دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/31
18 بازدید

نژاد گریتر سوئیس مانتین داگ

نژاد گریتر سوئیس مانتین داگ

نژاد سگ گریتر سوئیس مانتین داگ برای گله داری گاو، کشیدن، چرخ دستی و نگهبانی ترببیت شده است. این روزها، گریتر سوئیس مونتین به عنوان یک حیوان خانگی از زندگی لذت می برد اما به دلیل میراث کاری خود، از مشغول بودن لذت می برد. این نژاد قدرتمند در تمام فعالیت های سگ، از جمله چابکی و کشیدن وزنه برتری دارد.

 

آمار حیاتی نژاد گریتر سوئیس مانتین داگ | Greater Swiss Mountain Dog

دسته بندی نژاد: سگ کاری
قد: ۵۸ تا ۷۱ سانتی متر
وزن: ۴۳ تا ۷۰ کیلوگرم
طول عمر: ۷ تا ۹ سال

عکس گریتر سوئیس مانتین داگ

نکات برجسته نژاد گریتر سوئیس مانتین داگ | Greater Swiss Mountain Dog

 • با توجه به اندازه بزرگ او، گریتر سوئیس مونتین برای آپارتمان مناسب است اما یک خانه با حیاط حصاردار ایده آل اوست.
 • گریتر سوئیس مانتین داگ برای کار تربیت شده است و دوست دارد کاری انجام دهد. آموزش اطاعت می تواند تحریک ذهنی که او نیاز دارد را برآورده کند که برای در اتباط بودن با یک سگ این تا اندازه ای ضروری است.
 • اگر چه او به طور کلی با بچه ها خوب است، سگ بزرگی است که به طور تصادفی می تواند دست یک بچه کوچک را بیش از حد بکشد.
 • برخی گریتر سوئیس مونتین ها حیوانات کوچک را تعقیب می کنند. برای حفظ امنیت گربه همسایه ها و همچنین سگ خود مطمئن شوید که او در حیاط ایمن حصاردار است و نگهداری او با قلاده در خارج از منزل ضروری است.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که او را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایش آزمایش کرده باشند.

عکس گریتر سوئیس مانتین داگ

وزن و اندازه نژاد گریتر سوئیس مانتین داگ | Greater Swiss Mountain Dog

وزن در نرها: (۵۳-۷۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۴۳-۵۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۶۴-۷۱) سانتی متر، در ماده ها: (۵۹-۶۷) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد گریتر سوئیس مونتین داگ | Greater Swiss Mountain Dog

سگ گریتر سوئیس مونتین داگ به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری هاهستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند، امااگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا و رم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
 • دیسپلازی آرنج: این یک بیماری ارثی شایع در سگ بزرگ نژاد است. با توجه به رشد متفاوت از سه استخوان که آرنج سگ را تشکیل می دهند، سستی مفاصل ایجاد می شود. این می تواند به لنگش دردناک منجر شود. دامپزشک شما ممکن است جراحی برای تصحیح مشکل یا دارو برای کنترل درد توصیه کند. درمان شامل جراحی، کنترل وزن، مدیریت پزشکی و داروهای ضد تورم می شود.
 • کوندریت(OCD): این وضعیت ارتوپدی، ناشی از رشد نامناسب غضروف در مفاصل، معمولا در آرنج اتفاق می افتد اما گاهی شده است که در شانه ها دیده شود. این باعث می شود یک عارضه دردناک مفاصل اتفاق بیافتد، به گونه ای که سگ قادر به خم کردن آرنج خود نباشد. می توان آن را در این سگ از اوایل چهار تا نه ماهگی شناسایی کرد. زیاده روی در مواد "رشد افزا" در غذاهای توله سگ یا غذاهای با پروتئین بالا ممکن است به پیشروی آن کمک می کند.
 • در رفتگی کشکک: این بیماری یک مشکل شایع در سگ های کوچک است. این بیماری هنگامی ایجاد میشود که کشکک، که دارای سه بخش است – استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی – به درستی شکل نگرفته باشد که باعث لنگش در پا یا راه رفتن غیر طبیعی می شود، نوعی که مانند جست و خیز یا هاپ بنظر برسد. این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ بدهد، اگر چه بی نظمی فعلی یا در رفتگی تا خیلی بعد نمایان نمی شود. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر شود. در رفتگی شدید کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.
 • اتساع معده و ولولوس (GDV): همچنین به نام نفخ یا چرخش معده است. این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند سگ پس از خوردن، به ویژه اگر به آنها یک وعده غذایی بزرگ در روز غذا داده شود، یا به سرعت غذا خوردنشان، نوشیدن حجم زیادی آب خوردن بعد از غذا و ورزش با شور و نشاط رخ بدهد. برخی فکر می کنند که همچنین برخی غذاها و نوع مواد غذایی ممکن است عامل نفخ باشد. GDV در میان سگ های مسن تر شایع تر است اما می تواند در هر سنی رخ دهد. GDV اتساع معده با گاز یا هوا است و سپسیک اسپین (چرخش) رخ می دهد. سگ به خودی خود قادر به آروغ زدن یا استفراغ ناشی از تجمع هوا بیش از حد در معده نیست و بازگشت متوسط ​​خون به قلب صورت نمی گیرد. فشار خون پایین می آید و سگ به شوک می رود. بدون توجه فوری پزشکی، سگ می میرد. اگر شما به نفخ سگ خود یا اتساع شکم مظنون هستید، نشانه آن سرازیر شدن آب دهان بیش از حد و اغ زدن بدون تهوع است. ممکن است او بی قرار، افسرده، بی حال و ضعیف یا دچارسریع شدن ضربان قلب شود. این مهم است که در اسرع وقت سگ خود را به دامپزشک برسانید. برخی GDV ها نشانه های ارثی دارد، بنابراین توصیه می شود که سگ دچار این وضعیت عقیم باشد.
 • پیچ خوردگی طحال: این وضعیت زمانی رخ میدهد که طحال می چرخد، که علائم آن همیشه آشکار است اما می تواند شامل استفراغ، تب، لثه رنگ پریده و حساسیت به لمس باشد. پیچ خوردگی طحال نیاز به مراقبت فوری دامپزشک و عمل جراحی برای برداشتن طحال دارد.
 • آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات درسگ های نسبتا جوان (کمتر از شش سال) رخ می دهد. معمولا ارثی است.
 • Distichiasis: این وضعیت زمانی رخ میدهد که یک ردیف اضافی از مژه در غدد چربی چشم سگ و بیرون در امتداد لبه پلک بروید و موجب تحریک چشم شود. شما ممکن است متوجه شوید سگ دچار دوبینی شده یا چشم خود را می مالد. مژه اضافی را با قرار دادن نیتروژن مایع منجمد جراحی و سپس آنها را حذف می کنند. این نوعی عمل جراحی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.
 • آنتروپیون: این یک بیماری است که مژه در اثر مالش چشم داخل آن فرو می رود که باعث سوزش است و گاهی ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد. این امر باعث از دست دادن بینایی و سوزش می شود. جراحی اصلاحی زمانی که سگ بزرگسال می شود یک درمان موثر است.
 • گریتر سوئیس مونتین لیک: این رنج مرموز باعث می شود که سگ شروع به لیس زدن یا بلع هر چیزی کند. علت آن ناشناخته است، اگر چه به نظر می رسد به درد شدید معده و روده مربوط می شود که با گاز و داروهای کاهنده اسید درمان می شود. لیسیدن گریتر سوئیس مونتین در میان سگ های جوان شایع تر است اما در سالمندان آنها نیز می توانید آن را نیز پیدا کنید.

