دسته بندی نژاد سگ ها
1398/01/30
40 بازدید

نژاد گلن آف ایمال تریر

نژاد گلن آف ایمال تریر

گلن آف ایمال، تریری قوی و مستقل است و به نام دره ای در راه ایرلند که از آنجا یافت شده نام گذاری شده است. او برای شکار روباه و گورکن و برای حفظ خانه جوندگان تربیت شده است. گلن آف ایمال تریر یک شکارچی ماهر و حیله گر است. او یک سگ خانواده مهربان، آرام و دوست داشتنی با مردم خود نیز می باشد.

 

آمار حیاتی نژاد گلن آف ایمال تریر | Glen of Imaal Terrier

دسته بندی نژاد: سگ تریر
قد: ۳۶ سانتی متر
وزن: ۱۸ کیلوگرم
طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

سگ گلن آف ایمال تریر

نکات برجسته نژاد گلن آف ایمال تریر | Glen of Imaal Terrier

  •  ایمال تریر نیاز به ورزش روزانه دارد و رزشی مانند دویدن راهی عالی است که به آنها اجازه رها کردن انرژی را می دهد اما یک پیاده روی سریع ۳۰ دقیقه ای در اطراف محله نیز راه خوبی خواهد بود.
  • ایمال تریر از بازی لذت می برد و می تواند دوست فوق العاده ای برای کودکان باشد، اگر چه از آنها قوی تر است و گاهی غیر قابل کنترل می شود و ممکن است دست بچه های کوچک را بیش از حد بکشد.
  • گلن گاهی زیاد پارس می کند مخصوصا اگر شما به طور تصادفی او را تشویق کنید. آموزش دستور "آرام باش" برای او مفید است.
  • گلن می تواند نسبت به سگ های دیگر تهاجمی باشد و نیاز به مقدار زیادی زمان دارد تا یاد بگیرد چگونه می تواند با آنها همراه باشد.
  • گلن به عنوان شکارچی حیوانات کوچک پرورش داده شده و دارای یک حس ذاتی قوی در تعقیب است. پس نگهداری او در حیاط حصاردار بسیار بهتر است.
  • برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند.

سگ گلن آف ایمال تریر

وزن و اندازه نژاد گلن آف ایمال تریر | Glen of Imaal Terrier

وزن در نرها: (۱۸) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۸) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۳۱-۳۵) سانتی متر، در ماده ها: (۳۱-۳۵) سانتی متر.

 

مشکلات و سلامتی نژاد گلن آف ایمال تریر | Glen of Imaal Terrier

 ایمال تریر به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

  • پیشروی شبکیه آتروفی (PRA): این اختلال چشم دژنراتیو در نهایت موجب کوری یا از دست دادن گیرنده های نوری در پشت چشم است. PRA چند سال قبل ازاینکه سگ علایم کوری نشان دهد قابل تشخیص است. خوشبختانه، سگ ها می توانند حواس دیگر خود را در صورت نابینایی جبران کنند و یک سگ کور می تواند یک زندگی کامل و خوشحال داشته باشد. پس فقط او را عادت به حرکت در اطراف مبلمان ندهید. پرورش دهندگان معتبر سگ خود را سالانه به چشم پزشک برده و گواهی دامپزشکی که نشان دهد مبتلا به این بیماری نژادی نیست دریافت می کنند.

سگ گلن آف ایمال تریر

تغذیه نژاد گلن آف ایمال تریر | Glen of Imaal Terrier

میزان توصیه شده روزانه ۱.۵ تا ۲ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم می شود.

مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیت های حقیقی هستند و نیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تا اینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

غذای سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزمایش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید، با انگشتها رو به پائین بکشید؛ شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

برای اطلاع بیشتر در مورد تغذیه گلن آف ایمال تریر خود راهنمایی های ما را در زمینه خرید غذای درست، تغذیه توله سگ و تغذیه سگ بالغتان ببینید.

سگ گلن آف ایمال تریر

آراستن نژاد گلن آف ایمال تریر | Glen of Imaal Terrier

موی گلن تریر طولی متوسط، با یک روکش با بافت سخت و لایه کوتاه تر است. رنگ آن در سایه های مختلفی از گندم گون، کرم متمایل به قرمز؛ هر سایه ای از رنگ های آبی، نقره ای و راه راه، یک الگوی راه راه مانند ببر که مخلوط یک رنگ غالب با رگه های تیره تر یا تکه ای است، می آید. گلن تریر از نژاد کم ریزش در نظر گرفته می شود.

نظافت گلن آسان است. این یک نژاد داد و بیداد کن نیست و بدون نیاز به سر و صدای بیش از حد اجازه نظافت می دهد. برس زدن یک یا دو بار در هفته موی او را مرتب نگه می دارد و حمام هر سه ماه یا – یا هر زمان که او بد بو شود – ضروری است.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ گلن آف ایمال تریر باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

 

میزان سازگاری نژاد گلن آف ایمال تریر | Glen of Imaal Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

گلن یک حیوان خانگی بزرگ، بازیگوش و مهربان با کودکان است. او یک سگ کوچک و بسیار قوی و عضلانی است، هر چند برای کودکان بسیار کوچک بیش از حد می تواند خشن باشد.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

اگر او زمان زیادی در اطراف سگ های دیگر، به ویژه درکودکی به سر برد، می تواند با سگ ها همراه شود. او یک شخصیت قوی دارد و می تواند به نزاع منجر شود و چون برای شکار طعمه های کوچک پرورش داده شده است، گلن برای خانه هایی با حیوانات خانگی کوچک خزدار که مجاز به پرسه زدن آزاد هستند، توصیه نمی شود. او احتمالا به تعقیب و کشتن گربه، موش، جوندگان، همستر، خرگوش و سایر حیوانات کوچک روی می آورد.

سگ گلن آف ایمال تریر

محل نگهداری نژاد گلن آف ایمال تریر | Glen of Imaal Terrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.