دسته بندی نژاد سگ ها
1397/12/25
62 بازدید

نژاد اسکای تریر

نژاد اسکای تریر

اسکای تریر یک نژاد سگ با اندازه متوسط است که در جزیره اسکای در اسکاتلند گسترش یافته است. آنها در ابتدا برای شکار و کشتن گورکن، سمور و روباه پرورش داده شده بودند، اما امروزه از آنها بعنوان یک نژاد همراه و همه کاره استفاده می شود.

 

آمار حیاتی نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

دسته بندی نژاد: سگ های تریر

قد: ۲۳ تا ۲۵ سانتی متر

وزن: ۱۱ تا ۱۸ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۴ سال

اسکای تریر

نکات برجسته نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

 • اسکای تریرها بهترین گزینه برای خانواده هایی هستند که بچه های بزرگ دارند و می دانند که چطور باید با سگ ها رفتار کنند.
 • اسکای تریرها نیاز دارند که از سنین کم در کنار مردم و حیوانات دیگر اجتماعی شوند. آنها بطور طبیعی حیوانات گوشه گیری هستند و اجتماعی شدن کمک می کند تا از رفتارهای خجالتی و تهاجمی جلوگیری شود.
 • سگ اسکای تریر به هفته ای یکبار شانه زدن و هر دو یا سه هفته یکبار حمام نیاز دارد. او ریزش موی متوسطی دارد.
 • اسکای تریر اگر بی حوصله شود یا بصورت مکرر برای مدت زیادی تنها بماند ممکن است خرابکار شود.
 • اسکای تریر سطح فعالیت متوسطی دارد و در داخل خانه آرام است. او در روز حداقل به ۳۰ دقیقه فعالیت منظم نیاز دارد.
 • اسکای تریر در آپارتمان بخوبی زندگی می کند.
 • اسکای تریر به یک حیاط فنس کشی شده نیاز دارد، این کار مانع از دویدن او بدنبال حیوان یا هر کسی که در حال عبور است می شود.
 • مانند تمام تریرها، اسکای تریر هم از حفر کردن و کندن زمین لذت می برد، به هر حال این همه کاری است که آنها برای آن پرورش یافته بودند.
 • اسکای تریر یک سگ نگهبان خوب است.
 • اسکای تریرها ممکن است در برابر سگ هایی که نمی شناسند رفتاری تهاجمی داشته باشند و حیوانات کوچکتر را بعنوان طعمه شکار کنند.
 • اسکای تریرها به بهترین وجه به تکنیک های آموزشی مثبت، لحن قوی و استوار پاسخ مثبت می دهند. آنها ذهن خود را دارند و در صورت انتخاب می توانند سخت تمرین کنند.
 • برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا مغازه هایی که حیوانات خانگی می فروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگ ها را در زمینه بیماری های ژنتیکی انجام داده باشد و سگ هایی که مزاج سالم داشته باشند.
 • برای فروش اسکای تریر و اطلاع از قیمت اسکای تریر به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

اسکای تریر

تاریخچه نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

اسکای یک نژاد قدیمی از دسته تریرهاست که در حدود چهار قرن پیش در جزیره اسکای اسکاتلند پرورش یافته است. از او در شکار گورکن، سمور و روباه استفاده می کردند، برای شکار آنها نقب می زدند و با دندان می کشیدند و می کشتند. امروزه او نسبتا بدون تغییر باقی مانده است، با پاهایی کوتاه و قوی که برای حفر کردن مناسب هستند و یک پوشش دو لایه که از او در برابر برس های خشن، نیش و خار و آب و هوای ناخوشایند اسکاتلند محافظت می کند.

این نژاد همیشه با نام اسکای تریر شناخته نشده است. او همچنین نام های دیگری مانند کلایدسدل تریر، فنسی اسکای تریر، سیلکی اسکای تریر، گلسگو تریر و پاییسلی تریر داشته است.