عکس گریتر سوئیس مانتین داگ

تغذیه نژاد گریتر سوئیس مونتین داگ | Greater Swiss Mountain Dog

توصیه می شود روزانه ۴ تا ۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست از اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او به اندازه یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن باشید دنده های او را بدون نیاز به فشار سخت احساس می کنید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ مواد غذایی کمتری نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

عکس گریتر سوئیس مانتین داگ

آراستن نژاد گریتر سوئیس مانتین داگ | Greater Swiss Mountain Dog

گریتر سوئیس مانتین داگ دارای یک پوشش بیرونی متراکم، با حدود ۲٫۵ تا ۵ سانتی متر طول و یک زیر لایه ضخیم است. موی این نژاد به میزان حداقلی میریزد، به غیر از دو بار در سال ریزش شدید که زمانی است که موی زیر لایه در می آید. رنگ متمایز او، یک سیاه و سفید موی بیرونی و لکه های سفید بر روی صورت و بدن است.

آراستن یک گریتر سوئیس مونتین پیچیده نیست – موی کوتاه او برای مراقبت آسان است و این نژاد به طور طبیعی تمیز است. برس زدن یک یا دو بار در هفته، به علاوه یک حمام در موارد نیاز (معمولا هر ماه یا بیشتر) با شامپوی سگ کافی است.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

عکس گریتر سوئیس مانتین داگ

میزان سازگاری نژاد گریتر سوئیس مانتین داگ | Greater Swiss Mountain Dog با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

گریتر سوئیس مانتین داگ از توجه زیاد به جوانان برخوردار است به ویژه اگر از کودکی با آنها بزرگ شود. به بچه ها روش برخورد با سگ با ملایمت و احترام باید تدریس شود. با این حال، کودکان هرگز نباید بدون نظارت با هر سگی به تنهایی رها شوند. مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رویکرد و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظربر هر نوع فعل و انفعالات بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. نگذارید فرزند خردسالتان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید بسته باشد. و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

گریتر سوئیس مانتین داگ خوشخو به طور کلی از مشارکت با سگ های دیگر لذت می برد و بازی های خشن و غیر قابل کنترل را دوست دارد. این امر به ویژه اگر او به درستی در سنین پایین با سگ های دیگر اجتماعی شود رخ می دهد.

سگ گریتر سوئیس مانتین داگ در تعقیب طعمه خود متفاوت است. برخی از آنها از تعقیب سنجاب، گربه و سایر حیوانات کوچک، لذت می برند.

عکس گریتر سوئیس مانتین داگ

محل نگهداری نژاد گریتر سوئیس مونتین داگ | Greater Swiss Mountain Dog

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.