دسته بندی نژاد گربه ها
1398/01/15
60 بازدید

تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 2 دقيقه

نژاد بمبئی

نژاد بمبئی

بمبئی بسیار باهوش است و دوست دارد در خانواده ای باشد که با او بازی کنند.

 

آمار حیاطی گربه نژاد بمبئی | Bombay

طول عمر: ۱۲ تا ۱۶ سال.

 

وزن گربه نژاد بمبئی | Bombay

وزن: (۲.۷-۴.۹) کیلوگرم.

عکس بمبئی

شخصیت گربه نژاد بنبیی | Bombay

این گربه پر جنب و جوش و مهربان است و با مردم و شیوه های زندگی متفاوت سازگار است. طبیعت آرام او باعث می شود او برای زندگی در آپارتمان مناسب باشد، او تمایل به زندگی با حیوانات خانگی دیگر دارد.

نژاد بانبای را می توان در گرم ترین نقطه خانه پیدا کرد. بخصوص در موقع خواب. این گربه ها بسیار با هوش هستند که بازی با افراد خانواده را دوست دارند.

 

مشکلات و سلامتی گربه نژاد بمبئی | Bombay

هر دو گربه اصیل و گربه نژاد مخلوط دچار مشکلات ژنتیکی و طبیعی می شوند ولی  به طور کلی سالم هستند، اگر چه یکی از بیماری های ژنتیکی در این نژاد دیده می شود: نقص سر و صورت.

گاهی اوقات به نام نقص سر برمه نامیده می شود، ناهنجاری سر و صورت، گاهی اوقات در بچه گربه نوزاد رخ می دهد، که ممکن است سر به شدت تغییر شکل داده باشد.

عکس بمبئی

مراقبت از گربه نژاد بمبئی | Bombay

شانه زدن هفتگی برای او مناسب است و باعث ریختن موهای مرده، توزیع روغن پوست و درخشان شدن پوشش او می شود. حمام به ندرت لازم است.

مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود.  پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش ها را هفته ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها  کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

بستر او را تمیز نگه دارید. در مواقع ضروری او را استحمام کنید.

بهتر است بمبئی را در ۶ تا ۹ ماهگی عقیم کنید. گربه  را بهتر است فقط در محیط داخلی خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.

عکس بمبئی

آراستن گربه نژاد بمبئی | Bombay

گربه بامبای به نظر می رسد بسیار شبیه به برمه است، اما با چند تفاوت فیزیکی مانند بدن بزرگتر  و پاهای بلندتر. او دارای یک سر گرد با گوش متوسط می باشد چشم به رنگ های طلایی و مسی دیده می شود. او دارای پوشش کوتاه و اطلسی است که مانند چرم می درخشد.

پوشش به رنگ سیاه و سفید است. این نژاد یک گربه متوسط ​​است و زمانی که ۲ ساله می شود عضلات به رشد کامل می رسند.

عکس بمبئی

میزان سازگاری گربه نژاد بمبئی | Bombay با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

این گربه با کودکان و حیوانات خانگی دیگر سازگار است. او دوست دارد مورد توجه قرار بگیرد و با او با احتیاط رفتار شود. معرفی حیوانات خانگی باید به آرامی و در شرایط کنترل شده صورت بگیرد.