دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/22
66 بازدید

نژاد آمریکن پیت بول تریر

نژاد آمریکن پیت بول تریر

نژاد آمریکن پیت بول تریر لقب جنگجوی شکست ناپذیر را در میان تمامی نژادها به خود اختصاص داده است. سر به شکل مستطیل و بخصوص مابین گونه ها پهن می شود این حیوان فک بزرگ و قدرتمندی دارد. گردنی ضخیم، عضلانی دارد. پیت بول آمریکایی دارای بدنی عضلانی، قدرتمند، چابک میباشد.

دندانها ردیف و قیچی مانند میباشد. بدن حیوان از موهایی کوتاه، درخشان و زمخت پوشیده شده است و در انواع رنگها یافت می شود.این حیوان معمولا عکس العملی غیر قابل پیش بینی دارد. در گذشته ملقب به سگ آدمخوار بود، طبیعت این حیوان پرخاشگر، مهاجم و سلطه جو است و تنها برای صاحب خود همراه و دوست خوبی است. پیت بول جذاب، بسیار باوفا و پر محبت نسبت به اعضای خانواده صاحبش است حیوانی مطیع و فوق العاده شجاع و باهوش و ایده آل برای نگهبانی است. همراه با نیرو و قدرت خاص. برای دفاع از اعضا خانواده صاحب خود تا پای جان میجنگد. این سگ به دریدن گلو شهرت دارد به هرحال اگر پیت بول را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب می کنید باید از سنین تولگی وی را اجتماعی کرده و تحت آموزشهای لازم قرار دهید.

 نژاد آمریکن پیت بول تریر

آمار حیاطی نژاد آمریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر
قد: ۴۶ تا ۵۶ سانتی متر
وزن: ۱۰ تا ۵۰ کیلو گرم
طول عمر: ۱۲ تا ۱۶ سال

 

نکات برجسته نژاد امریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

 • آمریکایی پیت بول یک انتخاب خوب برای کسانی است که توجه کم به سگ خود می کنند.
 • آنها باید آموزش دیده و اجتماعی شوند در سنین تولگی . زیرا فوق العاده سرسخت هستند.
 • پیت بول تریر آمریکایی خود را، باید همراه با قلاده به مکان های عمومی ببرید، برای جلوگیری از پرخاشگری نسبت به سگ های دیگر .
 • سگ امریکن پیت بول تریر نیاز به جویدن دارد. بدلیل داشتن آرواره هایی قوی، اسباب بازی های شل و ول را زود خراب میکند. بهتر است برایش اسباب بازی مقاوم بخرید.
 • برای فروش امریکن پیت بول تریر و اطلاع از قیمت آمریکن پیت بول تریرمی توانید به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید. 

 نژاد آمریکن پیت بول تریر

تاریخچه نژاد آمریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

 • نژاد بول و تریر در اوایل قرن ۱۹ درانگلستان برای ورزش بول و طعمه خرس، محبوب تماشگران بود. این ورزش غیر انسانی درسال ۱۸۳۵ غیر قانونی اعلام شد، اما بخش دیگری از ساختار ژنتیکی این نژاد غیر تهاجمی است و به عنوان یک سگ محافظ قوی بسرعت شهرت پیدا کرد .
 • هنگامی که این "سگ گاو نر" توسط مهاجران به امریکا آورده شد در مزرعه شروع به فعالیت کرد که شامل شکار، بازی، حفاظت از اموال و همراهی بود.

 

وزن و اندازه نژاد آمریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

وزن در نرها: (۵۰-۱۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۵۰-۱۰) کیلوگرم.
قد در نرها: (۵۶-۴۶) سانتی متر، در ماده ها: (۵۶-۴۶) سانتی متر.

 

شخصیت نژاد آمریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

سگ نژاد امریکن پیت بول تریر عاشق مردم ولی به عنوان سگ گارد، شجاعت بی بدیل دارد و از خانواده خود تا پای جان دفاع میکند. مثل هر سگ، آمریکایی پیت بول باید از تولگی اجتماعی شود تا بخوبی رشد کند.

 

مشکلات و سلامتی نژاد آمریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

پیت بول معمولا دچار مشکل در مفصل ران، آب مروارید و نارسایی قلبی، حساسیت نسبت به چمن می شوند.

