دسته بندی نژاد سگ ها
1398/02/03
60 بازدید

نژاد ویپت

نژاد ویپت

نژاد سگ ویپت بهترین دوست یک شکارچی است که می تواند به سرعت به دنبال خرگوش بدود. او سگی چابک، منعطف و دوست داشتنی است. او طبیعتی منحصر به فرد و شخصیتی دوستانه دارد و یک همدم خانواده بسیار عالی است.
 

آمار حیاتی نژاد ویپت | Whippet

دسته بندی نژاد: سگ تازی
قد: ۴۶ تا ۵۶ سانتی متر

وزن: ۹ تا ۲۴ کیلوگرم
طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

سگ ویپت

نکات برجسته نژاد ویپت | Whippet

  •  ویپت برای زندگی آپارتمانی مناسب است. او سطح انرژی پایینی در داخل خانه دارد اما اگر نیاز به ورزش اش برآورده نشود، بیش از حد فعال و مخرب خواهد شد.
  • ویپت به ندرت پارس می کند.
  •  سگ تازی ویپت هرگز نباید در طول پیاده روی بدون افسار باشد.
  •  ویپت حس تعقیب قوی داشته و حیوانات دیگر را حتی برای چندین مایل دنبال می کند.
  • برای ویپت حیاط حصار دار ۱۵۰ تا ۱۸۰ سانتی متری مناسب است.
  • سگ  ویپت ریزش موی زیادی ندارد و با برس زدن هفتگی می توان آن را کنترل کرد.
  • اویپت دوست بسیار بزرگی برای بچه ها است. با این حال، این مهم است که کودک شما یاد بگیرد که چطور با سگ تعامل داشته باشد. هرگز یک کودک خردسال را به تنهایی با هر نژاد سگ تنها نگذارید. 

سگ ویپت

وزن و اندازه نژاد ویپت | Whippet

وزن در نرها: (۱۷) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۴) کیلوگرم .

ارتفاع در نرها: (۵۵-۴۸) سانتی متر، در ماده ها: (۵۳-۴۶) سانتی متر.
 

مشکلات و سلامتی نژاد ویپت | Whippet

سگ تازی ویپت به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

  • حساسیت به بیهوشی: این نژاد بسیار حساس به بیهوشی می باشد. بیشتریت ​​مرگ زمانی رخ می دهد که تحت بیهوشی باشد. مطمئن باشید که دامپزشک شما به این حساسیت قبل از اجازه دادن به انجام عمل جراحی و یا حتی دندان های پزشکی آگاه است.
  • ناشنوایی: در یک یا هر دو گوش در سگ سفید رایج است. برخی از این سگ ها می توانند در یک گوش ناشنوا باشند. همه توله سگ های این نژاد باید برای اطمینان حاصل از شنوایی طبیعی تحت BAER (پاسخ شنوایی ساقه مغز) تست شوند. یک دامپزشک می تواند به شما در پیدا کردن نزدیک ترین مرکز تست BAER کمک کند. سگ هایی که در یک گوش ناشنوا هستند می تواند زندگی نسبتا عادی داشته باشند اما توله سگی که در هر دو گوش ناشنوا باشد، نیاز به تکنیک های آموزش ویژه دارد.
  • بیماری فون ویلبراند: این اختلال ارثی می تواند باعث خونریزی خفیف تا نسبتا شدید و خونریزی طولانی مدت شود. اگر شما گمان می برید این سگ بیماری فون ویلبراند دارد، از دامپزشک خود بخواهید یک آزمایش خون و اقدامات احتیاطی لازم را قبل از هر عمل جراحی انجام دهد.

سگ ویپت

تغذیه نژاد ویپت | Whippet

توصیه می شود روزانه ۱ تا ۱.۵ فنجان از مواد غذایی خشک با کیفیت بالا را به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

سگ ویپت

آراستن نژاد ویپت | Whippet

موی او کوتاه و صاف است. رنگ های او سیاه، سفید، قرمز، حنایی، آبی، کرم، راه راه و ترکیب های مختلفی از این رنگ هاست.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

 

میزان سازگاری نژاد ویپت | Whippet با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

 ویپت از بازی با بچه ها لذت می برد. آنها آنقدر بزرگ هستند که ممکن است ناخواسته به کودک آسیب برسانند. مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رویکرد و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعل و انفعالات بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. نگذارید فرزند خردسالتان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید بسته باشد. و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

سگ ویپت

محل نگهداری نژاد ویپت | Whippet

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.