مژه سگ وارد چشم میشود و در آن فرو میرود که باعث سوزش است و گاهی ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد. این امر باعث از دست دادن بینایی و سوزش شدید چشم سگ میشود. زمانی که سگ بزرگسال شود میتوانید برای عمل جراحی اقدام کنید.
 • پیشروی شبکیه آتروفی : (PRA) این اختلال چشم دژنراتیو در نهایت موجب کوری یا از دست دادن گیرنده های نوری در پشت چشم است. PRA چند سال قبل ازاینکه سگ علایم کوری نشان دهد قابل تشخیص است. خوشبختانه سگ ها می توانند حواس دیگر خود را در صورت نابینایی جبران کنند و یک سگ کور می تواند یک زندگی کامل و خوشحالی داشته باشد. افرادی که این مسئله برایشان حائز اهمیت است، سگ خود را سالانه به چشم پزشک برده و گواهی دامپزشکی که نشان دهد سگ آنها مبتلا به این بیماری نیست را دریافت کنند.
 • سنگهای ادراری: این بیماری می تواند باعث فشار حین ادرار کردن، عبور خون در ادرار، نیاز به ادرار کردن بیشتر از حد نرمال، ادرار بدبو در سگ شود. در حالی که سنگ مثانه کوچک ممکن است خود به خود رفع شود. تغییرات رژیم غذایی نمی تواند از شر سنگ ادراری خلاصتان کند، اما می تواند از تشکیل سنگ های بیشتر جلوگیری کند. قبل از تصمیم خودسرانه حتما با دامپزشک مشورت کنید.
 • میوتونی Congenita: این بیماری اخیرا در مینیاتور اشناوزر کشف شده و یک اختلال ارثی مشابه دیستروفی عضلانی است. علائم زمانی شروع میشود که توله سگ چند هفته بیشتر سن ندارد. عضلات او به راحتی منقبض شده و عضلات برجسته در شانه ها و ران ها پدیدار می شود.
 • بیماری فون ویلبراند: این بیماری یک اختلال ارثی است و می تواند باعث خونریزی خفیف تا نسبتا شدید شودکه باعث خونریزی طولانی مدت می‌شود. اگر شما فکر میکنید که سگتان این بیماری را دارد، از دامپزشک خود بخواهید یک آزمایش خون از سگ شما بگیرد و اقدامات احتیاطی لازم را قبل از هر عمل جراحی انجام دهد.

سگ مینیاتور اشناوزر

تغذیه نژاد اشناوزر مینیاتوری  |  Miniature Schnauzer

توصیه می شود روزانه ۱/۲ تا ۱ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

سگ مینیاتور اشناوزر

آراستن نژاد مینیاتور اشنازر |  Miniature Schnauzer

مینیاتور اشناوزر در رنگ های سیاه و سفید، سیاه سفید نقره ای یا سفید است. موی این نژاد زمانی می ریزد که تقریبا دو برابر شود. برای زیبا نگه داشتن موی اشنازر بهتر است از یک آرایشگر موی سگ حرفه ای کمک بگیرید و راه کوتاه کردن و زیبا نگه داشتن او را بیاموزید. او به ۵ تا ۸ هفته یکبار کوتاهی نیاز دارد.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

 

میزان سازگاری نژاد اشناوزر مینیاتوری  |  Miniature Schnauzer با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

مینیاتور اشنایزر میتواند دوست خوبی برای مردم و بخصوص آنهایی که همراهشان زندگی می کند باشد. او با کودکان خوب است مخصوصا اگر با آنها نیز بزرگ شده باشند.

مانند هر نژادی، شما باید به کودکان چگونگی رویارویی و لمس کردن سگ را آموزش دهید و همیشه ناظربر هر نوع فعل و انفعالات بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر سگ یا کودک باشید. نگذارید فرزند خردسالتان برای سگی که در حال آموزش میباشد، غذا ببرد، با او بازی کند، مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید بسته باشد.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد اما اگر در یک محیط سرباز و خصوص در محیطی باشد که سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها نیز هم بازی شود.

پستانداران کوچک مانند موش و جوندگان، هم بازی خوبی برای مینیاتور اشناوزر نیستند و این مسئله هیچگاه تغییر نخواهد کرد مگر اینکه برای آن آموزش دیده و تربیت شود.

سگ مینیاتور اشناوزر

محل نگهداری نژاد مینیاتور اشناوزر |  Miniature Schnauzer

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.