 • هیپ دیسپلازی:(HD) بسته به شدت این بیماری می تواند درد ناک باشد. برای تشخیص این بیماری از اشعه ایکس استفاده می کنند .
 • آلرژی: در APBT / AmStaffs کاملا رایج هستند. آلرژی پوست معمولا توسط مواد حساسیت زا از محیط زیست مثل فلس، چمن، گرده ایجاد می شود و همچنین مواد غذایی می تواند ایجاد حساسیت کند، اما این کمتر رایج است. آلرژی های غذایی رایج عبارتند از گوشت گاو، برنج، گندم، ذرت. آلرژی باعث خارش شدید می شود تا حدی که سگ با جویدن محل خارش باعث زخم شدن و خونریزی محل میشود که این خطرناک است، زیرا عفونت های ثانویه می تواند در بافت آسیب دیده ایجاد شود. برای درمان آلرژی، علت باید مشخص شود و در صورت امکان از محیط سگ حذف شود. یک دامپزشک می تواند به شما کمک کند و همچنین آلرژی را می توان با دارو کنترل کرد .
 • کم کاری تیروئید: این یک اختلال در عملکرد غده تیروئید است که باعث افزایش وزن، موهای ضعیف، مشکلات باروری و مسائل دیگر است. این حالت معمولا در سگ میانسال رخ می دهد و می توان با دارو روزانه آن را کنترل کرد .
 • بیماری های قلبی: بیماری قلبی با تنگی آئورت در سگ ها بسیار رایج است. تنگی آئورت یک نقص مادرزادی قلب است، این تنگی غیر طبیعی ازارتباط بین بطن چپ و آئورت است. بعضی از سگ ها هیچ نشانه و یا تنها نشانه های جزئی را ندارند، در حالی که ممکن است انرژی کمی داشته و یا حتی به طور ناگهانی می میرند که دامپزشک می تواند با سوفل قلبی، اشعه ایکس و نوار این بیماری را تشخیص دهد.

 

مراقبت از نژاد آمریکن پیت بول تریر آمریکایی | American Pit Bull Terrier

آمریکن پیت بول تریر به یک ساعت راه رفتن و بازی و ورزش در روز نیاز دارد، در حالی که آنها مردم را دوست دارند، آمریکایی پیت بول با این حال که خیلی سرسخت است باید آموزش ببیند که از صاحب خود اطاعت کند . آمریکایی پیت بول نمی تواند سرما را تحمل کند این سگ بهتر است که در کنار خانواده باشد اگر مدت طولانی تنها بماند رنج می برند.

 

تغذیه نژاد آمریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

توصیه می شود روزانه: ۱.۵ تا ۲.۵ پیمانه از مواد غذایی خشک با کیفیت بالا در روز، بصورت دو وعده غذایی به او داده شود.

توجه: میزان غذای سگ بالغ بستگی به اندازه، سن، جثه، سوخت و ساز بدن ومیزان فعالیت او دارد. اگر شما از اضافه وزن سگ خود مطمن نیستید میتوانید با اندازه گیری مواد غذایی و تغذیه دو بار در روز، سگ خود را در شرایط ایده آل نگه دارید. دست خود را درکمر او، در امتداد ستون فقرات قرار دهید و با انگشتان به سمت پایین بدون فشار زیاد، لمس کنید. شما باید قادر به احساس دنده های او باشید در این حالت سگ شما شرایط بدنی خوبی دارد. در صورت اضافه وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و ورزش بیشتر دارد .

 

آراستن نژاد آمریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

مو های صاف و کوتاه پیت بول برای آراستن ساده است. برس کشیدن منظم نیاز دارد و باید با شامپو خشک استحمام شود. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد. 

برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان مسواک زدن روزانه پیشنهاد میشود. ناخن او را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید اگر شما می توانید صدای ناخن را بر روی زمین بشنوید، آنها بیش از حد بلند است. ناخن پا سگ رگ های خونی دارد و اگر شما بیش از حد ناخن ها را کوتاه کنید باعث خونریزی می شوید.

گوش او را یک بار در هفته برای خاک، قرمزی یا بوی بد چک کنید و با یک توپ پنبه ایی مربوط با  PHمتعادل تمیز کنید پیت بول تریر نیاز به رسیدگی پنجه ها دارد و بطور منظم داخل دهان و گوش او را چک کنید و سعی کنید که انجام نظافت همراه با تشویق باشد .

شما باید زخم، خارش، یا علائم عفونت مثل قرمزی یا التهاب بر روی پوست را بررسی کنید، باید گوش، بینی، دهان و چشم هم چک شود که بدون هیچ قرمزی یا ترشحی باشند و دهان بوی بدی ندهد.

 

میزان سازگاری نژاد آمریکن پیت بول تریر |American Pit Bull Terrier  با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

آمریکایی پیت بول، کودکان را دوست دارد. محکم، پر انرژی وبه عنوان همبازی ایده آل هستند. با این حال بهتر است که فعالیت های کودکان با سگ زیر نظر بزرگترها باشد .بطور ذاتی نسبت به سگ های دیگر حالت تهاجمی دارند، اما اگر آنها از سنین تولگی اجتماعی شوند و آموزش ببینند با حیوانات دیگر سازگار هستند.

 

نژاد آمریکن پیت بول تریر

 

محل نگهداری نژاد آمریکن پیت بول تریر | American Pit Bull Terrier

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد ولی باید در طول روز به مقدار معینی فعالیت بدنی داشته باشد اما در اماکن عمومی باید از قلاده استفاده کرد تا بتوان از جنگیدن آنها با سایر سگها جلوگیری کرد. پر جنب و جوش هستند و آب وهوای گرم را ترجیح می دهد.