ملکه ویکتوریا یکی از طرفداران این نژاد بوده و اسکای تریر را پرورش می داده و نگهداری می کرده است. یک زمان اسکای تریر یکی از مشهورترین نژادهای تریر بوده است.

اسکای تریر بوسیله انجمن سگ آمریکا در سال ۱۸۸۷ شناسایی شده و در همان سال اولین اسکای به نام روماچ ثبت شد.

با وجود پتانسیلی که به عنوان یک سگ همراه دارد اما نژاد نادری است و از بین ۱۵۵ نژاد شناسایی شده توسط AKC در رتبه ۱۴۶ قرار دارد.

 

وزن و اندازه نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

وزن در نرها: (۱۱-۱۸) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۱۱-۱۸) کیلوگرم.

قد در نرها: (۲۵) سانتی متر، قد در ماده ها: (۲۴) سانتی متر.

اسکای تریر

شخصیت نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

اسکای تریر شجاع، مهربان و نسبت به افراد خانواده وفادار است. او با هر کسی دوست نی شود و ترجیح می دهد که مردم را ترغیب کند تا نزدیکش شوند. او سگ آرامی است و نسبت به افراد غریبه هوشیار و محتاط است و این خصوصیت باعث می شود که یک سگ نگهبان خوب باشد.

اسکای با نام کنی نیز شناخته می شود، که یک کلمه اسکاتلندی است و معانی مختلفی دارد که تقریبا همه آنها در مورد هر تریری می توان بکار برد، محتاط، دانا، ماهر و استوار. او حافظه بلند مدت خوبی دارد و تنهایی و بد رفتاری را به خاطر می سپارد. اسکای ها دوست دارند که عضوی از خانواده باشند و اگر نادیده گرفته شوند عصبی، خسته و ناراحت می شوند.

مانندهر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند.

 

مشکلات و سلامتی نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

اسکای تریرها نژاد خیلی سالمی هستند، تنها مشکلی که ممکن است برای آنها بوجود آید مشکلات ارتوپدی است که ممکن است در زمان رشد اتفاق رخ دهد. ساختار فیزیکی اسکای طوری است که بدنی بزرگ روی پاهای کوچک دارد. اگر به او اجازه دهید که زمانی که یک توله است و هنوز صفحات رشدش بسته نشده است زیادی از حد جست و خیز داشته باشد ممکن است دچار لنگیدن شود. باید تا قبل از سن ۱۸ تا ۲۴ ماهگی پیاده روی های طولانی مدت، بالا و پایین رفتن و پریدن از پله ها را برایش ممنوع کنید.

اسکای تریر

مراقبت از نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

به لطف اندازه کوچک و متوسطش، اسکای تریر می تواند فعالیتش را با هر نوع محیطی وفق دهد، از آپارتمان گرفته تا خانه ویلایی. صرف نظر از این او باید در داخل خانه همراه با اعضای خانواده زندگی کند.

هنگامی که در خارج از خانه است حتما یا باید داخل یک حیاط محصور باشد یا قلاده داشته باشد تا از رفت و آمد و برخورد با سگ های دیگر در امان باشد.

اسکای از پیاده روی روزانه یا بازی کردن در پارک لذت می برد. بدون فعالیت منظم و روزانه او خسته و ناراحت خواهد شد که به سروصدا کردن و خرابکاری منجر می شود.

زمانی که یک توله اسکای از جایی بالا می رود باید خیلی مراقب محیط اطرافش باشد. اسکای تریر به سمت پاهای جلویی اش متمایل است و باعث می شود که بدنش یک قوس به سمت قفسه سینه داشته باشد. اسکای تریر جوان هرگز نباید اجازه داشته باشد که از پله ها بالا و پایین برود تا از روی مبلمان بپرد.

اسکای را با استفاده از تکنیک ها تقویت مثبت آموزش دهید، اما ثابت قدمی و سرسختی چیزی است که شما برای آموزش نیاز دارید.

