دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/30
34 بازدید

نژاد گلدادور

نژاد گلدادور

گلدادور نژاد سگ ترکیبی و دوست داشتنی، پر انرژی، خوشخو و باارزش است. آنها عضو خوبی از خانواده هستند – اجتماعی و سازگار با بچه ها و حیوانات خانگی دیگر – و همچنین راهنمایی ارزشمند، ارائه دهنده خدمات و سگ تشخیص بمب هستند.

 

آمار حیاتی نژاد گلدادور | Goldador

دسته بندی نژاد: سگهای ترکیبی
قد: ۵۶ تا ۶۱ سانتی متر
وزن: ۳۰ تا ۴۰ کیلوگرم
طول عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال

سگ گلدادور

نکات برجسته نژاد گلدادور | Goldador

 • گلدادور میل به خوردن زیادی دارد و اگر به اندازه کافی ورزش نکند به راحتی می تواند دچار اضافه وزن شود.
 • گلدادور سگ خانواده خوبی است و به طور کلی به خوبی با کودکان در تمام سنین رفتار می کند.
 • موی گلدادور به طور متوسط می ریزد ​​و نیاز به برس زدن هفتگی دارد.
 • گلدادور معمولا همراه خوبی با دیگر سگ و حیوانات خانگی است، به خصوص زمانی که با آنها بزرگ شده یا در سنین پایین به آنها معرفی گردد.
 • گلدادور نیاز به حدود ۳۰ دقیقه ورزش در روز دارد. آنها در خارج از منزل می توانند دوست خوبی در آهسته دویدن باشند.
 • اگرچه یک خانه با حیاط حصاردار خانه ای ایده آل برای یک گلدادور است، اما به خوبی می تواند در یک آپارتمان با ورزش مناسب زندگی کند.
 • گلدادور می تواند یک انتخاب خوب برای صاحبان سگی باشد که اولین تجربه شان است.
 • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند.

سگ گلدادور

وزن و اندازه نژاد گلدادور | Goldador

وزن در نرها: (۳۰-۴۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۳۰-۴۰) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۵۵-۶۰) سانتی متر، در ماده ها: (۵۵-۶۰) سانتی متر.
 

مشکلات و سلامتی نژاد گلدادور | Goldador

گلدادور مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

 • دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
 • دیسپلازی آرنج: این یک بیماری ارثی شایع در سگ بزرگ نژاد است. با توجه به رشد متفاوت از سه استخوان که آرنج سگ را تشکیل می دهند، سستی مفاصل ایجاد می شود. این می تواند به لنگش دردناک منجر شود. دامپزشک شما ممکن است جراحی برای تصحیح مشکل و یا دارو برای کنترل درد توصیه کند. درمان شامل جراحی، کنترل وزن، مدیریت پزشکی و داروهای ضد-تورمی می شود.
 • آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات درسگ های نسبتا جوان (کمتر از شش سال) رخ می دهد. معمولا ارثی است.
 • پیشروی شبکیه آتروفی : (PRA) این اختلال چشم دژنراتیو در نهایت موجب کوری یا از دست دادن گیرنده های نوری در پشت چشم می شود. PRA چند سال قبل ازاینکه سگ علایم کوری نشان دهد قابل تشخیص است. خوشبختانه، سگ ها می توانند حواس دیگر خود را در صورت نابینایی جبران کنند و یک سگ کور می تواند یک زندگی کامل و خوشحال داشته باشد. پس فقط او را عادت به حرکت در اطراف مبلمان ندهید. پرورش دهندگان معتبر سگ، او را سالانه به چشم پزشکی برده و گواهی دامپزشکی که نشان دهد مبتلا به این بیماری نژادی نیست دریافت می کنند.

سگ گلدادور

تغذیه نژاد گلدادور | Goldador

توصیه می شود روزانه ۳.۵ تا ۴.۲۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

سگ گلدادور

آراستن نژاد گلدادور | Goldador

موی گلدادور کوتاه و ضخیم، دارای رویه صاف و نرم و زیر لایه متراکم است. به طور کلی، محدوده رنگ موی گلدادور زرد مایل به طلایی است اما به این دلیل که گلدادور دو رگه است، ممکن است پوششی سیاه و سفید از پدر و مادر آزمایشگاهی به ارث ببرد.

با برس زدن هفتگی می توانید موی مرده را حذف کنید و با این کار لباس و مبلمان خود را تمیز نگه دارید. با این حال در طول دوره ریزش فصلی، برس زدن روزانه توصیه می شود. حمام گلدادور در موارد مورد نیاز ضروری است و مطمئن شوید که هر زمان او به شنا می رود او را با آب شیرین کامل بشویید.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

 

میزان سازگاری نژاد گلدادور | Goldador با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

گلدادور یک همدم خانواده ایده آل و به طور کلی آرام و دوست داشتنی برای کودکان در تمام سنین است. به عنوان توله سگ، می تواند کمی غیر قابل کنترل باشد و ممکن است دست کودکان کوچکتر را ناخواسته بکشد، بنابراین نظارت مهم است. گلدادور به ​​خوبی با دیگر سگ و حیوانات خانگی، اجتماعی می شود به خصوص زمانی که دوستی شان با هم مطرح شده باشد.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

سگ گلدادور

محل نگهداری نژاد گلدادور | Goldador

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.