 

تغذیه نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

میزان توصیه شده روزانه: ۱ و ۳/۸ تا ۱ و ۷/۸ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگ ها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

اسکای تریر خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شست ها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشت ها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

اسکای تریر

آراستن نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

اسکای تریر دارای پوششی شیک و زیبا است که موهایش از سر تا دم به سمت پایین آویزان است. پوشش زیرین او کوتاه، نرم و پشمالو است که با یک پوشش بیرونی از موهای صاف و بلند که بافتی سخت هم دارد پوشیده شده است.

در قسمت سر، موهای چتریش پیشانی و چشم هایش را پوشانده، بسیاری از صاحبان ترجیح می دهند که این موهای چتری را با کش یا سنجاق ببندند. اسکای یک ریش یا حالتی پیش بندی در جلویش دارد که بلندتر از موهای روی سینه اش است.

اسکای تریر را می توانید در رنگ های سیاه، آبی، خاکستری روشن و تیره، نقره ای پلاتینی، حنایی یا کرم ببینید. این یک رنگ کلی در پوست است، اما شما ممکن است او را در سایه های مختلفی از همان رنگ ببینید. همچنین ممکن است که نقاط سیاه یا رنگی روی گوش ها، پوزه یا نوک دمش هم داشته باشد. توله سگ ها معمولا تا قبل از رسیدن به سن ۱۸ ماهگی تغییرات زیادی در رنگ و پوشش خود دارند.

موهای زیبا و بلند اسکای تریر نیاز به شانه زدن هفتگی با استفاده از یک برس دندانه دار بلند دارد. هر دو یا سه هفته یکبار حمام کردن برای نظافت لازم است. قبل از حمام کردن مطمئن شوید که با شانه زدن ژولیدگی موهای اسکای را از بین برده اید. چون زمانی که خیس شوند موهایش به هم گره می خورند و شانه زدن کاری بسیار سخت می شود.

دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان بهتر است.

اگر صدای کشیده شدن ناخنهایش را برروی زمین میشنوید آنها بیش از حد بلند شده اند. ناخنهایش را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید. ناخنهای پای سگ به رگهای خونی متصل است و اگر بیش از اندازه کوتاه کنید ممکن است خونریزی کند – وسگ ممکن است برای دفعه بعد که ناخن گیر را می بیند با شما همکاری نکند. بنابراین اگر تجربه این کار را ندارید از دامپزشک یا یک آرایشگر کمک بگیرید.

 

میزان سازگاری نژاد اسکای تریر | Skye Terrier با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

یک اسکای تریر اگر بخوبی اجتماعی شده باشد می تواند یک همراه فوق العاده برای بچه های بزرگ باشد. خلق و خوی او طوری است که ممکن است برای بچه های زیر شش سال یک همبازی بیش از حد عصبی و پرتحرک بشود.

بطوریکه گفته شد شما همیشه باید به کودکانتان در مورد تعاملاتشان با سگها و نحوه لمس کردن آنان آموزش دهید؛ شما باید همیشه برروی رفتار کودک و سگتان باهم نظارت داشته باشید تا از هرگونه آسیبی از سوی هر دو طرف جلوگیری کنید. شما باید به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ خواب است یا در حال غذا خوردن است از او دور بماند. یک سگ هر چقدر هم که مهربان باشد نباید با یک کودک خردسال تنها رها شود.

اسکای تریر ممکن است نسبت به سگ هایی که نمی شناسد حالت تهاجمی داشته باشد، اما با سگ ها و گربه هایی که همراه شان بزرگ شده است میانه خوبی دارد. اسکای برای خانه هایی که حیوان خانگی کوچکتر از او دارند مناسب نیست زیرا ممکن است به آنها به چشم یک میان وعده خوشمزه نگاه کند.

اسکای تریر

محل نگهداری نژاد اسکای تریر | Skye Terrier

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.